Zayıflamaya yardımcı doğal bitki çayları

Zayıflamaya yardımcı doğal bitki çayları

Zayıflamaya yardımcı doğal bitki çayları Zayıflama kadın erkek pek çok kişinin hayalidir. İnsanlar yemek yemeyi severler. Fakat sağlıksız beslenme ve hareketsizlik sonucunda kişiler kilo almaya başlarlar. Bir de bu kilo almanın önüne geçemedikleri takdir de istemedikleri bedenlerin içerisine hapsolurlar. Kilo vermek için insanların hem yediklerine dikkat etmesi hem de spor yapması gerekmektedir. Fakat çalışma şartları […]

Zayıflamaya yardımcı doğal bitki çayları

Zayıflama kadın erkek pek çok kişinin hayalidir. İnsanlar yemek yemeyi severler. Fakat sağlıksız beslenme ve hareketsizlik sonucunda kişiler kilo almaya başlarlar. Bir de bu kilo almanın önüne geçemedikleri takdir de istemedikleri bedenlerin içerisine hapsolurlar. Kilo vermek için insanların hem yediklerine dikkat etmesi hem de spor yapması gerekmektedir. Fakat çalışma şartları yaşam koşulları derken her insan bunları yapamayabilir. Fakat kilo vermek için daha basit yöntemler da bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında ise kilo vermeye yarayan hem de sağlıklı bitki çayları gelmektedir. Belirli bir düzen içerisinde bitki çayları tüketerek zaman içerisinde kilo verilebilir. Kilo vermeye yarayan bitki çaylarından bahsedebiliriz.

Zayıflatan bitki çayları

  • Yeşil çay: hem ulaşması hem de yapması oldukça kolay şeylerden bir tanesidir. Metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Her gün düzenli olarak yeşil çay içen insanlar vücutlarındaki ödemi kolaylıkla atabilirler. Yeşil çay antioksidan özelliği taşımaktadır.
  • Biberiye çayı: Özellikle spor yapan kişilere tavsiye edilen çaylar arasındadır. İçinde mineral ve vitamin bulunduran bu çay ile kan dolaşımınız hızlanmaktadır. Spordan önce bir bardak biberiye çayı içerek metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı kilo verebilirsiniz.
  • kuş otu çayı: vücuttaki fazla ödemi atmak için tüketilen çaylardan bir tanesidir. Bunların yanı sıra bağırsak hareketlerini de hızlandırma gibi özellikleri bulunmaktadır. Gün içerisinde bir bardak kuş otu çayı tüketerek mide ve bağırsaklarınız da rahatlama yaşayabilirsiniz.
  • Zencefil çayı: metabolizma hızlandıran çaylardan bir tanesi de zencefil çayıdır. Metabolizma hızlandırmadan daha çok etkisi ise mide dostu olmasıdır. Özellikle mide bulantısı ve hazımsızlık gibi sorunlar yaşıyorsanız zencefil çayı bu sorunları ortadan kaldıracaktır.
  • Tarçın çayı: Özellikle kış ayları için birebir bir çaydır. Tarçın çayının vücut sıcaklığını artırıcı bir özelliği vardır. Artan vücut sıcaklığı ile beraber vücudunuzda yaktığınız kalori miktarı artmaktadır. Bunların yanı sıra tarçın çayının tokluk hissi yaratan özelliği de bulunmaktadır. Yemeklerden önce bir bardak tarçın çayı tüketerek önerinizi azaltabilir ve rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Eğer sade tarçın çayı içemiyor iseniz de hazırladığınız bitki çaylarına tarçını ilave edebilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor