Yağlı Saçlar İçin Çözüm

Yağlı Saçlar İçin Çözüm

Birçok kişinin şikayeti saçının çabuk yağlanmasıdır. Birçok kişi bu problemin giderilmesi için birçok yönteme başvurmaktadır. Genellikle kimyasal ürünlerin kullanılması saça yarar sağlamaktan çok zarar verebilir. Bu ürünler yerine doğal çözümlere başvurulması sizlere kesin çözüm verecektir.

Birçok kişinin şikayeti saçının çabuk yağlanmasıdır. Birçok kişi bu problemin giderilmesi için birçok yönteme başvurmaktadır. Genellikle kimyasal ürünlerin kullanılması saça yarar sağlamaktan çok zarar verebilir. Bu ürünler yerine doğal çözümlere başvurulması sizlere kesin çözüm verecektir. Bu makalemizde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

Sirkeli Su

Saçlarınızı güzelce yıkayıp durulayın. Ardından 500 ml kadar suya 4-5 kaşık sirke ekleyin. Ardından o suyla saçınızı yıkayıp 5 dk bekleyin. Ardından saçınızı normal suyla yıkayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayın. Kısa sürede istediğiniz sonuca ulaştığınızı farkedeceksiniz.

Lavantalı Su

Sirke kokusundan hoşlanmayan kişilerin rahatlıkla yapabileceği bir uygulama. Bol tutam kuru veya taze lavantayı alın ve bir tencereye koyun. Tencereye temiz su koyun ve 8-10 dk kaynatın. Rengi koyulaşmaya başladığı an lavantayı süzün ve soğuması için suyu ayırın. Su ılık hak geldiğinde saçalarınızın tamamına o suyu sürün. 30 dk bekleyin ve saçınızı yıkayın. Bir süre sonra saçlarınızın yağlanmadığını farkedeceksiniz.

Muz Bal Karışımı

1 adet muzu soyun ve blendera koyup püre haline getirin. 1 kaşık bal ilave edin ve karıştırın. Saçınıza sürün ve 30 dk bekleyin. Bu uygulamayı haftada 2 kez uygulayın.

Yoğurt ve Yumurta Karışımı

2 yemek kaşığı yoğurdu alın bir kaseye koyun. Ardından 1 yumurta kırın ve karıştırın. Saçınıza sürün ve 30 dk bekleyin. Bu uygulamayı haftada 1- 2 kez uygulayın.

Siyah Çay

1 bardak suya 2 yemek kaşığı çay gelicek şekilde ayarlayın ve kaynayan suya çayı ekleyin ve 10 dk kaynatın. Çay yapraklarını süzün ve suyunu ılkı hale getirdikten sonra saçınıza sürün ve 10 dk bekleyin. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapın. Ardında etkili sonuç alacağınıza emin olabilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al