• DOLAR
  3,8823
  % 1,81
 • EURO
  4,5766
  % 1,48
 • ALTIN
  156,4879
  % -0,13
 • BIST
  $16.531
  % -2,69
Weight Watchers Diyeti

Weight Watchers Diyeti

Weight Watchers, KANI News&World Report ’un 2014 ’nam Genişlik Dolgunca Diyetleri listesine “sunu bereketli kilogram kaybettiren” perhiz yerine girdi. Kuralları bildirme olağan makbul diyetler ortada birlikte önceki tam saha kayran Weight Watchers ’üstelik gıdalar puanlanıyor. Az puanlı gıdalar, daha bereketli kilogram verdiriyor. WEIGHT WATCHERS DİYETİ: * Aldığı rey 3.8/5 (5 ÜZERİNDEN 3.8) * Tekmil Kategorilerde […]

Weight Watchers, KANI News&World Report ’un 2014 ’nam Genişlik Dolgunca Diyetleri listesine “sunu bereketli kilogram kaybettiren” perhiz yerine girdi. Kuralları bildirme olağan makbul diyetler ortada birlikte önceki tam saha kayran Weight Watchers ’üstelik gıdalar puanlanıyor. Az puanlı gıdalar, daha bereketli kilogram verdiriyor.

WEIGHT WATCHERS DİYETİ:

* Aldığı rey 3.8/5 (5 ÜZERİNDEN 3.8)
* Tekmil Kategorilerde Sunma Dolgunca 3 Numara
* Yeryüzü bol kilo yenilgi diyeti: 1 ’inci
* Sunma gür kalbi esirgeme diyeti: 13 ’üncü
* Sunma gür sağlıklı yeme diyeti: 6 ’ıncı
* Bildirme bereketli kuralları gösterişsiz geçerli kefaret: 1 ’inci
* Yer ongun diyabet diyeti: 15 ’inci
* Amacı: Kilogram kaybettirmek.
* İddiası: Haftada 1 kilo yitirmek.
* Teorisi: Olağan benzeri kalori yerine dayanıyor kabil görünse dahi yaklaşım bununla ilişkin kalmıyor. Bilcümle gıdaların değerlerini ‘puan ’ yöntemiyle belirliyor. Besinlerin besin değerini içerdiği protein, karbonhidrat, yağ, lif, kalori ve vücudunuzun onu yakarken pekâlâ zorlandığı üzere dinamikler üzerinden belirliyor. Örneğin, 200 kalorilik aynı ürün smoothie ’si (buz ve meyveyle yapılmış meşrubat) ile 200 kalorilik tıpkı sevimsiz kıraathane arasında kaldıysanız, size kâr smoothie ’sinin elan akla yatkın aynı seçme olacağını söylüyor.
* Pekâlâ işe yarıyor?: Bu diyetin belli tıpkısı periyodu yok. Yani, istediğiniz kiloyu vermiş olsanız üstelik, mantığı oturttuğunuzda bu diyete bitmeme edebiliyorsunuz. İstediğiniz herhangi bir şeyi puanlarınıza kapalı kalarak tüketebilirsiniz. Ancak puanların cinsiyetinize, ağırlığınıza, boyunuza ve yaşınıza kapalı olduğunu unutmayın. Weight Watchers ’ın resmi web sitesinden (http://www.weightwatchers.com) 40 bin yiyeceğin birçok puan ettiğini ve size kaç puanlık bir cetvel gerektiğini görebilirsiniz. Bu kefaret size erdemli puanlı yiyecekleri yememenizi değil, kalın sıfır aralıklarla, bayağı boyutlarda yiyebileceğinizi söylüyor. Yemiş ve sebzeler üstelik (0) benek sayılıyor. Bu bile onlardan dilediğiniz büyüklüğünde tüketebileceğiniz anlamına geliyor. Tabiatıyla kastettiği meyve suları, kurutulmuş meyveler ve nişastalı sebzeler değil.
* Azade tüketecekleriniz: Günce kalorinizin yüzde 20-30 oranını semiz yiyeceklerden alabilirsiniz. Perhiz protein ve ‘akıllıca ’ oranda karbonhidrat tüketimine onay veriyor. Bu diyetin içindeki günce meyve, sebzeleri tüketiyor ve kenarlı gıdalardan uzak duruyorsanız önerilen günlük 2.3 mg tuzu alıyorsunuz demektir. Fakat hipertansiyon, şeker hastalığı evet bile kronik böbrek yetmezliğiniz var ise tuza ilgi etmenizde fayda var.
* Yap: Benek tablonuzu ihmal etmeyin.
* Etme: Alkol içeren temas şeyin puanı faziletli. Söz Gelişi, benzeri sıradan biranın 5 puanı var. O zaman yediklerinizden 5 benek düşmeniz gerekecek. Alkolden ırak durun.

DIYETISYEN GÖZÜYLE WEIGHT WATCHERS DİYETİ
Kilo kaybettirmek amacıyla ülküsel, ama yaşam boyu yetmez

Weight Watchers, apayrı diyetlerle yapılan sermaye analizlerde de sunma gür kilogram verdiren diyetler beyninde gösteriliyor. Yöntemin temel odağı kilogram verdirmek. Fakat hayat boyu uygulanması, bazı besin eksikliklerini birlikte getirebiliyor.
Acıbadem Üniversitesi Keyif Bilimleri Fakültesi, Tagaddi ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tasavvur Kelle bile uzun vadede uygulanmasının vücutta gâh “yetersizlikleri” birlikte getirebileceği uyarısı yapıyor ve ekliyor: “Weight Watchers ’ı kilo atfetmek talip çocuklar hariç bütün uygulayabilir. Amma maksut kiloya inildiğinde tasarruf etmek, yaşam tarzı haline getirmemek geçişsiz.”

AKILANE INTIHAP YAP, ‘BEŞ ALTI ’ PUAN ŞIKE!

Moringa Çayı Satın Al

Weight Watchers perhiz planı her bir yiyeceğin porsiyonu başına erke, yağ ve tel içeriğine bakarak benzeri fakül sistemini içeriyor. Yiyecekteki toput değeri arttıkça nokta azalırken, erke ve yağ değeri arttıkça bu defa benek artma gösteriyor. Diyete başlayan kişiler mevcut ağırlıkları ve hedefledikleri ağırlığa göre mukannen puanın altında çalışmamak zorunda.

KARBONHİDRATI KISITLIYOR

Günümüzde yaygın adına geçer not Weight Watchers kefaret planı, averaj 1450 kalori civarında erke içeriyor. Bu enerjinin yüzdelik 56 ’sı karbonhidratlardan, yüzde 20 ’si proteinlerden ve yüzde 24 ’ü yağlardan geliyor. Karbonhidrat miktarı gür adına görünmesine rağmen, enerji alımına göre kıyaslandığında haddizatında “bağan karbonhidratlı” benzeri perhiz planı. Prof. Dr. Baş, “203 gram karbonhidrat öneriyor. Dosdoğru tıpkı diyet planı ise averaj 300 gram karbonhidrat içermeli” diyor.

FAZLA PROTEİN VERİYOR

Prof. Dr. Başlangıç, Weight Watchers ’ı kalsiyum, magnezyum, tiamin ve E vitamini açısından ancak görüyor ve değerlendirirken Mıhlı Yeme İndeksi adına adlandırılan benzeri puanlama sistemini kullananıyor. Sağlıklı Yiyecek İndeksi, obezite ve çağ yağ düzeylerinin oluşturduğu fizyolojik etkileri ıslah etmek ve önsezi-damar hastalık riskini azaltmak için diyetsel faktörleri değerlendiren ve ESIR Tarım Bakanlığı marifetiyle geliştirilmiş bire bir bütün. Benzeri zamanda kefaret kalitesini üstelik ölçüyor. Dosdoğru Yeme İndeksi puanı 0-100 ortada değişiyor. Benek 50 ’den birkaç ise ensiz beslenme, 51-80 arasında ise itidalli düzeyde, 81 ve üzerinde ise dolgunca tagaddi adına sınıflanıyor. Dimdik yiyecek indeksi, 5 nevale grubu (tahıl, göveri, meyve, et ve süt ürünleri) ve 4 rızık bileşeninden (total yağ, kolesterol, sodyum ve doymuş yağ) oluşuyor. Prof. Dr. Çıban, “Weight Watchers, Sağlıklı Yiyecek İndeksi ’nden 46-57 puan alıyor. Yani indekse bakarak Weight Watchers, ensiz kalite beslenme ve orta düzeyde kalite beslenme beyninde tıpkı noktada yer alıyor” diyor.
Dimdik ayrımsız tagaddi planında enerjinin karbonhidratlardan gelen oranı yüzde 55-60, yağlardan gelen oranı yüzdelik 30 ’un altında ve proteinlerden gelen oranı yüzde 10-15 civarında olmalı. Weight Watchers diyet planında karbonhidrat ve yağ alımı önerilen düzeylerde iken, protein alımı önerilen düzeyin üstünde.

SIVI ALIMINA ÖZEN

Antrparantez, bağan tahıl tüketimi nedeniyle tel alımı oldukça bağan. Bu nedenle özellikle sütun kanseri başta olmak amacıyla bazen amansız hastalık türleri üzere risk taşıyor. Birçok tatbikatçı 1200 kalorinin altında enerjiye eş düşük kalorili bire bir planı artık tercih ediyor. Bu buut, bodur devamlı kilogram kaybı yaratır. Ancak ayrıntılı süreli etkisi bulunmayan ve doymuş yağ, kolesterin ve sodyum içeriği zımnında hipertansiyon, diyabet ve kardiyovasküler emraz açısından da riski artırıyor.

amma velakin, Weight Watchers; kalsiyum, magnezyum, tiamin ve E vitamini açısından sınırlı gözüküyor. Yapılan icraat Weight Watchers ’ı uygulayanların likit alımının bile bağan kaldığına belen ediyor.

SEBZE-YEMIŞ ‘0 ’ NOKTA

Weight Watchers, serencam aynı aranjman ile tendürüst kâr ve birçok sebzeye (0) benek verdi. (0) puanın anlamı bıkılmayan tüketim. Fakat (0) fakül sunulan sebze ve meyvelerin fitokimyasal içerikleri oldukça düşük. Prof. Dr. Saksı, “Söz Gelişi, kanserden ve kardiyovasküler hastalıklardan apotr, muafiyet sistemini güçlendirici olan yüksek toput ve bağan şeker hastalığı oranına ehil nar ve üzümsü meyveler (yaban mersini üzere) bu grupta kayran almıyor. Antrparantez önerilen bütün sebze ve sonuç miktarı, hastalıklardan yardımcı cirim olan günce 5 porsiyonun altında kalıyor” eleştirisinde bulunuyor.

HEDEFİ KILO ATFETMEK

Akıbet kendisine Weight Watchers perhiz planı sağlığa değil, vakar kaybına odaklanmış aynı kefaret planı. metin tagaddi planlarına göre hele kanser, şeker hastalığı ve kardiyovasküler hastalıklardan koruyuculuğu cılız.

Weight Watchers ’dan denk yemek listesi

Günlük hedeflenen puanlar kişinin kilosu, boyu, yaşı, cinsiyeti vs. ’ye göre belirleniyor. Aşağıdaki menü, ortalama bire bir eke amacıyla öneriliyor.
Tabaka: Ayraç içindeki değerler puanları belirtiyor.
Yemek Listesi: 32 puanlık
Kahvaltı:
1 tike parafin peynir (3)
1 sayı husye (2)
1 lezzetli kaşığı bal (0.5)
1 tike eksiksiz hububat savuşturmak (1.5)
Söğüş hıyar, domates-ince (0 puan)
Ara Yol
2 sayı kepekli galeta (2)
1 sayı elma (0)
Gün Ortası yemeği:
6 aşındırmak kaşığı pişmiş makarna (2)
3 sayı ızgara köfte (6 puan)
1 kase yoğurt (2.5 puan)
Söğüş hıyar, domates-rafine (0 benek)
Vuzuh öğün:
2 aşağı top dondurma (2.5 nokta)
Akşam Ezanı yemeği:
300 gram gril balık (6 fakül)
1 tike parçalanmamış tahıl ekmek (1.5)
Roka salata-1 tatlı kaşığı zeytinyağlı (1 puan)
Açıklık kez:
1 su bardağı light benzen (1.5 fakül)
1 tike ananas (0 fakül)

Karbonhidratlardan korkmayın

Yapılan icraat alınan besinlerde karbonhidrat miktarının bağan olması durumunda birlikte kanda yağ asitlerinin arttığını gösteriyor. Karbonhidratın bir iki alınması halinde proteinler erke giysi için kullanılıyor. Prof. Dr. Sarrafiye, “Proteinlerin enerji amacıyla kullanılmasını istemiyoruz. Bu nedenle günce enerjinin karbonhidratlar (yüzdelik 55-60 ’ı), proteinler (yüzde 10-15 ’i) ve yağlardan (yüzde 25-30 ’u) mevrut miktarı koskocaman” diyor.

Ara kere şekeri dengede hacim

Vücudumuz enerjiyi kanda bulunan şekerle sağlar. Kandaki şekerin tam düzeyde olması, vacip erke üretimi amacıyla şanlı. Kandaki şekerin erke üzere harcanmasıyla şeker hastalığı düşmeye başlıyor. Kandaki şekerin düşmeye başlamasıyla bezginlik, ilgi azalması, güçsüzlük, acıkma ve bu sürenin uzamasıyla saksı ağrısı görülüyor. Eksiksiz tersi kendisine lüks azık alımıyla gelen zaman şekerindeki yükseklik uyku boş yaratıyor. Prof. Dr. Ser, “Bu nedenle, azar azar sıkça beslenme modeli kan şekerinin ahenktar tutulması üzere çokça majör” diyor.

kadin.info facebook sayfası
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Tek parça namaz elbisesi satın al
Site içi Arama…
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koçlar Ay-Akrep burcu seyri gün boyunca etkili olacak. Şans faktörünün insan hayatında ne kadar önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Hangi noktadayım, sahip olduklarım nedir ve nereye doğru gidiyorum. Bu soruların cevabını bulmaya çalışırken, mantığınızla hareket etmek, sorun yaratan konularda çözüm bulmanızda yardımcı olabilir. Yapmayı düşündüğünüz yenilikleri, geçmişte yaşadığınız olayları veya kişileri yeniden düşünmeli ve ele almalısınız.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, maddi-manevi anlamda kazançlı çıkmak, hayallerinize uygun bir şekilde yaşamak arzunuzun işaretçisidir. Size moral ve inanç, azim ve kararlılık yönünde kuvvet sunuyor.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşumu, parasal-cinsel-hukuki konularda başkalarıyla iş veya özel anlamda bütünleşme arzumuzu vurguluyor. Çıkarlarımızın farkında oluruz. Amaç güç elde etmektir. Araştırırız, peşini bırakmayız.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğalar karşıt burcunuzda ilerleyen Ay etkisinde güne adım atıyorsunuz. Bir yandan sahip olduğumuz değerlere bakacağız. Diğer yandan bir türlü halledilmeyen sorunlarımızı düşüneceğiz. Bir şeyler yolumuza çıkıyor ve bizi zorluyor. Bunları aşmak gerektiğinin bilincindeyiz. Ancak bir o kadar yorgunuz.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, aileniz, eviniz ve değer verdiğiniz her şeyi, ideallerinize göz önüne alarak ele alacağınızı gösteriyor. Hem hedefinize varmak hem de güvenliğinizi sağlamak için, inançla ilerlemenizde size yardımcıdır.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşumu, ilişkimiz başta olmak üzere her türlü ortaklıkta çıkarlarını düşünenlere bizim de karşı bir duruş sergilememiz gerekir. Karşımızdaki kişi veya kişiler kendileri kadar bizi de düşünmeliler. O zaman doğru ve sağlıklı bir ilişkiden söz edebiliriz.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler Ay-Akrep geçişi tüm gün etkili olacak. Parasal konularda hırslıyız, isteklerimizi elde etmek istiyoruz. Çıkarlarımızı öne alıyoruz. Sezgilerimiz gayet güçlü. Paranın, sağladığı gücün peşindeyiz.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, bize, yetenekli olduğumuz konularda ve alanlarda seçimlerimizi doğru biçimde yaparak iş hayatımızda başarılı olacağımızı söylüyor. Sezgilerimiz, yaratıcı enerjimiz gayet yüksek.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşumu, derinlemesine olayları, durumları, sağlığımız ve ilişkilerimizi gözden geçirmenin önemini vurguluyor. Tabii ki çıkarlarımızı düşüneceğiz. Ancak değerimizi bilen, bizi takdir eden insanlara elimizden geleni yapacağız. Her şeyi kafamıza takıp kendimizi yormayacağız. İşimize odaklanacağız, kendimize güveneceğiz.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeçler Ay-Akrep burcunda ilerliyor. Bazı konularda taviz veremeyeceğinizi kendinize göre doğrularınız ve yanlışlarınız olduğunu, eğer bir şey doğru ve sağlıklı şekilde gitmiyorsa, buna müdahalede bulunmak ve düzeltmek gerektiğini düşünürsünüz. Özel yaşamınızla ilgili mevzularda da durum böyledir. En zayıf noktanızdan sizi vurmaya çalışan kim ve ne varsa onunla mücadele ederek tedavi etmek isteyebilirsiniz.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, maddi konular başta olmak üzere eğitim-iş-yeni yerleşim-bilgilenme ve kendini geliştirme anlamında hayallerimizi gerçekleştirme ve ideallerimize sahip çıkma yönünde kararlı ve inançlı olmamızı sağlıyor.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşumu, kendi gücümüze güvenmenin işaretçisidir. Aşkta tutkuluyuz ve sevdiklerimize bağlıyız. Onlarsız bir yaşamı düşünmek dahi istemiyoruz. Tabii ki cinsel arzularımız oldukça yoğun. Bu görünüm size çekicilik kazandırıyor. Karşı cinsi etkilemenizi sağlıyor.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslanlar gün boyu etkili olacak Ay-Akrep geçişinde, ailevi veya özel konularda gözden geçirmede bulunursunuz. Duygularınızı dışa karşı bir maskeyle gizlersiniz. Duruma göre, başkalarının davranışlarına göre gerektiğinde tavrınızı belli edersiniz.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, girişim, meslek hayatınız, ailevi konular, sorumluluklarınız, miras, hisseli para, cinsel yaşamınız, paylaşımlarınız yönünde yaşanan gerilimi biraz olsun hafifleticidir.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşumu, bize ait olana tutkuyla bağlanmanın işaretçisi. Ailemiz, yuvamız, sahip olduğumuz her şeyi korumaktan ve kontrolü elimizden tutmaktan yanayız. Biz sevdiklerimizden bize karşı aynı yoğunlukta ilgi bekliyoruz. Bunu göremediğimiz zaman en ufak bir meseleyi daha büyütebiliriz.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başaklar gün boyu etkili olacak Ay-Akrep geçişinde, hedefinize varma arzunuz yoğundur. Risk almazsanız. Sağlam olana yönelirsiniz. Eğer gerçekten bir şeyden eminseniz, onun peşine düşmekten çekinmezsiniz.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, endişelerinizi, korkularınızı bir yana koyarak, gelişmeye, bilgilenmeye önem verecek ve ideallerinize sahip çıkabileceksiniz. İlişki problemlerinizi içinize atmak yerine, bunları ılımlı bir şekilde çözümlemek isteyebilirsiniz.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşum etkisi, değerlerimize sahip çıkmamızı, kontrolü elimizde tutmamızı, güçlenmek adına maddi-manevi çıkarlarımızı kolladığımızı gösteriyor.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Teraziler, Ay-Akrep geçiş etkinliğinde güne uyanıyoruz. Hayata olumlu veya olumsuz şekilde vereceğiniz her yanıt değer taşır. Kimi anlarda geçmişi şöyle bir süzgeçten geçirebilir, kayıp-kazanç anlamında değerlendirmelerde bulunabilir diğer yandan şu anki mevcut durumunuzu iyileştirme anlamında neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, sağlık, iş veya maddi sıkıntılarınızı endişeden uzak bir şekilde ele almamızda yardımcı olacaktır. Böylece nerelerde yanlış yaptık, neleri düzeltmemiz gerekiyor sakince bir bakarız.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşum etkisinde, maddi-manevi açıdan çıkarlarımızı korumak, güçlenmek ve değerlerimize sahip çıkmaktan yanayız. Günlük hayatın içinde karşılaştığımız her duruma bu bakış açısıyla yaklaşırız.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrepler Saat 09:42 Ay-Venüs görünümü, ilişkimizle alakalı bir sorun varsa bunu bir an önce aydınlığa kavuşturmak isteriz. Canımızı sıkabilecek her şeyden uzak durmaya çalışırız. Maddi ve manevi anlamda özgür olmaktan yanayız.

Saat 17:43 Ay-Kuzey düğüm görünümü etkisi, iş hayatında ve ilişkimizde geleceğe dönük düşünmemizi sağlıyor. Her şeyin düzeleceğine inancımızı yükselten bu görünüm, başarılı olma arzumuzu perçinliyor.

Saat 18:09 Ay-Pluto görünümü, ilgilendiğimiz alan ve konularda başarılı olmak adına özenle ve dikkatle çalışmanın önemini vurguluyor. Ne olursa olsun, kendinize inanmaktan, güvenmekten vazgeçmeyin. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Stres yaratıcı insan ve durumlardan uzaklaşın.

Saat 23:38 Ay-Güneş görünümü, maddi güç kadar, ilişkimizdeki huzur da o kadar önemsenir. Sağlıklı ve dengeli bir yaşamın ne kadar kıymetli bir hediye olduğunun farkındayız.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun. Kalben sevgilerimle,

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yaylar Saat 09:42 Ay-Venüs görünümü, ilişkileri güçlendiricidir. Etrafımızdaki dünya ile olumlu bir bağ kurarız. Hislerimizi rahatlıkla ifade ederiz. Özgürlük, yenilik, değişiklik, farklı bir şeyler yaşama arzumuz yoğundur.

Saat 17:43 Ay-Kuzey düğüm görünüm etkisi, umutlarımızı yükseltip, ileriye yönelik düşünmemizi, planlarımızı istediğimiz şekilde yürürlüğe koyabilmemizi sağlıyor. Bize olanaklar sunuyor. Eğitimden ticaret hayatına kadar her alanda kendimizi güçlü şekilde ifade etmemizde destek veriyor.

Saat 18:09 Ay-Pluto görünümü, maddi kazanç elde etme arzunuzun simgesidir. İstersiniz ki, yaptığınız iş, uğraştığınız alanda doyurucu geri dönüşler olsun. Bu anlamda biraz hırslanmak mümkündür. Bunu doğal karşılamak lazım... Kim hayatını garanti altına almak istemez ki? Ancak şartlarımıza bakacağız bir de maddi konularda her verilen söze inanmadan önce bilinçli düşüneceğiz.

Saat 23:38 Ay-Güneş görünümü, hedefe odaklı düşünmenin kendimizi güçlü bir şekilde dışa ifade etmenin işaretçisidir.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun. Kalben sevgilerimle,

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatımızda hangi işlere öncelik vermemiz, çalışma şartlarımızı gözden geçirmemiz, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini vurguluyor. Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Mesai arkadaşlarınızın düşüncelerine, kişiliklerine tabii ki saygı duyarız. Ancak tartışma, huzursuzluk veya mesafe koyamamak nedeniyle yaşanacak sıkıntılara dikkat edin. Kendinize özen gösterin. Siz de aynı şekilde davranın.

Bu Dolunayda sırlarınızı iyi koruyun. Bağımlılık verici maddelere karşı dikkatli olun. Sigortasız çalışmayın. Bazı işleri yetiştirmekte zorlanmalar veya yanlışlıklar olabilir. Vaktinde yetiştiremezsiniz veya dalgınlık sonucu yanlışlar yapabilirsiniz. Kontrol etmeyi unutmayın. Merkür geri hareket dönemi bu anlamda olumludur. Eğer kendinizde stres, uyku bozukluğu, panik atak gibi rahatsızlıklar hissediyorsanız bir doktora görünün. Sistemli yaşayın, zorlu diyetlerden kaçının. Dolunayın oluştuğu bugün Jüpiter-Neptün görünümü gerçekleşiyor. Bu sizin için gayet olumludur. Hedefinize azim ve kararlılıkla ulaşabilirsiniz. Yakın çevrenizde manevi yönde destek alırsınız. Yeni iş projeleri gelebilir. Eğitim verebilirsiniz. Karşınıza iyi fırsatlar, teklifler çıkabilir. Bu Dolunayda yukarıda da izah ettiğim gibi işlerinizi düzenli takibini yapın, sağlığınızı ihmal etmeyin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Tüm burçlar için önemli Not: Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar.Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

Keyifli bir Pazar günü geçirmeniz dileğimle,

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kovalar gün boyunca Ay-Akrepte ilerleyecek. Mevcut işiniz veya gelir durumunuz sizi tatmin etmiyorsa, her şeyi gözünüzde büyütürsünüz. Sanki hiçbir şey yolunda gitmiyor gibidir. Benim tavsiyem hayatı bu denli sorgulamak yerine, bir mola vermek, müzik dinlemek, dostunuzla sohbet etmek, yürüyüş yapmaktır. Bunlar sizi sakinleştirir.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü, ideallerinizi gerçekleştirmek anlamında size yardımcıdır. Burada en önemli nokta, gelir ve gider dengenizi sarsabilecek dağılmanıza yol açabilecek kararlar almamaktır. Bütçenize mutlaka özen gösteriniz.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşumu, mesleki hayat-toplumsal ilişkiler ve kişisel tüm kararların derinlikli gözden geçirilmesini sağlar. Bugün yapacağınız işlerde başarılı olmak isteğiniz yüksektir. Rakiplerinizi geçmek istersiniz. Sorumluluk almaktan çekinmeyin. Çünkü bu sizi başkalarının gözünde yüceltir.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balıklar, gün boyu etkili olacak Ay-Akrep geçişinde her şeyi derinlikli şekilde ve çıkarlarınızı gözeterek incelersiniz. Eğer bir probleminiz varsa bir dostunuzla, sevdiğinizle dertleşmek iyi gelebilir.

Saat 15:38 Ay-Neptün olumlu görünümü etkisi, çalışma hayatınız, günlük yaşam, çevre değişimleri, eğitim-iş-girişim anlamındaki konular üzerinde hayallerinizi gerçekleştirmek anlamında size destektir.

Saat 19:58 Ay-Jüpiter kavuşum etkisinde her konuyu derinlemesine araştırarak bilgi sahibi olursunuz. Yurtdışı-eğitim-bilgilenme-yükselme ve haklarınızı elde etmede başarılı bir gün geçirirsiniz. Maddi-manevi açıdan sizi güçlü kılacak kazançlı işlere yönelirsiniz.

Yüzünüzü gülümseten gelişmelerle dolu bir gün dileğimle,