Tansiyon Hastalarına Özel Tavsiyeler

Tansiyon Hastalarına Özel Tavsiyeler

Tansiyon hastaları için kadın sitemizden tavsiye edeceğimiz bilgileri paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağımızı bildirmek ister, tüm hastalara acil şifalar dileklerimizi iletiriz. Tansiyonu düşen kişiler için halk arasında bilinen Ayran içmenin iyi geldiği bilinmekte. Ancak, ayrandan daha etkili ve sağlıklı bir içecek var ki tansiyon ile birlikte Tansiyon ile beraber bir çok hastalığa da iyi geliyor. Düşük […]

Tansiyon hastaları için kadın sitemizden tavsiye edeceğimiz bilgileri paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağımızı bildirmek ister, tüm hastalara acil şifalar dileklerimizi iletiriz.

Tansiyonu düşen kişiler için halk arasında bilinen Ayran içmenin iyi geldiği bilinmekte. Ancak, ayrandan daha etkili ve sağlıklı bir içecek var ki tansiyon ile birlikte Tansiyon ile beraber bir çok hastalığa da iyi geliyor.

Düşük Tansiyona Nar Suyu

Nar meyvesinin içerisinde bulunan C vitamini, potasyum, demir, polyphenol, anthocyanin ve tannin adında antioksidanlar bulunur. Nar suyu güçlü antioksidan etkisiyle bilinen Elajiktanenler yönünden oldukça zengindir.

Ayrıca siyanidin, delfinidin, pelargonodin, kersetin, kaempferol, luteolin gibi antioksidanlar da içerir. Narın yenilebilir kısmının 100 gramında 150 mg fenolik madde bulunur.

Konu ile ilgili tansiyonu düşen kişilerin nar suyu içmesi ile hızlı bir şekilde tansiyonu dengeleyeceği görülecektir. Söz konusu nar suyunun tansiyon dengelemeye yardımcı güçlü bir etkisi vardır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Yüksek Tansiyona Karşı Sarımsak

Bir çok kişinin stres, yaşlanma ve benzeri durumlar için yüksek tansiyon problemleri durumunda bir diş sarımsak yutmaları gerektiğini herkes bilir. Ancak, bir diş sarımsağın içine bir kaç delik açıp bu şekilde yutulduğunda yüksek tansiyonu hızlı bir şekilde dengelediğini görecektir.

 

Sağlıklı bir insanın Normal Yüksek ve Düşük tansiyon değerleri ne olmalıdır.

Sağlık bir kişinin normal tansiyon değerleri 120 / 80 şeklindedir ve halk arasında genelde 12 / 8 olarak adlandırılır.

120 rakamı Yüksek tansiyon yada Büyük tansiyon olarak adlandırılan  yüksek basıncı belirten rakamdır.
80 rakamı Düşük tansiyon yada Küçük tansiyon olarak adlandırılan en düşük kan basıncını belirten rakamdır.

Sağlıklı günler dileklerimiz ile,

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al