Yağlı Saçlar için Saç Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar için Saç Bakım Önerileri

Yağlı ve ince saçlar için doğal ve bitkisel saç bakım önerileri ve tavsiyeler. Saç yapılarına göre uyulması gereken doğru yöntemler nelerdir.

Sağlıklı uzayan saçlar muhteşem görünmenin temelini oluşturur. Hem güzel görünmek hem de saçların sağlıklı olmasına dikkat etmek için saç bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Evde uygulanan kolay ve masrafsız saç bakım önerileri saçların sağlığını koruması için en pratik yoldur. Saçların kendiliğinden yağlanması saç tellerini ve saç diplerini besler. Dış etkenlerden zarar görmesini en aza indirir. Aşırı oluşan yağlanma sonucunda ise saç dipleri kapanarak saç dökülmesi oluşabilir.

Saçın yağlanması temelde bir saç derisi problemidir. Bu sebeple bakıma saç derisinden başlamak gerekecektir. Yağlı saça sahip olan kişiler saçlarını sıklıkla yıkamamalıdır. Temiz saçlarda yağ hücreleri olduğundan daha fazla çalışacaktır. Bir diğer öneri ise saç kremi kullanılmamasıdır. Eğer saç kremi tercih ediliyor ise de saç diplerine uygulamamaya özen gösterilmelidir.

yağlı ve yıpranmış saçlar

Yağlı saç problemi sonucunda oluşan başka sorun da saç dökülmesidir. Saç dökülmesini önleyici bitkisel maskelerin kullanılmasında yarar vardır. Bunun için karanfil kürü önerilir.

Erken Yağlanan Saçlar

Saçlar bir gün şampuan bir gün ise sadece su ile yıkanabilir. Ilık su ile saçı yıkamak saçtaki yağın akmasını sağlayacaktır. Sıcak su ile saç yıkanması saç derisini kurutacağı için yağlanmayı arttıracaktır. Bu yüzden suyun ılık olmasına özen gösterilmelidir. Saç ile oynamak da saçın erken yağlanması için bir sebeptir. Sık taramak ve fırçalamak da saçtaki yağı arttıracaktır. Banyodan çıkmadan durulama suyuna sirke katılması yağ için bir çözüm önerisidir. Sirke saçların daha parlak gözükmesini sağlayacaktır. Yağlı saçlar için Bakım ve Şampuan önerileri, doğal losyon ve kremler ve dikkat edilmesi gereken önemli tavsiyeler.

Yağlı Saçlar İçin Bitkisel Çözümler

Kekik ve biberiye aynı anda bir su bardağı su içerisinde demlemeye bırakılır. Ilık bir kıvama geldiğinde saç diplerine sürülür ve bir saat bekletildikten sonra durulanır. Lavanta kürü; bir avuç lavanta yarım litre su da demlemeye bırakılır. Ilık bir kıvama gelince saç diplerine uygulanır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Ayrıca dipnot olarak, Sigara kullanımı saçların yağlanması ve yıpranmasına ayrıca ciddi oranda etki oluşturmaktadır. Sigara içenlerin saçlarında daha fazla yağlanma ve yıpranma olduğu gözlemlenmekte olup, bu noktada sigarayı bırakmaları önemle tavsiye etmekteyiz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al