Türkiye’nin İlk Doktoralı Güzeli

Türkiye’nin İlk Doktoralı Güzeli

“Başıma tacın, adıma doktor unvanının gelmesine sebep büyük dedemdir. Her şey onunla başladı. Soyadı kanunu sırasında memura, “Şöyle güzel bir şey olsun” demeseymiş, ‘Güzel’ soyadını almayacaktık. Böyle başlıyordu hayatının güzelliklerini anlatmaya Ebru Güzel; İSMİNİZ KADERİNİZDİR diyorlar öyle miydi sahi ? hızlı düşünüp hızlı karar veren yapısı ona “dur , yavaşla”sinyallerini verdiğinde daha 25 li yıllarındaydı . […]

“Başıma tacın, adıma doktor unvanının gelmesine sebep büyük dedemdir. Her şey onunla başladı. Soyadı kanunu sırasında memura, “Şöyle güzel bir şey olsun” demeseymiş, ‘Güzel’ soyadını almayacaktık.

Böyle başlıyordu hayatının güzelliklerini anlatmaya Ebru Güzel; İSMİNİZ KADERİNİZDİR diyorlar öyle miydi sahi ? hızlı düşünüp hızlı karar veren yapısı ona “dur , yavaşla”sinyallerini verdiğinde daha 25 li yıllarındaydı . Zorlu bir dört yılın sonunda Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesinden mezun oldu. ardından doktora ve dil sınavlarına hazırlanarak Antropolojiyi kazandı.yazdığı tez sayesinde şimdiler de gazetelerde yaptığı köşe yazarlığıyla dikkat çeken Ebru Güzel başarıyı hayalleri ,gücü ve inancıyla geldiğine inanarak kadınların hayata daha bir inançla bağlanmaları gerektiğini söylüyor.

Ünlü manken Ebru Güzel, Okan Üniversitesi‘ne öğretim üyesi olarak alındı.

Okan Üniversitesi, ünlü mankeni kadrosuna kattığını şöyle duyurdu: “Geçtiğimiz yıl doktorasını başarıyla tamamlayarak ‘Türkiye ’nin ilk doktoralı modeli ’ unvanıyla dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Ebru Güzel, Okan Üniversitesi akademik kadrosuna katıldı.”

OKAN ÜNİVERSİTE’NDE DOÇENT OLDU

İletişim ile antropoloji alanlarında iki yüksek lisans ve doktora derecesi ile yardımcı doçent unvanını alan Güzel, 2014-2015 Akademik Yılı ’ndan itibaren Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı olarak görev yapacak.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

”TEREDDÜTSÜZ KABUL ETTİM”

Türkiye ’de modellik mesleğini sürdüren gençlere örnek olacak bir girişimcilik öyküsüne imza attığını belirten Ebru Güzel, duygularını şöyle dile getirdi; “2014-2015 Akademik Yılı ’nda Okan Üniversitesi MYO ’da Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı olarak görev yapacağım için çok mutluyum.

Teklif geldiği zaman tereddütsüz kabul ettim; çünkü Meslek Yüksekokulumuzun ilkeleri ile benim kariyer geçmişim çok örtüşüyor. Benim de amacım teoriyle harmanlanmış bilgiyi onlara iletmek.”

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al