Vücuda Göre Mayo ve Bikini Seçimi Önerileri

Vücuda Göre Mayo ve Bikini Seçimi Önerileri

Yazın en sıcak zamanlarında denize girmek için sabır sızlanmalar başladı. Ve şimdi Bikini ve Mayo giymenin zamanı da geldi. Peki bu durum da vücuda göre hangi tip mayo ve bikini uygun. Bu konuda sizler için derlediğimiz yazıyı paylaşmaktan mutluluk duyarız. Mayo ve Bikini Seçimi Önerileri için doğru adres. İşte Mayo ve Bikini Modelleri Seçiminde dikkat edilecek […]

Yazın en sıcak zamanlarında denize girmek için sabır sızlanmalar başladı. Ve şimdi Bikini ve Mayo giymenin zamanı da geldi. Peki bu durum da vücuda göre hangi tip mayo ve bikini uygun. Bu konuda sizler için derlediğimiz yazıyı paylaşmaktan mutluluk duyarız. Mayo ve Bikini Seçimi Önerileri için doğru adres.

İşte Mayo ve Bikini Modelleri Seçiminde dikkat edilecek hususlar;

Bikini veya mayo bakarken amaç, gerçekçi bir yaklaşımla vücut şeklimiz için en uygun olanı tespit etmek olmalıdır. Bu sebeple, bu ipuçları bikini ve mayo alışverişinizde size yol haritası olarak sunulmuştur.

Plaj zamanı geldiğinde bayanları bir telaş alır. Nasıl görüneceğim, fazlalıklarımı nasıl saklayacağım gibi endişeler alır başını gider. Sanki hepimiz 90-60-90 olmak zorundaymışız gibi! Oysa herkesin bir tipi var ve o tipe uygun giyindiğimizde -zayıf olmasak da- güzel görünmek elimizde.

Unutmayın, hiç kimse mükemmel değil; ama ‘kendi mükkemmelimize’ ulaşmak için aşağıdaki ipuçlarına bakmakta fayda var!

mayo-bikini-oneri-2
Mayo ve Bikini Modelleri Önerileri 2016

Erkeksi, atletik vücut (ters üçgen)

Omuzlarınız geniş, kalçanız dar ise vücut orantınızı dengeleyebilmek için yüksek belli şort bikiniler giymeyi deneyin çünkü bacaklarınız bu şekilde uzun görünecektir. Ayrıca daha feminen parçalar, erkeksi yapınızı kırar.
Canlı renkleri ve desenleri mutlaka alt parçalarda kullanın. Böylelikle kalçanız daha geniş görünecek, dengeli bir görünüm oluşacaktır. Geniş askılı üstleri tercih edin, omuzlarınızın güzelliğinden faydalanın.

Armut şeklinde vücut (üçgen)

Omuzlarınız dar, kalçalarınız geniş ise iki parçalı bir bikini seçmeniz en mantıklısı. Dikkati üst bölgeye çekmek için renkleri ve desenleri üst parçada kullanın. Altınız daha koyu bir renkte ve düz olsun.
Boynun arkasından bağlanan üçgen üstler ilgiyi omuzlara çeker, omuzları vurgular. Düşük belli, bağlama yerleri ince olan altlar armut şekline ihtiyacı olan dengeyi getirir. Tek parça mayolar belinizi ön plana çıkartırken bacaklarınızı kısa göstereceği için çok iyi bir seçim gibi görünmüyor. Kesinlikle uzak durulması gereken yüksek belli bikini altlarıdır.

Dengeli, kıvrımlı vücut (kum saati)

Eğer omuzlarınız ve kalçanız dengeli bir görünüm oluşturuyorsa, hemen her modeli tercih edebilirsiniz. Yalnız tek parça mayo seçerken dikkatli olun; eğer tam oturan kıvrımlılarınızla birebir uyumlu bir mayo değilse sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir.

Straplez modeller de pek uygun değil; çünkü zaten mükemmel olan kıvrımlarınızı, göğüs bölgenizi düzleştirebilir!

Uzun Bacaklar

Çok şanslısınız! Ama upuzun bir direk gibi görünmek istemiyorsanız dikey çizgilerden kaçının. Çok canlı renkler sizin için çok uygun. Koyu ve tek renk parçalar, yüksek yakalar biraz sakıncalı.
Erkeksi mini şortları, mayokini tarzı mayoları, zincirli, düğmeli yani bol aksesuarlı parçaları yeğleyin.

Kısa bacaklar

Vücudunuzu uzun göstermek için kalçası yüksek kesimleri tercih edin. Ayrıca uzun bacaklıların giyemediği dikey çizgileri siz giyebilirsiniz!

Düz ve sade bir bikini altı ile desenli bir üst, bakışları yukarıya doğru çekerek bacak boyunuzu sihirli bir şekilde uzatacak!

Küçük göğüsler

Fırfırlı, desenli, straplez üstler, üçgen ip bikiniler en çok küçük göğüslülere yakışıyor! Aslında hemen her model küçük göğüsler için uygun. Ama biraz destek arıyorsanız başvurabileceğiniz hileler de var; dolgulu ve balenli üstler bu konuda kendine güveni olmayanları yardımına koşuyor.

Büyük göğüsler

Bir çoğumuzun imrendiği bu şanslı kesim, zaman zaman haklı olarak göğüslerinin fazla büyük olmasından yakınabiliyor. Özellikle büyük göğüslü ince kadınlar bikini alırken çok zorlandıklarını, büyük bedende üst, küçük bedende alt bulmakta zorlandıklarını ifade ediyor. Bu durumda üstü ve altı ayrı satılan takımlar çok işe yarıyor. Arkadan ve boyundan bağlanan, kalın askılı üstler ihtiyacınız olan desteği verecektir.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli