Yaz Bahçelerini Eğlenceli Hale Getirmenin 10 Yolu

Yaz Bahçelerini Eğlenceli Hale Getirmenin 10 Yolu

Bu tavsiyeler bahçesi olan, yazı yeşilin içinde geçirebilecek mutlu azınlık ve dostları için gelsin. İşte bahçe keyfini daha da keyifli hale getirecek öneriler… Yaz Bahçeleri için Dekorasyon Önerileri 1. Piknik Sepeti Masa varken ne gerek var demeyin sakın. Dostlarınız gelmiş; kareli bir örtüyü sermişsiniz çimlere. Buyur etmişsiniz onları. Ve içeriden piknik sepetiyle çıkıp geliyorsunuz. İçinde […]

Bu tavsiyeler bahçesi olan, yazı yeşilin içinde geçirebilecek mutlu azınlık ve dostları için gelsin. İşte bahçe keyfini daha da keyifli hale getirecek öneriler…

Yaz Bahçeleri için Dekorasyon Önerileri

1. Piknik Sepeti

Masa varken ne gerek var demeyin sakın. Dostlarınız gelmiş; kareli bir örtüyü sermişsiniz çimlere. Buyur etmişsiniz onları. Ve içeriden piknik sepetiyle çıkıp geliyorsunuz. İçinde neler var acaba? Tabii ki içecekleri soğukta saklayacağınız küçük, basitinden bir soğutucu olsun. Çatal, bıçak, bardak… Kağıt yerine belki de örtüyle aynı kumaştan hazırlanmış peçeteler. Hem şık hem de havalı…

2. Mangal

2 kişi olun ya da 10, 20, 30 kişi… Doğru seçtiğiniz bir mangalla bahçenizde ağırlayabildiğiniz kişi sayısınca sınırsız ve sağlıklı yemek hazırlamanız mümkün. Tavuk, sucuk, balık, köfte, yeşil biber, domates, mantar… Liste uzar gider. Tercihiniz hangisinden yanaysa atın mangala, pişirin. Zaten mangalla nasıl keyifli anlar yaşanır; onu da birazdan okuyacaksınız…

3. Gölgelik

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Güneşten korunmak için saklanacak bir alan illa ki şart. Bahçenizin kapasitesine göre bir bölgeyi mutlaka korunaklı alan yapın. Çardağa çevirebilirsiniz orayı; ya da havada süzülen tüller, yelkenli tarzında bir kumaşla daha da zarif hale getirebilirsiniz. Tarzı tamamen size kalmış. Hafif esintili gecelerde de sığınağınız olacak bu alan.

4. Kameriye

Biraz daha ileriye gidelim. Çardak yetmez küçük bir oda yapsak kendimize deriz; alın size bahçe köşkçüğü ya da diğer adıyla kameriye. Girecek bir kapısı, oturma düzeni de var. Bahçedeki mobilyalarınız korunaklı bir alanda da olur. Hem de bahçenize sofistike bir dokunuş katar.

5. Mobilyalar

Bahçe mobilyaları çeşit çeşit. Ama mesele siz hangisiyle rahat edeceksiniz? Alırken birici kural konforlu olması. Adı üstünden bahçe bu; yayacağız. Şık bir yemek masası, kahveniz için şirin ve hafif sehpalar, hatta bir kenarda şezlong. Yormayacak bir ışıklandırma ya da duruma göre ayarlayabileceğiniz ışıklandırma sistemi. Bu arada misafirlerinizin elinin altında her an ulaşabileceği böcek ve sineksavarları da unutmayın.

6. Masa Düzeni

Aman dışarıdayız, açık havadayız diye düşünüp sakın misafirlerinize özensiz bir masa hazırlamayın. Tam aksine ağaçların altında, yeşilin içinde kim özel ağırlanmak istemez ki? Dekoru, masa düzeninin önemseyin ve sakın amerikan servisini, zarif peçeteleri de unutmayın olur mu?

7. Fenerler

Yaz geceleri uzun olur, uyumaktansa dışarıda daha çok vakit geçirmek, sohbet etmek ister insan… O zaman ışıklandırmaya dikkat. Bir ağaç dalına asacağınız ya da masanın üzerine koyacağınız, mumla aydınlanan fenerler, az elektrik tüketmenizi de sağlar. Lavanta, limon veya sandal ağacı yağı gibi uçucu yağları, bir aroma fenerine koyarsanız sivrisineklerle de bir nebze mesafeniz olur.

8. Buz Kovaları

Bahçeye buzdolabı çıkaramayacağınıza göre içeceklerinizi nasıl soğuk tutacaksınız? Pratik çözümler bulun. Geniş kovaların içine buz doldurun ve şişeleri de içine atın. Hatta bu kovaları farklı renklere boyayıp dekorunuzu da destekleyebilirsiniz.

kokteyl

9. Kokteyller

Misafirlerinizle sohbet derinleşmiş; hava sıcak bir de üstüne boğazınız kurumuş. Hadi hemen meyve kokteyli yapmaya. Elinizin altında kokteyl şekırınız, buz kırıcınız mutlaka olsun. Hadi istediğiniz karşımı elde ettiniz. Sıra sunumda. Birbirinden farklı şekilde, renkte bardaklarda sunum yapın. Arkadaşlarınız için bahçenizdeki keyif daha da unutulmaz olsun.

Bahçe Yaz Meyveleri

10. Yaz Meyveleri

Kabuksuz ve dolgun olanları tercih edin. Hatta çekirdeksiz olanını. Frambuaz, çilek, kabuksuz dilimlenmiş karpuz, kavun gibi. Yani elle rahatça yiyebileceğiniz türden, zahmetsiz olsun. Hem de masanızı renklendirirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al