Zeytinyağli Yaprak Sarma

Zeytinyağli Yaprak Sarma

Malzemeler 2 kadeh pirinç 2 alışkanlık kurak soğan 1 zoka salça Tuzlu,posta pulu biber,sumak ,dolgu baharı,nane kekik,tarcın,k:biber,kimyon 300 gr çarşaf Zeytin yağcılık yapma Kuş üzümü ve fıstık istenirse konulabilir. Belirleme Rendelenen soğanlar zeytinyağında kavrulur. Aşkın pirinçten yapılmış tamamlayıcı edilip şeffaflaşana çok kavrulur. Baharatları ve salçasıda eklenir. 2 sırça su ile ilgili konularak sağlıklı ateşte piriçnler […]

Malzemeler

2 kadeh pirinç 2 alışkanlık kurak soğan 1 zoka salça Tuzlu,posta pulu biber,sumak ,dolgu baharı,nane kekik,tarcın,k:biber,kimyon 300 gr çarşaf Zeytin yağcılık yapma Kuş üzümü ve fıstık istenirse konulabilir.

Belirleme

Rendelenen soğanlar zeytinyağında kavrulur. Aşkın pirinçten yapılmış tamamlayıcı edilip şeffaflaşana çok kavrulur. Baharatları ve salçasıda eklenir. 2 sırça su ile ilgili konularak sağlıklı ateşte piriçnler suyunu çekene öyle pişirilir. Piştikten devam üstünde amma örtü örtülerek bekletilir. Bu pişirmede pirinçler tamamen pişmeyecek biraz zalim kalacak. Dinlendirilen pirinçler soğuduktan netice yapraklara sarılarak tencereye dizilir . Üstünde 2 bardak daha sulu konurarak sağlıklı ateşte pişirilir.Afiyet olsun.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al