Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidilecek Yerler

Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidilecek Yerler

Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidilecek Yerler Türkiye’de yaz tatili denilince akıllara ege denizi kıyıları ve akdeniz kıyıları gelmektedir. Yaz tatili zamanlarında bu bölgeler adeta dolup taşmaktadır. İnsanların büyük ilgisini gören bu bölgeler tatil boyunca yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlamaktadır. Yüzlerce insanın geldiği bu bölgelerde de turizm oldukça gelişmiştir. Türkiye’de yaz tatili için gidilecek yerleri […]

Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidilecek Yerler

Türkiye’de yaz tatili denilince akıllara ege denizi kıyıları ve akdeniz kıyıları gelmektedir. Yaz tatili zamanlarında bu bölgeler adeta dolup taşmaktadır. İnsanların büyük ilgisini gören bu bölgeler tatil boyunca yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlamaktadır. Yüzlerce insanın geldiği bu bölgelerde de turizm oldukça gelişmiştir. Türkiye’de yaz tatili için gidilecek yerleri şöyle sıralayabiliriz:

Fethiye: Türkiye’nin en bilinen ve en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Fethiye’nin 200 bine yakın nüfusu yaz aylarında üçe katlanabilmektedir. Doğal güzellikleri açısından da en güzel yerlerden biri olmaya aday olan Fethiye ilçesinin Ölüdeniz olarak adlandırılan denizi de Türkiye’nin en güzel plajlarındandır. Ölüdeniz, denizin rengi, sakinliği ve kum yapısıyla gidenleri kendine hayran bırakıyor. Bu zamanlarda internette bolca gördüğümüz, gitmeyenlerin Türkiye’de olduğuna inanmadığı harika bir doğal güzellik olan Kelebekler Vadisi de Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunmaktadır.

Kaş: Antalya iline bağlı olan Kaş ilçesi de diğer önemli turizm cennetlerindendir. Kaş denildiğinde akıllara Kaş ilçesinin en ünlü ve Türkiye’nin her bölgesinde de adı duyulmuş olan Kaputaş Plajı gelmektedir. Yine Kaş ilçesinde bulunan ve koruma altına alınmış bir bölge olan Kekova adası antik kentleriyle görülmeye değer bir yerdir.

Marmaris: Muğla’ya bağlı Marmaris ilçesini yazın tercih edilme sebebi büyük oranda, ünlü ve bir o kadar güzel ve temiz plajlarıdır. Aynı zamanda tarihi yerleri gezmeyi sevenler için Marmaris’de Arkeoloji müzesi olarak görev yapan Marmaris kalesi yer almaktadır. Şifalı içme suyu kaynaklarından adını alan Marmaris’in İçmeler köyü doğallığını hala korumaktadır ve yazın bile serin rüzgarlarının esmesiyle tatilcilerini sıcaktan bunaltmayan bir yerdir. Marmaris’de bulunan özel biçimli kalkerlerden dolayı koruma altına alınan Sedir Adası da güzelliğiyle görmeye değer bir yerdir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Alanya: Alanya hem doğal güzellikleriyle hem plajlarının ünüyle hem de yerli ve yabancı turistlerin çok tercih ettiği bir yer olması durumuyla Türkiye’nin turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Damlataş mağarası ve Dim mağarası gibi doğal mağaralar bulunmaktadır. Aynı zamanda denizden tekneyle gidilen fosforlu mağara olarak anılan mağarada ışık yansımaları görsel şov oluşturmakt

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al