Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Zayıflamaya yardımcı olan metabolizmayı hızlandıran ya da çok düşük kalori miktarıyla insanları tok tutan gıdalar Kadin sitemizde.

Zayıflamak için, alınan kalorinin verilen kaloriden az olması gerekir. Yediğimiz ya da tükettiğimiz besinlerden alınan kalorilerden daha fazlasını yakmak gerekir. Bu da ya tükettiğimiz besinlere dikkat ederek ya da egzersizler yaparak kalori yakımını daha fazlaya çıkarmakla olur. Bazı gıdalarda metabolizmaya destek olarak ya da çok az kalori değerleriyle zayıflamaya yardımcı olur. Zayıflamaya yardımcı olan metabolizmayı hızlandıran ya da çok düşük kalori miktarıyla insanları tok tutan gıdalar şunlardır:

Kırmızı Biber: Kırmızı biberin içinde bulunan bir bileşim metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda da damarlarda dolaşan kötü yağın atımını sağlar. Bu nedenle son zamanlarda kırmızı biberden yapıldığı söylenen bir sürü sağlığa çok yararlı olmayan zayıflama ilacı piyasaya çıkmıştır. Kırmızı biber yüksek lif içerir ve insanı tok tutar. Vücut ısısını arttırarak kalori yakımını fazlalaştırır.

Lahana: Çok düşük kalorili bir besindir. Bu nedenle insana tokluk hissi verir ve vücutta yakımı çok kolaydır. Sindirim sistemi üzerinde de çok etkili olduğu için diyetlerde çiğ ya da pişmiş olarak çok fazla önerilir. Aynı zamanda hastalıklarla da etkin olarak savaştığı için çok sağlıklı bir besindir.

Maydanoz: Arındırıcı ve canlandırıcı özelliği bulunan maydanoz böbrek fonksiyonlarına yardım ederek ödem atılmasını sağlar ve zayıflamaya yardımcı olur. Maydanoz aynı zamanda kan şekerini önemli oranda düşürerek zayıflamaya büyük katkı sağlar. Vücudun tuttuğu suyu yani ödemi en etkili şekilde vücuttan atılmasını sağlar.

Tarçın: Tarçın kan şekerini düşüren bir besindir ve bu sebeple kilo vermeye yardımcı olur. Son zamanlarda zayıflamak için popüler olarak suyun içinde tarçın bekletilerek tarçının sular içilmektedir. Diyabete ve obeziteye karşı etkin savaş vermektedir. İnsanı uzun süre tok tutma özelliği vardır ve ara öğünlerde acıkmayı engeller. Vücudun karbonhidrat depolamasını iyi yapar, yağa dönüşmesini engeller.

Keten Tohumu: Keten tohumu kilo vermek isteyen insanlarda oluşan ya da oluşabilecek kabızlığa iyi gelir. Yine zayıflamaya en büyük sorunu yaşatan kan şekerini dengeleyerek zayıflamaya yardımcı olur. Özellikle insülin direnci çok olan kişiler için zayıflama ve sağlık için önemlidir. İçeriğinde bulunan yağların emilmesiyle vücuda gereken enerjiyi sağlamaktadır ve yüksek lif içeriği sayesinde tokluk hissi verir.

kadin.info facebook sayfası

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Orjinal Moringa Çayı Sipariş Ver
Site içi Arama…
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU