Tavsiye Edilen Tüp Bebek Merkezi ve Fiyat Seçenekleri

Tavsiye Edilen Tüp Bebek Merkezi ve Fiyat Seçenekleri

Tüp Bebek merkezi tavsiyeleri ve Tüp Bebek fiyat seçenekleri hakkında 2016 yılı incelemesi kadın sitemiz editörleri tarafından sizler için incelendi. Her evli çift bir vakit sonra çocuk sahibi olmak ister. Bu konuda problem yaşayan çiftler için geliştirilen Tüp Bebek tedavisi son yıllarda büyük başarılara imza atmıştır. Tüp Bebek Nedir? Nasıl Olur? Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Kısaca […]

Tüp Bebek merkezi tavsiyeleri ve Tüp Bebek fiyat seçenekleri hakkında 2016 yılı incelemesi kadın sitemiz editörleri tarafından sizler için incelendi. Her evli çift bir vakit sonra çocuk sahibi olmak ister. Bu konuda problem yaşayan çiftler için geliştirilen Tüp Bebek tedavisi son yıllarda büyük başarılara imza atmıştır.

Tüp Bebek Nedir? Nasıl Olur?
Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Kısaca Bilgi Sahibi Olmak Gerekirse

Küçük ve kolay anlatımıyla, kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin, yani yumurta ve spermin vücut dışı koşullarda -labarotuvar ortamı gibi- döllenme işlemine denmektedir. Bu işlem sonucu doğan ilk bebek ise, 1978’de İngiltere’de hayata gözlerini açmıştır. Tüp bebek normal yollar ile hamile kalamayan anne adaylarına uygulanan yardımcı bir üreme tedavisi olarak kabul görülmüştür. Erkekten alınan spermlerle kadından alınan yumurtanın laboratuvar ortamında birleştirilmesi neticesinde oluşan embriyoların rahme aktarılması prensibine dayanır.

Tüp bebek uygulaması 5 aşamadan meydana gelir.

Tüp bebek aşamalarından birincisi tedavi öncesi görüşme ve en uygun tedavi yöntemini bulmaktır. Aşağıdaki videoda tüp bebek nasıl yapılır sorusunu yanıtlamaktayım.

Bu tedavi düşünülen adaylarda, anne adayının adetinin 2. Veya 3. Günü uygulanmaya başlanır. Başlangıç günü ultrason uygulanır. Bunun sebebi, ultrasonda yumurtalıklarda ve rahimde tedaviye başlamaya engel olacak bir sorunun olup olmadığını saptamaktır.

Anne adayının kanında FSH ve östrojen seviyeleri değerlendirilir.  Anne adayının tedavisine başlamak için herhangi bir engel görülmezse; anne adayının yaşı, kısırlık sebebi, kan tahlil sonuçları ve yumurtalık kapasitesi de dikkate alınarak hastaya göre olabilecek en uygun tedavi yöntemine karar verilir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bunun akabinde uygulama için, yumurta oluşumunu gerçekleştimek adına hormon tedavisine başlanır. Bu döneme kontrollü over sitimulasyonu ismi verilir. Bu dönemde tedaviye yanıtı ve yumurta gelişimini incelemek için belirli zamanlarda ultrason uygulanır, kanda hormon değerlendirilmesi yapılır.

Kaynak : Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

[mks_pullquote align=”left” width=”300″ size=”25″ bg_color=”#B83249″ txt_color=”#ffffff”]Daha sağlıklı sonuç için, bu uygulamaya başlamadan önce Anne ve baba adaylarına düşen sorumluluklar vardır. Bunlardan bir kaç tanesini paylaşalım; [/mks_pullquote]  Baba adaylarının sperm sayısı az olduğundan hamile kalma olayı en çok karşımıza çıkan problemlerdir. Öncelikli olarak Baba adayı, Sperm sayısını artırması için beslenmesine dikkat etmeli, sigara ve alkolden bu süreçte uzak durmalıdır.

Sperm sayısı, 15 milyon civarı olmalı, uyku ve beslenme alışkanlığı son derece kaliteli olmalıdır. Sperm sayısını artırmak için keçi boynuzu kürü, doktor gözetiminde gerekirse ilaç tedavisi de uygulanabilir. Bu sayıyı artırmak için kendi eviniz de farklı kürler de uygulayabilirsiniz. Bu kürlere ilaveden, Ceviz, yaban mersini, Nar, Siyah Çikolata, Kabak çekirdeği, Karides, Balık tüketilmesi son derece tavsiye edilmektedir.

Anne adaylarında yaşanan en büyük problemlerinden biri de şişmanlık sorunu, ve troid bezleri alınan ve guatır tedavisi görüp ilaç kullanan bayanlar için. Aşırı şişman bayanların, yumurtalıklarında döllenme tüp bebek tedavisinde de başarısızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu noktada tedaviye başlamadan önce mutlaka kilo vermesi ve sağlıklı bir bünyeye sahip olması gerekir. Troid içinde doktorunuz sizlere en ideal bilgiliyi sunacaktır.

İstanbul Tüp Bebek Merkezleri

Memorial Şişli Tüp Bebek Merkezi :  Prof. Dr. Semra Kahraman başkanlığında ve 70 kişilik deneyimli bir ekiple dünya standartlarında bir teknolojiyle kurulmuş olan Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi; Türkiye’de birçok ilke imza atarak ülkemiz yanı sıra Avrupa ve Dünyanın sayılı Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Adres : Piyale Paşa Bulvarı 34385 Okmeydanı Şişli-İstanbul  –  Telefon :  444 7 888

İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi : Gümüşsuyu İnönü Cad. Dersan han. No:46/1  Taksim / İSTANBUL  – Telefon : +90 212 292 49 19

Medicana International : Istanbul Beylikdüzü’nde bulunan Medicana International İstanbul Hastanesinin 3. katında hizmet veren Tüp Bebek Merkezimiz 2008 yılından beri Doktor, Biyolog, Psikolog, Genetik Uzmanı, Hemşire, Koordinatör, Sekreter ve yardımcı personelden oluşan 20 kişilik kadrosuyla çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet vermektedir.

Adres :  Beylikdüzü caddesi No:3 Beylikdüzü / İstanbul / Türkiye –  Telefon : 0 (212) 867 75 00    (3 ‘ü tuşlayınız)

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al