Zayıflama çayları Sağlıklı mı?

Zayıflama çayları Sağlıklı mı?

Fazla kilolarından diyetle-egzersizle uğraşmadan bir an önce kurtulmak isteyenler son dönemde zayıflama çaylarına yöneldi. Fakat uzmanlar, zayıflama çaylarında bulunan bazı kimyasal maddelerin aşırı tüketildiği zaman vücuda yarardan çok zarar verdiğine dikkat çekiyor. Özellikle kalp hastalığı, karaciğer, diyabet, böbrek yetmezliği ve pankreas gibi ciddi hastalıkları bulunan kişiler zayıflama çaylarını kullanmadan önce doktora danışmalı veya çay tüketim […]

Fazla kilolarından diyetle-egzersizle uğraşmadan bir an önce kurtulmak isteyenler son dönemde zayıflama çaylarına yöneldi. Fakat uzmanlar, zayıflama çaylarında bulunan bazı kimyasal maddelerin aşırı tüketildiği zaman vücuda yarardan çok zarar verdiğine dikkat çekiyor.

Özellikle kalp hastalığı, karaciğer, diyabet, böbrek yetmezliği ve pankreas gibi ciddi hastalıkları bulunan kişiler zayıflama çaylarını kullanmadan önce doktora danışmalı veya çay tüketim miktarı konusunda çok hassas davranmalılar. Peki fazla tüketildiğinde hangi çay, hangi yan etkiye yol açabilir?

Sinameki çayı: Kabızlığa iyi gelen bu bitki, uzun süre kullanıldığı zaman mide ağrısı, mide bulantısı ve ishale yol açabilir.

Papatya çayı: Alerjik bir bitki olduğu için farklı türleri ciddi zehirlenmelere yol açabilir.

Biberiye çayı: Yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması gerekir.

Mate çayı: Bağırsakları çalıştıran bu çayın fazla tüketilmesi kabızlığa yol açabilir. Uzun süre mate çayı tüketenlerde gırtlak ve ağız kanseri riskinin arttığı gözlenmiştir. Baş dönmesi, kalp çarpıntısı ve mide bulantısına da sebep olabilmektedir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Yeşil çay: Kalp, böbrek, karaciğer ve tansiyon sorunu olanların yeşil çay tüketmeden önce doktora danışmaları önerilir. İshal, baş dönmesi, bulantı ve baş ağrısına yol açabilir.

Fesleğen çayı: Kanser hastaları için zararlı etkileri olabilir.

Isırgan otu çayı: İlaç kullanan tansiyon hastalarının, böbrek hastalarının ve kan şekeri seviyesinde sorunu olanların bu çayı kullanmadan önce doktora danışmaları gerekir.

Civanperçemi çayı: Vücut hassasiyetini artırdığı için hassas vücudu olanlara kullanımı tavsiye edilmez.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al