Yıpranmış Saçlara Bitkisel ve Etkili Çözümler

Yıpranmış Saçlara Bitkisel ve Etkili Çözümler

Saçların canlı durması ve parlak durması son derecede önemlidir. Saçlar birçok nedenden dolayı kırılır ve cansız görünmeye neden olur. Bunların en belirgin nedenleri ise; saça fön çekmek, boyalar, açıcılar, saç düzleştiricileri ve saçı sık sık toplamak gibi etkenlerden dolayı saçlarda yıpranmalar görülür. Eğer yıpranmış saçlara yeteri kadar bakımlar yapılmazsa, saçlar bir süre sonra dökülür ve […]

Saçların canlı durması ve parlak durması son derecede önemlidir. Saçlar birçok nedenden dolayı kırılır ve cansız görünmeye neden olur. Bunların en belirgin nedenleri ise; saça fön çekmek, boyalar, açıcılar, saç düzleştiricileri ve saçı sık sık toplamak gibi etkenlerden dolayı saçlarda yıpranmalar görülür. Eğer yıpranmış saçlara yeteri kadar bakımlar yapılmazsa, saçlar bir süre sonra dökülür ve kırılmaya başlar. Buda dış görünüş açısından da kötü durmasına sebep olacaktır. Yıpranmış saçların önüne geçmenin en iyi yollarından biri bitkisel çözümlerdir. Evde yapılan bitkisel çözümler saçı onarır ve canlı durmasına yardımcı olur.

Yıpranmış saçlara ilk olarak doğal zeytinyağı önerilmektedir. Zeytinyağı, en iyi bitkisel çözümlerin başında gelmektedir. Saçı canlandırır ve parlaklaşmasını sağlar. Haftada 2 defa saçlara bakım yapılması tavsiye edilmektedir.

Yıpranmış Saça Bitkisel Çözümler

  • Yıpranmış saçların önüne geçmenin en etkili yöntemlerinden biride baldır. Balın saça mucizevi bir etkisi vardır. Saçı canlandırmaya yardımcı olur ve parlak görünmesini sağlar. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermektedir. Saçın kırılmasını engellemektedir.
  • Yıpranmış saçlarda dökülmeler çok fazla görülmektedir. Saç dökülmelerinin önüne geçmek adına sarımsak yağı önerilmektedir. Sarımsak yağı saçların dökülmesine engel olur.
  • Zeytinyağı ve yumurta saçın beslenmesine yardımcı olur. Haftada 2 kez tavsiye edilmektedir. Saçı canlandırır ve saçların kurumasını engeller. Bunun yanı sıra, kepek gibi problemlerinde önüne geçmektedir.
  • Yıpranmış saçlara en iyi bitkisel çözümlerden biride, lavanta ve zeytinyağıdır. Lavanta yağı ve zeytinyağı birbirleriyle karıştırıldığı zaman saça mucizevi etkileri vardır. Yıpranmış saçları onarmaya yardımcı olur ve saçın parlak durmasını sağlar. Buna ek olarak; saç dökülmelerinin önüne geçerek saçta meydana gelen kurulukları engeller. Haftada 3 kez tavsiye edilmektedir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al