Türkiye’de Balayı Tatili İçin En Güzel Yerler

Türkiye’de Balayı Tatili İçin En Güzel Yerler

Türkiye’de Balayı Tatili İçin En Güzel Yerler Türkiye’de yaz sezonunun açılmasıyla düğün sayısı da bir hayli artış göstermektedir. Dünya evine giren insanların düğünden hemen sonra ilk aklına gelen şey balayı tatilleridir. Kimisi erken rezervasyonla kışın aldığı otellere gider, kimisi turlara katılıp gezerek balayı yapmak ister, kimisi de plan yapmadan tura çıkar. Çiftlerin isteklerine göre çeşitli […]

Türkiye’de Balayı Tatili İçin En Güzel Yerler

Türkiye’de yaz sezonunun açılmasıyla düğün sayısı da bir hayli artış göstermektedir. Dünya evine giren insanların düğünden hemen sonra ilk aklına gelen şey balayı tatilleridir. Kimisi erken rezervasyonla kışın aldığı otellere gider, kimisi turlara katılıp gezerek balayı yapmak ister, kimisi de plan yapmadan tura çıkar. Çiftlerin isteklerine göre çeşitli balayı planları vardır. Bazıları sakin yerlerde zaman geçirmek isterken bazıları da kalabalık yerlerde bulunmak ister. Türkiye’de de yaz sezonun açılması düğün sayısının artmasıyla balayı için paketler düzenlenmektedir. Balayı için gezilecek ya da gidilecek en güzel yerler şöyledir:

Bodrum: Türkiye’de yaz tatili denilince akla ilk gelen yerlerden biridir Bodrum. Dolayısıyla balayı çiftlerinin de bolca tercih ettiği yer konumundadır. Eğlence ve kalabalık arayan çiftler için en güzel yerlerden bir tanesidir. Bodrum, hem denizleri ve plajları açısından, hem tarihi yerleri ve yapısı açısından, hem de hızlı gece hayatı açısından balayı için ilk akla gelen yerlerden biri olmaktadır.

Assos: Assos Türkiye’de çok bilinmeyen ve tercih edilmeyen bir tatil beldesidir. Sessiz, sakin, kalabalıktan uzak bir balayı isteyen çiftler için en ideal balayı yerlerinden biridir. Gece hayatı olmayan belde, denizin berraklığı ve temizliği açısından en iyilerinden biridir. Balayı için burayı tercih edecek çiftler gündüz deniz, güneş ve kumun tadını çıkaracak akşamları da dinleneceklerdir.

Kuşadası: Kuşadası yazları oldukça kalabalık olmakla beraber bazı tatil yerlerine göre o kadarda kalabalık değildir. Ortalama bir kalabalığa sahip ilçenin denizi çok güzeldir. Bir çok otel ve pansiyon gibi konaklama imkanları sunan Kuşadası yine halk plajlarının ve özel plajların güzelliği ile göz doldurmaktadır. Gece hayatı bakımından kalabalıkla orantılı olarak ortalama bir şehir olan Kuşadası hem eğlenceyi hem dinlenmeyi hem de denize girmeyi isteyen balayı çiftleri için tercih edilmelidir.

Kapadokya: İlla denize girmek, güneşlenmek diye bir derdi olmayan çiftler, Doğal harikalarla ve tarihi yerlerle dolu Kapadokya’da balayı geçirmeyi tercih ederler. Doğal olaylar sonucu kalkerlerden oluşan peribacalarını ziyaret edip, balon turu yapabilirler. Balayı için deniz kenarı yerlere göre daha az tercih edilse de bir çok balayı çifti düğünlerinden sonra buraları tercih etmektedir.

 

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor