TV Reklamlarında ki Doğrudan Satışlara Dikkat!

TV Reklamlarında ki Doğrudan Satışlara Dikkat!

Tüketicileri yanıltan ve reklamlarda bahsedilenin aksine ürünler gönderen TV Reklamlarında ki Doğrudan Satışlarda aldatma reklamlar yerel ve bölge kanallarında yayın yapmaya devam ediyor! 6 Kilo Bal 100 TL kampanyası ile başlayan, Afrodizyak ürünleri ve  TV ürünleri ile devam eden TV Reklamlarında ki doğrudan satış, On binlerce tüketiciyi mağdur etmekle beraber, firma ve kanallara yapılan cezalar yetersiz […]

Tüketicileri yanıltan ve reklamlarda bahsedilenin aksine ürünler gönderen TV Reklamlarında ki Doğrudan Satışlarda aldatma reklamlar yerel ve bölge kanallarında yayın yapmaya devam ediyor!

6 Kilo Bal 100 TL kampanyası ile başlayan, Afrodizyak ürünleri ve  TV ürünleri ile devam eden TV Reklamlarında ki doğrudan satış, On binlerce tüketiciyi mağdur etmekle beraber, firma ve kanallara yapılan cezalar yetersiz gelmektedir. Bu doğrultuda Tüketicilerin ciddi anlamda bilinçlenmesi ve reklamlarda bahsi geçen ürünleri direk satın almak yerine internet üzerinde ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarını incelemelerini hatırlatmak isteriz.

Son dönemlerde Lastik Zırhı ile ilgili de Orjinal Lastik zırhı yerine Gold Lastik Zırhı TV reklamları ile müşteriyi yanıltan reklam yayınları tüketicileri yanıltmakta ve hatta 4 kutu yerine bir çok kişiye 2 kutu gönderildiği haberi internette dolaşmaktadır.

Başarıya ulaşmış, müşteriler tarafından büyük bir memnuniyetle kullanılan ürünlerin hızlı bir şekilde takliti internette olduğu gibi TV kanallarında da malesef satışı yapılmakta ve ciddi bir mahduriyet yaşanmaktadır.

Bu Noktada Kullanıcılara Aşağıda bir kaç Madde ile Tavsiye de bulunmak istiyoruz;

1) TV Reklamları ile doğrudan ürün satışı yapan yayınlarda ürünü asla direk satın almayın ve ürün ve firma hakkında internette mutlaka araştırma yapın.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

2) TV Reklamları ile aldatıcı satış tekniklerinden biride son 5 dakika, son 10 dakika gibi tüketiciyi yanıltan yöntemler kullanılmakta ve aynı şekilde kısa süreli sınırlı sayıda stok gibi söylemlere asla ve asla itibar göstermeyiniz.

3) Doğrudan satış yolu ile Samsung S4, Samsung modelleri kategorisinde satılan telefonların tamamı çin malı 3. sınıf telefon olmakta ve tüketiciyi ciddi anlamda yanıltan reklamlar devam etmektedir. TV Reklamları üzerinden doğrudan Telefon satışı yapan firmalara asla itibar etmeyiniz ve telefon kesinlikle almayınız.

4) Reklamlarda yayınlanan ürünleri İnternet üzerinden “ürün adı” + şikayet ya da “ürün adı” + kullanıcı yorumları şeklinde arayarak farklı sitelerde ki gerçek kullanıcı yorumlarını incelemenizi önermekteyiz.

5) Facebook Reklamlarında (profil sayfanızın sol bölümünde yer alan reklamlar) genelde aldatıcı reklamlar olabilmekte ve bu reklamlar üzerinden satış yapılan ürünlerin % 80’i sahte olduğu bilinmektedir. Facebook yolu ile de binlerce kişi mahdur olmuştur.

6) Çağrı Merkezlerinden gelen aramalarda hediye kazandınız gibi tele satış teknikleri ile sizden kredi kartı bilgisi ya da özel bilgiler istenildiğinde dikkatli olunuz ve bu şekilde aramalara da asla itibar göstermeyiniz. Bilinmesi gerekir ki banka ve ya da devlet kurumu dahi sizi arasa sizden özel bilgiler kesinlikle istenmez.

Sonuç olarak, Bu gibi durum ve mağduriyetlerde tüketici mahkemelerine gitmekten asla çekinmeyin. Ancak yukarıda geçen maddeler her tüketicinin mutlaka bilmesi gereken maddelerdir ve insanların umut ve duygularını kullanarak aldatan kişi ya da kurumlara fırsat vermemektedir.

Konu ile ilgili düşüncelerinizi konu altındaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. insanların gözlerine baka baka yalan söyleyip 3 kuruşluk ürünleri 100 tl gibi rakamlara satıyorlar tv de ve RTÜK hiç bir şey yapmıyor…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al