Yüz Tipiniz Sizi Ele Veriyor – Beden Dili

Yüz Tipiniz Sizi Ele Veriyor – Beden Dili

Beden dili uzmanı Janine Driver, jest ve mimiklerle nasıl saygınlık ve hayranlık kazanılabileceğine dair şu tüyoları veriyor: Çenenizi tutup kaldırın Steve Jobs, Hillary Clinton gibi güçlü insanlarda gördüğümüz bir hareket bu. Düşünme pozu olarak da tarif edebiliriz. Anlamı şu: “Zor zamanlarda ben çözümle geliyorum.” Dudağınızı ısırmayın Dudakları ağzın içine gizlercesine emme hareketi, bir şeyi gizliyorsunuz […]

Beden dili uzmanı Janine Driver, jest ve mimiklerle nasıl saygınlık ve hayranlık kazanılabileceğine dair şu tüyoları veriyor:

Çenenizi tutup kaldırın

Steve Jobs, Hillary Clinton gibi güçlü insanlarda gördüğümüz bir hareket bu. Düşünme pozu olarak da tarif edebiliriz. Anlamı şu: “Zor zamanlarda ben çözümle geliyorum.”

Dudağınızı ısırmayın

Dudakları ağzın içine gizlercesine emme hareketi, bir şeyi gizliyorsunuz demektir. Bu hareketi, paylaşması utanç veren bir duyguyu gizlemeye çalışan pek çok kişi yapıyor.

Parmak uçlarını birleştirin

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

İki elin parmak uçlarını bir tepe oluştururcasına birleştirmek, otoritenizi kanıtlar. Bu hareketi ABD Başkanı Obama’nın sıklıkla yaptığını görürüz.

Başınızı eğmeyin

Önemli bir bilgiyi verirken başınızı eğmeyin. Bu, söylediğiniz şeyin arkasında durmadığınızın ifadesidir. Açıklamayı yaptıktan sonra başınızı eğme konusunda serbestsiniz. Ancak bu defa hangi yöne eğdiğiniz önemli başınızı. Eğer başınızı sağa yatırırsanız, daha çekici; sola yatırırsanız da daha zeki görünürsünüz.

Kollarınızı kavuşturun

Genelde kolları kavuşturmanın iletişime kapalı olmak anlamına geldiği düşünülür. Bu, eğer karşınızdaki kişi sizi tanımıyorsa doğru. Ama arkadaşlar arasındaysanız bu hareketi yapabilirsiniz.

Bir sorunu çözmenize yardım eder. Çünkü bu hareketle vücudunuzun her iki tarafını ve beyninizin de her iki tarafını, yani mantıklı sol yanı ile yaratıcı sağ yanını kullanırsınız. Araştırmalar, kolları kavuşturmanın bizi zor görevleri almaya daha meyilli hale getirdiğini gösteriyor.

Burnunuzu buruşturmayın

Gülerken burnunu buruşturmak, evrensel standartlarda hoşa gitmeyen bir hareket. Bu, karşınızdaki kişiden hoşlanmadığınız mesajını verir.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al