Zayıflama İlaçlarında Ölüm Tehlikesi Bulunuyor

Zayıflama İlaçlarında Ölüm Tehlikesi Bulunuyor

Özellikle sosyal medya üzerinden ünlü kişilerin ve diyetisyenlerin adı kullanılarak satılmaya çalışılan zayıflama ilaçları ve çayları büyük bir tehlike saçtığı belirtildi

Özellikle sosyal medya üzerinden ünlü kişilerin ve diyetisyenlerin adı kullanılarak satılmaya çalışılan zayıflama ilaçları ve çayları büyük bir tehlike saçtığı belirtildi. Bu makalemizde sabah.com adresinden edindiğimiz bilgilere göre ilaçların saçtığı tehlikeler hakkında bilgi vereceğiz.

Beslenme ve diyet uzmanı Ceyda Uysal, son günlerde oldukça ilgi gören ve birçok kişi tarafından kullanılan zayıflama ürünleri hakkında uyarıda bulundu. Ürünlerin sağlık bakanlığı tarafından onaylanmadığını yalnızca tarım bakanlığı tarafından onaylı  olduğunu hatırlatan Uysal,

‘ Sosyal medya üzerinden bazı ünlü kişilerin veya ünlü doktorların ismi ve fotoğrafları kullanılarak pazarlanan zayıflatıcı ilaç ve çaylar sağlığı olumsuz etkiliyor. Zayıflatıcı adı altında satılan ilaçlar ve çaylar özellikle kalıcı kilo kaybı yerine, diüretik veya mushil etkisinden ötürü geçici kilo kaybına neden oluyor. Bu ürünler zararlı etkilerinden dolayı pek çok kişide sağlıklarını tehdit eden kalıcı hasara ve ölümlerine neden olabiliyor. ”

”Zayıflamak İçin Hayatınızdan Olmayın”

Zayıflamak için olağanüstü bir ilaç veya bitkisel ürün olmadığını belirten Uysal,

‘Zayıflamak için herhangi bir olağanüstü ilaç veya bitkisel çay yoktur. Alınan bitki çayını kullanarak bağırsakları boşaltarak zayıflamaya kalkışmak sadece kısa süreli bir sonuç sağlamakta, buna karşılık başta kolon kanseri olmak üzere, bağırsak tembelliği gibi kişilerin sağlığını olumsuz etkileyecek risklere yol açmaktadır. Sibütramin ve benzeri bazı etken maddeler içeren bu ürünler insan hayatının sona ermesine sebep olabiliyor. Doku harabiyeti yaparak bağırsak filorasının bozulmasına, depresyona, uyku düzeninin aksamısına , görme fonksiyonlarının azalmasına, karaciğer ve böbrek bozukluklarına, mesane kanserine ve kalp krizi gibi ciddi durumlara yol açmasına rağmen bu ilaçlar piyasada rahatlıkla satılabiliyor. Obezite bir hastalıktır. Obeziteden kurtulmak için sağlıklı ve dengeli beslenme, düzenli spor içeren bir yaşam tarzı haline dönüştürmek önemli olan girişimdir. Kişiler sağlıklı kilolar vermek için mutlaka bir uzmana danışmaları gerekmektedir Zayıflama için hayatınızdan olmayın”

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için sabah.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al