Yüzünüzün Güzelliklerini Aydınlatın

Yüzünüzün Güzelliklerini Aydınlatın

Yüz Aydınlatıcı Makyaj krem ve maskeler konusuna değinmeden önce bazı teknik bilgileri kadin.info adresinde sizler için paylaşıyoruz. Makyajın sihrini her kadın, hatta her birey biliyor artık. Ancak makyajla ‘’o kadar’’ da güzelleşemediğimiz zamanlar oluyor. Ya da ‘’o da aynı ürünleri kullanıyor’’ ama benden daha çekici görünüyor dediğimiz durumlar. Bunun için bu yazımızda sizlere makyajda highlight […]

Yüz Aydınlatıcı Makyaj krem ve maskeler konusuna değinmeden önce bazı teknik bilgileri kadin.info adresinde sizler için paylaşıyoruz.

Makyajın sihrini her kadın, hatta her birey biliyor artık. Ancak makyajla ‘’o kadar’’ da güzelleşemediğimiz zamanlar oluyor. Ya da ‘’o da aynı ürünleri kullanıyor’’ ama benden daha çekici görünüyor dediğimiz durumlar. Bunun için bu yazımızda sizlere makyajda highlight yani aydınlatma sihrinden bahsedeceğim.

Piyasada toz ve likit olarak bulunan aydınlatıcılardan cilt tipinize ve renginize uygun olanı seçmelisiniz. Örneğin toz yani pudra yapıda olanlar yağlı ciltler için daha uygun yapıda olup, en ideal uygulama fırçayla elde edilir.

Likit yapıda olan aydınlatıcılar ise daha kuru ciltlere hitap ederken parmakla da rahatlıkla uygulanabilir. Toz ve likit ürün arasında kalırsanız kararı ürünün kalitesine, pigment yoğunluğuna ve satın aldığınız yerdeki danışmanın önerilerine göre vermeniz en doğrusu olacaktır.

Elbette yüzümüzü daha aydınlık ışıl ışıl sağlıklı göstermek kulağa hoş gelse de abartıldığı taktirde bir yılbaşı ağacına hatta disko topuna dönüşebilme ihtimalimiz de göz ardı edilmemeli. Aydınlatıcıyı göz önüne daha çok çıkarmak istediğimiz bölgelere uygulamalıyız.

Örneğin burnun kemiğine uygulayacağınız aydınlatıcıyla beraber burnunuz daha ince görünecektir. Burun ucunuza uygulayacağınız aydınlatıcı ise burnunuzun daha dik daha kalkık görünmesine yardımcı olacaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Ancak dikkat etmeniz gereken şey aydınlatıcıyı ince bir şekilde uygulamanız gerektiği. Aksi durumda aydınlatıcı yüzünüze vuran ışığı yansıtacağı için daha geniş bölgeye vuran ışığı yansıtması, burnunuzu daha büyük gösterebilir ki bu istediğimiz bir durum değil.

Göz pınarlarına uygulanacak aydınlatıcı gözlerin daha açık daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Bu da bakışlarınızı daha canlı yapacaktır. Aynı zamanda gözlerinizi birbirinden daha uzak gösterecek bu ışık ilizyonu sayesinde daha büyük gözlere sahip olabilirsiniz.

Kaşlarınızın bitiş noktasının altından elmacık kemiklerinizin üzerine C çizerek uygulayacağınız aydınlatıcıyla beraber kaşlarınız daha kalkık ve elmacık kemikleriniz daha belirgin görünecektir.

Eliniz değmişken tam karşıya baktığınız sırada göz bebeğinizin tam üzerine göz kapağınıza uygulayacağınız az miktarda yüz aydınlatıcı ile beraber daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu adımı göz makyajınızı tamamladıktan sonra yapmak gerektiğini de ekleyelim.

Dudaklarınızı daha dolgun daha çekici göstermek istiyorsanız üst dudağınızın tam ortasındaki V noktasına hatta bu V noktasının en yüksek iki noktasından burnunuza doğru olan çıkıntıya da ince şekilde aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu kadar ince bir dokunuşla sihirli bir etkiye sahip olabilirsiniz.

Kaşların arasında kalan üçgen biçimindeki bölgeye ve çenenizin alt orta kısmına uygulayacağınız aydınlatıcıyla beraber hem daha sivri bir çene oluşturabilir hem de T bölgenizle bütünlük sağlayabilirsiniz.

Yüzünüzün yanı sıra omuz dekolteli bir giysi tercih ettiyseniz köprücük kemiklerinizin çıkık olan kısmına ve omuzlarınızın üzerine uygulayabileceğiniz aydınlatıcıyla daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yüz Aydınlatıcı uygulanabilecek bunca bölge ve elimde de bolca aydınlatıcı var diye abartmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmayı da borç bilirim. 🙂

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al