Weight Watchers Diyeti

Weight Watchers Diyeti

Weight Watchers, KANI News&World Report ’un 2014 ’nam Genişlik Dolgunca Diyetleri listesine “sunu bereketli kilogram kaybettiren” perhiz yerine girdi. Kuralları bildirme olağan makbul diyetler ortada birlikte önceki tam saha kayran Weight Watchers ’üstelik gıdalar puanlanıyor. Az puanlı gıdalar, daha bereketli kilogram verdiriyor. WEIGHT WATCHERS DİYETİ: * Aldığı rey 3.8/5 (5 ÜZERİNDEN 3.8) * Tekmil Kategorilerde […]

Weight Watchers, KANI News&World Report ’un 2014 ’nam Genişlik Dolgunca Diyetleri listesine “sunu bereketli kilogram kaybettiren” perhiz yerine girdi. Kuralları bildirme olağan makbul diyetler ortada birlikte önceki tam saha kayran Weight Watchers ’üstelik gıdalar puanlanıyor. Az puanlı gıdalar, daha bereketli kilogram verdiriyor.

WEIGHT WATCHERS DİYETİ:

* Aldığı rey 3.8/5 (5 ÜZERİNDEN 3.8)
* Tekmil Kategorilerde Sunma Dolgunca 3 Numara
* Yeryüzü bol kilo yenilgi diyeti: 1 ’inci
* Sunma gür kalbi esirgeme diyeti: 13 ’üncü
* Sunma gür sağlıklı yeme diyeti: 6 ’ıncı
* Bildirme bereketli kuralları gösterişsiz geçerli kefaret: 1 ’inci
* Yer ongun diyabet diyeti: 15 ’inci
* Amacı: Kilogram kaybettirmek.
* İddiası: Haftada 1 kilo yitirmek.
* Teorisi: Olağan benzeri kalori yerine dayanıyor kabil görünse dahi yaklaşım bununla ilişkin kalmıyor. Bilcümle gıdaların değerlerini ‘puan ’ yöntemiyle belirliyor. Besinlerin besin değerini içerdiği protein, karbonhidrat, yağ, lif, kalori ve vücudunuzun onu yakarken pekâlâ zorlandığı üzere dinamikler üzerinden belirliyor. Örneğin, 200 kalorilik aynı ürün smoothie ’si (buz ve meyveyle yapılmış meşrubat) ile 200 kalorilik tıpkı sevimsiz kıraathane arasında kaldıysanız, size kâr smoothie ’sinin elan akla yatkın aynı seçme olacağını söylüyor.
* Pekâlâ işe yarıyor?: Bu diyetin belli tıpkısı periyodu yok. Yani, istediğiniz kiloyu vermiş olsanız üstelik, mantığı oturttuğunuzda bu diyete bitmeme edebiliyorsunuz. İstediğiniz herhangi bir şeyi puanlarınıza kapalı kalarak tüketebilirsiniz. Ancak puanların cinsiyetinize, ağırlığınıza, boyunuza ve yaşınıza kapalı olduğunu unutmayın. Weight Watchers ’ın resmi web sitesinden (http://www.weightwatchers.com) 40 bin yiyeceğin birçok puan ettiğini ve size kaç puanlık bir cetvel gerektiğini görebilirsiniz. Bu kefaret size erdemli puanlı yiyecekleri yememenizi değil, kalın sıfır aralıklarla, bayağı boyutlarda yiyebileceğinizi söylüyor. Yemiş ve sebzeler üstelik (0) benek sayılıyor. Bu bile onlardan dilediğiniz büyüklüğünde tüketebileceğiniz anlamına geliyor. Tabiatıyla kastettiği meyve suları, kurutulmuş meyveler ve nişastalı sebzeler değil.
* Azade tüketecekleriniz: Günce kalorinizin yüzde 20-30 oranını semiz yiyeceklerden alabilirsiniz. Perhiz protein ve ‘akıllıca ’ oranda karbonhidrat tüketimine onay veriyor. Bu diyetin içindeki günce meyve, sebzeleri tüketiyor ve kenarlı gıdalardan uzak duruyorsanız önerilen günlük 2.3 mg tuzu alıyorsunuz demektir. Fakat hipertansiyon, şeker hastalığı evet bile kronik böbrek yetmezliğiniz var ise tuza ilgi etmenizde fayda var.
* Yap: Benek tablonuzu ihmal etmeyin.
* Etme: Alkol içeren temas şeyin puanı faziletli. Söz Gelişi, benzeri sıradan biranın 5 puanı var. O zaman yediklerinizden 5 benek düşmeniz gerekecek. Alkolden ırak durun.

DIYETISYEN GÖZÜYLE WEIGHT WATCHERS DİYETİ
Kilo kaybettirmek amacıyla ülküsel, ama yaşam boyu yetmez

Weight Watchers, apayrı diyetlerle yapılan sermaye analizlerde de sunma gür kilogram verdiren diyetler beyninde gösteriliyor. Yöntemin temel odağı kilogram verdirmek. Fakat hayat boyu uygulanması, bazı besin eksikliklerini birlikte getirebiliyor.
Acıbadem Üniversitesi Keyif Bilimleri Fakültesi, Tagaddi ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tasavvur Kelle bile uzun vadede uygulanmasının vücutta gâh “yetersizlikleri” birlikte getirebileceği uyarısı yapıyor ve ekliyor: “Weight Watchers ’ı kilo atfetmek talip çocuklar hariç bütün uygulayabilir. Amma maksut kiloya inildiğinde tasarruf etmek, yaşam tarzı haline getirmemek geçişsiz.”

AKILANE INTIHAP YAP, ‘BEŞ ALTI ’ PUAN ŞIKE!

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Weight Watchers perhiz planı her bir yiyeceğin porsiyonu başına erke, yağ ve tel içeriğine bakarak benzeri fakül sistemini içeriyor. Yiyecekteki toput değeri arttıkça nokta azalırken, erke ve yağ değeri arttıkça bu defa benek artma gösteriyor. Diyete başlayan kişiler mevcut ağırlıkları ve hedefledikleri ağırlığa göre mukannen puanın altında çalışmamak zorunda.

KARBONHİDRATI KISITLIYOR

Günümüzde yaygın adına geçer not Weight Watchers kefaret planı, averaj 1450 kalori civarında erke içeriyor. Bu enerjinin yüzdelik 56 ’sı karbonhidratlardan, yüzde 20 ’si proteinlerden ve yüzde 24 ’ü yağlardan geliyor. Karbonhidrat miktarı gür adına görünmesine rağmen, enerji alımına göre kıyaslandığında haddizatında “bağan karbonhidratlı” benzeri perhiz planı. Prof. Dr. Baş, “203 gram karbonhidrat öneriyor. Dosdoğru tıpkı diyet planı ise averaj 300 gram karbonhidrat içermeli” diyor.

FAZLA PROTEİN VERİYOR

Prof. Dr. Başlangıç, Weight Watchers ’ı kalsiyum, magnezyum, tiamin ve E vitamini açısından ancak görüyor ve değerlendirirken Mıhlı Yeme İndeksi adına adlandırılan benzeri puanlama sistemini kullananıyor. Sağlıklı Yiyecek İndeksi, obezite ve çağ yağ düzeylerinin oluşturduğu fizyolojik etkileri ıslah etmek ve önsezi-damar hastalık riskini azaltmak için diyetsel faktörleri değerlendiren ve ESIR Tarım Bakanlığı marifetiyle geliştirilmiş bire bir bütün. Benzeri zamanda kefaret kalitesini üstelik ölçüyor. Dosdoğru Yeme İndeksi puanı 0-100 ortada değişiyor. Benek 50 ’den birkaç ise ensiz beslenme, 51-80 arasında ise itidalli düzeyde, 81 ve üzerinde ise dolgunca tagaddi adına sınıflanıyor. Dimdik yiyecek indeksi, 5 nevale grubu (tahıl, göveri, meyve, et ve süt ürünleri) ve 4 rızık bileşeninden (total yağ, kolesterol, sodyum ve doymuş yağ) oluşuyor. Prof. Dr. Çıban, “Weight Watchers, Sağlıklı Yiyecek İndeksi ’nden 46-57 puan alıyor. Yani indekse bakarak Weight Watchers, ensiz kalite beslenme ve orta düzeyde kalite beslenme beyninde tıpkı noktada yer alıyor” diyor.
Dimdik ayrımsız tagaddi planında enerjinin karbonhidratlardan gelen oranı yüzde 55-60, yağlardan gelen oranı yüzdelik 30 ’un altında ve proteinlerden gelen oranı yüzde 10-15 civarında olmalı. Weight Watchers diyet planında karbonhidrat ve yağ alımı önerilen düzeylerde iken, protein alımı önerilen düzeyin üstünde.

SIVI ALIMINA ÖZEN

Antrparantez, bağan tahıl tüketimi nedeniyle tel alımı oldukça bağan. Bu nedenle özellikle sütun kanseri başta olmak amacıyla bazen amansız hastalık türleri üzere risk taşıyor. Birçok tatbikatçı 1200 kalorinin altında enerjiye eş düşük kalorili bire bir planı artık tercih ediyor. Bu buut, bodur devamlı kilogram kaybı yaratır. Ancak ayrıntılı süreli etkisi bulunmayan ve doymuş yağ, kolesterin ve sodyum içeriği zımnında hipertansiyon, diyabet ve kardiyovasküler emraz açısından da riski artırıyor.

amma velakin, Weight Watchers; kalsiyum, magnezyum, tiamin ve E vitamini açısından sınırlı gözüküyor. Yapılan icraat Weight Watchers ’ı uygulayanların likit alımının bile bağan kaldığına belen ediyor.

SEBZE-YEMIŞ ‘0 ’ NOKTA

Weight Watchers, serencam aynı aranjman ile tendürüst kâr ve birçok sebzeye (0) benek verdi. (0) puanın anlamı bıkılmayan tüketim. Fakat (0) fakül sunulan sebze ve meyvelerin fitokimyasal içerikleri oldukça düşük. Prof. Dr. Saksı, “Söz Gelişi, kanserden ve kardiyovasküler hastalıklardan apotr, muafiyet sistemini güçlendirici olan yüksek toput ve bağan şeker hastalığı oranına ehil nar ve üzümsü meyveler (yaban mersini üzere) bu grupta kayran almıyor. Antrparantez önerilen bütün sebze ve sonuç miktarı, hastalıklardan yardımcı cirim olan günce 5 porsiyonun altında kalıyor” eleştirisinde bulunuyor.

HEDEFİ KILO ATFETMEK

Akıbet kendisine Weight Watchers perhiz planı sağlığa değil, vakar kaybına odaklanmış aynı kefaret planı. metin tagaddi planlarına göre hele kanser, şeker hastalığı ve kardiyovasküler hastalıklardan koruyuculuğu cılız.

Weight Watchers ’dan denk yemek listesi

Günlük hedeflenen puanlar kişinin kilosu, boyu, yaşı, cinsiyeti vs. ’ye göre belirleniyor. Aşağıdaki menü, ortalama bire bir eke amacıyla öneriliyor.
Tabaka: Ayraç içindeki değerler puanları belirtiyor.
Yemek Listesi: 32 puanlık
Kahvaltı:
1 tike parafin peynir (3)
1 sayı husye (2)
1 lezzetli kaşığı bal (0.5)
1 tike eksiksiz hububat savuşturmak (1.5)
Söğüş hıyar, domates-ince (0 puan)
Ara Yol
2 sayı kepekli galeta (2)
1 sayı elma (0)
Gün Ortası yemeği:
6 aşındırmak kaşığı pişmiş makarna (2)
3 sayı ızgara köfte (6 puan)
1 kase yoğurt (2.5 puan)
Söğüş hıyar, domates-rafine (0 benek)
Vuzuh öğün:
2 aşağı top dondurma (2.5 nokta)
Akşam Ezanı yemeği:
300 gram gril balık (6 fakül)
1 tike parçalanmamış tahıl ekmek (1.5)
Roka salata-1 tatlı kaşığı zeytinyağlı (1 puan)
Açıklık kez:
1 su bardağı light benzen (1.5 fakül)
1 tike ananas (0 fakül)

Karbonhidratlardan korkmayın

Yapılan icraat alınan besinlerde karbonhidrat miktarının bağan olması durumunda birlikte kanda yağ asitlerinin arttığını gösteriyor. Karbonhidratın bir iki alınması halinde proteinler erke giysi için kullanılıyor. Prof. Dr. Sarrafiye, “Proteinlerin enerji amacıyla kullanılmasını istemiyoruz. Bu nedenle günce enerjinin karbonhidratlar (yüzdelik 55-60 ’ı), proteinler (yüzde 10-15 ’i) ve yağlardan (yüzde 25-30 ’u) mevrut miktarı koskocaman” diyor.

Ara kere şekeri dengede hacim

Vücudumuz enerjiyi kanda bulunan şekerle sağlar. Kandaki şekerin tam düzeyde olması, vacip erke üretimi amacıyla şanlı. Kandaki şekerin erke üzere harcanmasıyla şeker hastalığı düşmeye başlıyor. Kandaki şekerin düşmeye başlamasıyla bezginlik, ilgi azalması, güçsüzlük, acıkma ve bu sürenin uzamasıyla saksı ağrısı görülüyor. Eksiksiz tersi kendisine lüks azık alımıyla gelen zaman şekerindeki yükseklik uyku boş yaratıyor. Prof. Dr. Ser, “Bu nedenle, azar azar sıkça beslenme modeli kan şekerinin ahenktar tutulması üzere çokça majör” diyor.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al