Türkiye’de Yenebilecek 15 Güzel Et Yemeği

Türkiye’de Yenebilecek 15 Güzel Et Yemeği

Mübarek kurban bayramı sona erdi. Allah için kesilen kurbanların bir kısmı fakirlere dağıtıldıktan sonra, kalan kısmı için güzel et yemekleri yapabilmek için 15 farklı et yemeği türlerini sizler için paylaşıyoruz. Sofralarımızı Bereketlendirecek 15 Farklı Et Yemeği 1. Adana Kebap: Adana’ya Özgü Bir Et Yemeğidir. Zırh Adı Verilen Bıçak Yardımı İle Kıyılan Et İle Yapılan Bir […]

Mübarek kurban bayramı sona erdi. Allah için kesilen kurbanların bir kısmı fakirlere dağıtıldıktan sonra, kalan kısmı için güzel et yemekleri yapabilmek için 15 farklı et yemeği türlerini sizler için paylaşıyoruz.

Sofralarımızı Bereketlendirecek 15 Farklı Et Yemeği

1. Adana Kebap: Adana’ya Özgü Bir Et Yemeğidir. Zırh Adı Verilen Bıçak Yardımı İle Kıyılan Et İle Yapılan Bir Yemektir.

2.Kokoreç: Anadolu Ve Balkanlar Yöresinde Yenilen Kokoreç Koyunun Bağırsak Ve Bumbarı İle Yapılır. Bunları Şişe Sarıp Kızartarak Kokoreç Elde Edilir. Kimyon, Kekik Ve Acı Biber İle Servise Sunulur.

3.Hatay Dürümü: Antakya Yöresine Ait Olan Dürüm Tavuk Eti İle Yapılır. Yöreye Özgü Biber Sayesinde Gerek Salçası Gerekse Baharatları İle Damak Tadınıza Hitap Edecek Bir Yemektir.

4.Cağ Kebabı: Diğer Adı Oltu Kebabı Olarak Bilinen Kebap Kuzu Veya Keçi Etinden Yapılmaktadır. Erzurum Ve Artvin Yöresinde Yapılan Kebap Yatırılmış Şişe Dizilen Önceden Terbiye Edilmiş Etin Odun Ateşi İle Pişirilmesiyle Oluşur.

5.Büryan Kebabı: Hevur Adı Verilen Erkek Keçi Etiyle Yapılan Kebaptır. Ham Toprakta Kazılmış Çukurda Pişirilir.

6.Tepsi Kebabı: Antakya’ya Özgü Ve Kıyma İle Yapılan Kebap Çeşididir.

7.Tas Kebap: Dana Kuşbaşı Eti İle Yapılan Yemek Patates Eşliğinde Sunulur.

8.İskender: Altında Küçük Ve Dilimlenmiş Pideler Üzerine Yaprak Şeklinde Kesilmiş Etler Serpilir. Üzerine Kızgın Tereyağı Ve Domates Salçası İle Servis Edilir. Özellikle Bursa Yöresinin En Meşhur Yemeğidir.

9.Tantuni Dürüm: Mersin Yöresinin En Meşhur Yemeğidir. Tavuk Etinin Çok Küçük Parçalar Halinde Kıyılması Ve Domates, Biber, Baharat Eşliğinde Harmanlanarak Lavaş İçinde Sunulması İle Oluşur.

10.Manisa Kebabı: Adından Da Anlaşılacağı Üzere Manisa’ya Ait Bir Yemektir. Silindir Şeklinde Köfteler Üzerine Domates Salçası, Kızgın Tereyağı Ve Yoğurt İle Sunulur.

11.Arnavut Ciğeri: Koyun Ya Da Kuzu İle Yapılan Bir Meze Türüdür.

12.Küşleme: Gaziantep Yöresine Has Bir Yemek Türüdür. Koyunun En Yumuşak Ve Sinirsiz Etinden Orta Büyüklükteki Parçalar Halinde Pişirilerek Yapılır.

13.Ali Nazik: Patlıcan Ve Et İle Yapılan Bir Yemektir.

14. Akçaabat Köfte: Karadeniz Bölgesine Ait Olan Bir Köftedir.

15. Tekirdağ Köftesi: Tekirdağ Şehrine Has Bir Yemektir. Köfteler Silindir Şeklinde Ve Oldukça Lezzetlidir.

Adana Kebap
Adana Kebap

Birbirinden güze et yemekleri yapabilmek için 15 farklı et yemeği türlerini sizler için paylaştık. Konu ile ilgili yorumlarınızı konu altında bizlerle paylaşabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor