Zayıflayanlar Neler Yapıyor?

Zayıflayanlar Neler Yapıyor?

Zayıflayanlar Neler Yapıyor? Zayıflayan sağlıklı kilo verenlerin ortak başarı hikayesi. Diyetisyen tarafından kaleme alınan başarılı kilo verme yolları yazı dizisi.

Kadınların çoğu kilolarından şikayetçi olmalarıyla bilinir. Zayıf veya kilolu kadınlarda genelde kilolarından memnun olmaz. Hemen bir diyete başlayarak fazla kilolarından kurtulmak ister. Ama zayıflamak kişi için asla bir amaç olmaması gerekir. Çünkü bir insan hem sağlıklı beslenip hem de düzenli egzersizlerle vücudunu çalıştırırsa sağlıklı ve beğeneceği bir fiziğe sahip olabilir. Bir kişi için amaç olması gereken sağlıklı yaşamdır.

Sağlıklı ve Doğal Diyet Yöntemleri

Uzmanla gelen hastalarına birçok yeme listesi öneriyorlar. Bu listelerin geneli şöyledir; 

Her besin grubundan azar azar yenilerek, günde üç öğün ve üçte ara öğün tüketmeleri gerektiğini gösteren bir liste şeklindedir. Burada düzenli yemek önemlidir ve hastaya her gün 30 dakikadan az olmamak koşuluyla yürüyüş yapması önerilir. Genel olarak bu denilenleri yapan bir kişi sağlıklı olarak kilo verecektir ve bu kesin sonuçtur.

Zayıflama da Önemli Bir Adım Olan Spor

Her zayıflamak isteyen kişi yeme şeklini değiştirdikten sonra yapacağı ikinci adım spora başlamak olacaktır. Günde 30 ve 50 dk. arasında spor yapılması önerilir. Hem kişinin kilo verirken sıkı kalmasını yani vücudunun sarkmamasını sağlayacaktır. Sadece sporsuz kilo vermek sadece sarkan kollar veya hızlı kilo vermeye çalışan kişi de çatlaklara sahip olacaktır. Bu görüntü de insanı sadece karamsarlığa, moralden düşmeye itecektir.

Zayıflamak İçin Moral

Zayıflamak, çoğu kilolu olduklarını düşünen kişilerin bir hayalidir. Kendi görüntülerinden memnun kalmamak onların morallerinin düşmesine neden olur. Ama kişi azimle çalışırsa, kendini sağlıklı beslenme ve spora alıştırmak ile istediği görünüme kavuşabilir. Bununla birlikte kişi kendine ki değişimi fark ederse, sağlıklı bir görünüme ulaştığını anlayınca morali yerine gelecektir. Ama burada önemli olan şu ki asla moral bozukluğuna kapılmaması gerektiğini unutmamaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Hızlı Zayıflama Yerine Doğal Kilo Verme Süreci

Bir çok kişi, yeni bir ilişki ya da iş hayatına başladığında hızlı zayıflama yollarına başvurur ve genelde bu sonuçsuz kalır. Bu noktada aklınızda bir an önce zayıflamak istiyorum düşüncesini atın. Bunun yanlış ve başarısız sonuçlara yol açacağını unutmayın. Vücut metabolizmanıza uygun bir kilo verme süreci en sağlıklı ve doğal bir yöntem olup, 40 gün gibi bir süreçte ortalama 5 kilo vermeyi hedefleyin ve başarınızı bizimle paylaşın.

Zayıflama Sürecinizdeki Başarınızı Bizimle Paylaşın

Sağlıklı şekilde kilo verme sürecini bizimle paylaşın ve sürpriz hediyeler yakalayın. Konu ile ilgili zayıflama hikayelerinizi bizimle paylaşarak, başkalarının da bu süreçte ki başarısına katkı sağlayabilirsiniz.

Bu konu altında ki yorum bölümünden başarınızı bizimle paylaşabilir, öneri, düşünce ve yorumlarınızı aktarabilirsiniz. Sağlıklı kalın, Güzel kalın, mutlu kalın.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Diyetisyen Betus Diyetisyen Betus Zayıflamak ve Kilo Vermenin en önemli kuralı Sağlıklı Beslenmektir. Sağlıklı ve Güzel günler diliyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al