Türkiye’de Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler

Türkiye’de Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler

Türkiye’de Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler Türkiye’de kış tatili için gidilecek yerler olarak akıllara kar tatili ve kayak yapmak gelmektedir. Aslında doğal güzellikleriyle de kışın görmeye değer yerler vardır. Bu yerlere de gidip kış manzarasıyla gezmek, fotoğraf çekmek ve çeşitli aktiviteler yapmak insanların ilgisini çekmektedir. Türkiye kış turizminin büyük bir çoğunluğunu kış sporları ve kayak […]

Türkiye’de Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler

Türkiye’de kış tatili için gidilecek yerler olarak akıllara kar tatili ve kayak yapmak gelmektedir. Aslında doğal güzellikleriyle de kışın görmeye değer yerler vardır. Bu yerlere de gidip kış manzarasıyla gezmek, fotoğraf çekmek ve çeşitli aktiviteler yapmak insanların ilgisini çekmektedir. Türkiye kış turizminin büyük bir çoğunluğunu kış sporları ve kayak merkezleri olan dağlar olsa da müthiş doğal ve tarihi güzellikleriyle kış aylarında kendine insanları çekmeyi başaran yerler vardır. Türkiye’de kış tatili için gidilecek yer önerileri:

Uludağ: Kış tatili denilince akla ilk gelen yer Bursa iline bağlı Uludağ’dır. Kış aylarında insanlar tarafından büyük ilgi gören Uludağ’da kaliteli ve donanımlı tesisler kurulmuş ve insanlara kaliteli hizmet vermektedirler. Son model kayak pistlerini de popüleritesi sayesinde bulundurmaktadır. Uludağ’da konaklayabileceğiniz çok yer vardır. Aynı zamanda büyük şehirlerden Uludağ’a günübirlik turlar da düzenlenmektedir. Kayakçılar için çok fazla teleferik ve telesiyej hizmeti de vardır.

Ayder Yaylası: Trabzon ili sınırları içinde bulunan Ayder Yaylası’nda bulunan kaplıcalardan dolayı kışın yoğun ilgi görmektedir. Bir çok hastalığa iyi geldiği düşünülen kış aylarında 60 dereceye kadar ulaşan sıcaklıklarda bulunan şifalı suları sayesinde bir çok kişinin ilgisini görmektedir. Ayder Yaylası’nda bulunan ahşap evlerde konaklama sağlanabilir fakat kışın çetin geçtiği zamanlarda karadan ulaşımında zorlanabilirsiniz.

Palandöken: Erzurum ilinin merkezinde bulunan Palandöken dağı bir çok yerli ve yabancı turistin kayak için tercih ettiği yerlerdendir. Bu kadar ilgi görmesinin sebebi 2010 yılında üniversite kış oyunlarına ev sahipliği yapmasıdır. Türkiye’nin en yüksek rakımlı tepesi olan Ejder tepesini de bünyesinde barındırmaktadır. Palandöken’de bir çok otel bulunmakta ve konaklamanızı buralarda sağlayabilmektesiniz.

Kapadokya: Milyonlarca yılda doğal değişimler sonucu oluşan peribacaları bu bölgeye insanları çekmektedir. Ürgüp, Göreme ve Avanos olarak ülkemizde bir çok kişi tarafından bilinen doğal ve tarihi güzellikleri bulunmaktadır. Kapadokya’da balon turlarına katılarak eşsiz güzellik ve manzaralara tanıklık edebilirsiniz. Bu bölgede bir çok yer altı şehri de bulunmaktadır. Doğal oluşumlu otellerde ya da diğer bir çok otel ve pansiyonda konaklama imkanınız vardır.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli