Yağlı Saçlar Elma Sirkesi İle Çözüm

Yağlı Saçlar Elma Sirkesi İle Çözüm

Yağlı saçlar için en iyi çözüm kesinlikle elma sirkesidir. İçinde olan asetik asit saç derinizin yine pH oranını düzenler. Gereksiz yere yağ üretimini de durdurur.

Yağlı saçlar günümüzde oldukça yaygın bir şekilde birçok insanın sahip olduğu saç tipidir. Bu tip saça sahip olan bireylerin bu saç tipine mutlaka dikkat etmeleri gereklidir. Eğer bu saç tipine sahipseniz ve aşırı yağlanmadan şikayetçi iseniz bu yazımız tam size göre. İlk olarak yağlanan saçlara nelerin sebep olduğunu incelemeliyiz. Saçlarınızın hızlı bir şekilde yağlanmasını sağlamakta olan bir takım bileşenler vardır. Bu bileşenlerin fazla yağ salgılamasının nedenleri kısaca;

  • Fazla stres yaşamak
  • Genetik
  • Yağlı gıdaların aşırı tüketiliyor olması
  • Saç bakımının geç yapılıyor olması
  • Hamilelik dönemleri
  • Saçların sık kaşınması

Yağlı saç tiplerinde aşırı sebum üretilmesi saçlarınızı kontrolsüz, kırılgan ve hassas bir hale getirecektir. Sebum ile bir araya gelen kepek ise yine saç deriniz üstünde tabaka halinde olacaktır. Neticesinde saçınızda aşırı bir kaşınma hissi oluşur ve saçlarınızda kopmalar dökülmeler meydana gelir. Saçlarınızı karışım ile birlikte de yağ üretimi de bir hayli artacaktır.

Bu yüzden özellikle bu saç tiplerine sahip olan bireylerin mutlaka önerilerimizi dikkate almaları gereklidir. Şimdi sizlere en etkili ve en doğal çözümleri sunacağız.

Yağlı Saçlar için Çözüm
Yağlı Saçlar için Çözüm

Yağlı Saçlar İçin Elma Sirkesi

Yağlı saçlar için en iyi çözüm kesinlikle elma sirkesidir. İçinde olan asetik asit saç derinizin yine pH oranını düzenler. Gereksiz yere yağ üretimini de durdurur. Bunlara ek olarak oldukça güzel bir temizleyicidir. Saçlarınızdaki kalıntıları da temizleyeceği için vazgeçilmezdir. Nasıl hazırlanacağına gelirsek;

  • Bir bardak su içine 3 çorba kaşığı elma sirkesi
  • Yağlı saçlara özel şampuan ile saçlarınızı temizleyin ve sirke ile su karışımını saçlarınıza sürün.
  • Dairesel hareketler ile masaj yaptıktan sonra saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Durulama işlemini de dikkatlice yapmalısınız.
Elma Sirkesi

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor