• DOLAR
  3,8769
  % 0,41
 • EURO
  4,5770
  % 0,63
 • ALTIN
  161,3857
  % 1,27
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Sosyal Medya Kariyerinize Engel Olabilir

Sosyal Medya Kariyerinize Engel Olabilir

İş hayatı boyunca boş vakitlerde gerek telefon gerekse bilgisayar başında sosyal medya takılmaları yaşanmaktadır. Peki sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar kariyerinizi nasıl etkiliyor? Sosyal Medya sizi iş veren üzerinden belirli puana tabii tutarken, insan kaynakları tarafından etkili bir kaynak olarak bilinmekte. Sosyal medyanın hayatımızın içine önemli ölçülerde girmesiyle insan iletişimi yönünden olumlu ve olumsuz etkiler […]

İş hayatı boyunca boş vakitlerde gerek telefon gerekse bilgisayar başında sosyal medya takılmaları yaşanmaktadır. Peki sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar kariyerinizi nasıl etkiliyor?

Sosyal Medya sizi iş veren üzerinden belirli puana tabii tutarken, insan kaynakları tarafından etkili bir kaynak olarak bilinmekte.

Sosyal medyanın hayatımızın içine önemli ölçülerde girmesiyle insan iletişimi yönünden olumlu ve olumsuz etkiler baş gösterdi. Duygusal ve iş ilişkileri, haber alma ve/veya haber verme şekilleri, konuşma biçimleri ve iletişimin alanına giren daha birçok şey adeta evrim geçirdi.

Özellikle sosyal medya ile biten evlilikler, başlayan ilişkiler, duygusal yakınlaşmalar gündelik bir rutinimiz haline geldi. Bunun yanında, profesyonel iş yaşantısına da büyük etkileri olan sosyal medyanın kullanımı adeta ateşten bir gömlek halini aldı.

Sosyal mecralarda yapılan yorum ve paylaşımlar işe alım süreçlerinde etkili olurken, terfi mekanizmalarında da etkilerinin olduğu gözlemlenmeye başlandı.

Facebook ve ilişkiler hakkında yazdığı “İlişkisi Yok” kitabının yazarı İletişim Uzmanı ve Sosyal Medya Danışmanı Nurhan Demirel, kitabının aynı zamanda bir sosyal medya kullanım kılavuzu niteliğinde olduğunu belirterek, sosyal medya kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Paylaşımlarınız işten atılmanıza neden olabilir

Çalışanlar tarafından doğru ve etkin kullanılan sosyal medya şirketlerin ürün ve hizmetlerine ilgiyi artırır ve markayı geniş kitlelerle buluşturur. Tüketiciler ve potansiyel müşterilerle ilgili bilgi edinmeyi ve hızlı bir şekilde hedef kitleyle iletişim kurulmasını sağlar. Bu sayede marka ve müşteri arasında daha sıcak ve samimi bir iletişim ortamı oluşur. Ancak sosyal medya bu kadar faydalı bir mecra iken yanlış kullanıldığında da kişisel ve kurumsal itibarınıza zarar verebilir. Hatta işten atılmanıza bile neden olabilir.

Sosyal medyayı kullanırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

– Şirket politikalarınızı sosyal medya üzerinden eleştirmeyin. Çalıştığınız şirketin ürün ve hizmetleri hakkında paylaşımda bulunurken yöneticinizin görüşüne başvurun. Dijital toplum karşısında kurumunuzu temsil ettiğinizi unutmayın.

– Sosyal medyada yorum yaparken dikkatli olun. Kişisel ve kurumsal itibarınızı zedeleyecek yorumlar yapmaktan kaçının.

– İşinizden şikayet etmeyin, iş arkadaşlarınızı kötülemeyin. Arkadaşlarınızı küçük düşürecek tavır ve davranışlardan kaçının.

– İş arkadaşlarınızla sosyal medya üzerinden iletişim kurarken saygılı bir üslup benimseyin. Laubali konuşmalardan kaçının.

– Müşterileriniz hakkında olumsuz görüşlerinizi sosyal medyada paylaşmayın. Eğer bir sorun varsa iş arkadaşlarınızla doğrudan konuşma yoluna gidin.

– Herhangi bir sebeple işten çıkarılmışsanız eski iş yeriniz hakkında olumsuz konuşmaktan kaçının. Yeni iş arayışınızda sosyal medyada sarf ettiğiniz yorumlar aleyhinizde delil olarak kullanılacaktır.

– Şirketinizle ilgili proje ve toplantı detayları gibi özel bilgileri Facebook, Twitter, LinkedIn’de paylaşmayın. Şirketin gizli sayılabilecek bilgilerini sosyal mecralarda paylaşmayın.

– Sosyal medyada ürün ya da hizmetleriniz hakkında paylaşılacak içerikler konusunda gerekirse yöneticinizden ya da bir iletişim uzmanından yardım alabilirsiniz.

– Sosyal medyada çalıştığınız şirket adına paylaştığınız iletilere dikkat edin. Farkında olmadan telif haklarını ihlal edebilir, kurumunuzu zor durumda bırakabilirsiniz.

– Sosyal medyada saldırgan bir tavır sergilemeyin. Kimseye sizinle aynı fikirde olmadığı için hakaret etmeyin

– Tatil ve eğlence fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşırken dikkatli olun. Bu tür paylaşımlar için Facebook’ta oluşturacağınız özel listeleri kullanabilirsiniz.

– Üzgün, kırgın ve öfkeli olduğunuz durumlarda ruh halinizi yansıtacak iletiler paylaşmaktan çekinin. Son pişmanlık fayda etmeyebilir.

– Siyaset, spor, din, terör, cinsellik gibi konularda yorum yaparken dikkatli olun. Kişisel itibarınızı tehlikeye atacak tavır ve davranışlardan kaçının.

– Samimi ve dürüst olun. Çalıştığınız şirket adına gerçekleştiremeyeceğiniz vaatlerde bulunmayın.

– Sosyal medyada sosyal sorumluluk çalışması yaparken dikkatli olun. Marka itibarınızı saniyeler içerisinde kaybedebilirsiniz.

– Rakip firmaların ürün ve hizmetleri hakkında olumsuz görüş bildirmeyin. Rakibinize karşı karalama kampanyaları yürütmeyin.

– Sosyal medyayı kullanırken suç işlemeyin. Sosyal medyada kabul görmüş davranış biçimleri farkında olmadan suç işlemenize ve bunun sonucunda yargılanmanıza neden olabilir.

– Hatta hapis cezası bile alabilirsiniz! Bu yüzden sosyal medyada paylaşım yaparken hakaret, iftira ve nefret söylemleri gibi suç kapsamına girebilecek paylaşımlardan kaçının.

Kaynak : Milliyet

kadin.info facebook sayfası

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info

Kadınlara Dair Tüm Güzellikler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Flawless Yüz Epilasyon Aleti Ürün İncelemesi
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koçlar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, maddi-manevi anlamda kazançlı çıkmak, hayallerinize uygun bir şekilde yaşamak arzunuzun işaretçisidir. Size moral ve inanç, azim ve kararlılık yönünde kuvvet sunuyor.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşum etkisinde tutkuluyuz. İlişkimizde sorunlar varsa, sevdiğimiz kişinin tavırlarını tehdit olarak yorumlayabiliriz. Eğer huzurumuz yerindeyse tam tersine tutkulu davranabiliriz. Maddi konularda da çıkarlarımızı kollamaktan yanayız. Aşkın derinliklerinde yol alarak, aşkla var olarak beraberliğimizi güçlendirmek istiyorsak elbirliğiyle sorunları aşabiliriz. Eğer sevgi bitmişse, birbirimizi tehdit olarak görüyorsak, ayrı yolların yolcusu olabiliriz.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, insanlarla diyalogunuzu hem ilişki hem iş anlamında başarılı ve aktif bir şekilde kurmanızda, işbirliği yaparak hedefe ulaşmanızda destekleyicidir.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünüm etkisinde, çıkarlarımız ön plandadır. Bize yararı olup olmadığına bakarak meseleleri ele alırız.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğalar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, aileniz, eviniz ve değer verdiğiniz her şeyi, ideallerinize göz önüne alarak ele alacağınızı gösteriyor. Hem hedefinize varmak hem de güvenliğinizi sağlamak için, inançla ilerlemenizde size yardımcıdır.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşum etkisinde, partnerinizin sözleri ve davranışlarında tutkulu, ilişkisinde baskın tavırlı olduğunu görüyoruz. Bir yandan problemleri çözmeye çalışırsınız diğer taraftan ne olacaksa olsun artık diyerek tavır alabilirsiniz.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızda başkalarıyla ortaklaşa çalışmanın ve yararlı işler çıkarmanın işaretçisidir. Gelir geçer işler yerine, kazandırıcı olana yöneliriz. Yaptığımız işe gönlümüzü veririz ve bunun karşılığını da almak isteriz. Üstümüze düşeni yaparız ancak başkalarının da dürüst davranmasını bekleriz.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünüm etkisinde, bizden gizlenenleri bilmek isteriz. Karşımızdaki doğru biri mi acaba diye düşünürüz. Özellikle ilişkimiz, iş ortaklığımız veya hayatın genelinde durum böyledir. Partnerimizin her tavrını gözlemleriz. Konuşurken kullandığı sözcüklerin ardında neler saklı çözmek isteriz.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, bize, yetenekli olduğumuz konularda ve alanlarda seçimlerimizi doğru biçimde yaparak iş hayatımızda başarılı olacağımızı söylüyor. Sezgilerimiz, yaratıcı enerjimiz gayet yüksek.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, bir yandan gücünüzü kanıtlamaya çalışırken, diğer taraftan sizi birilerinin baskı altına alması anlamına gelebilir. İş veya gündelik hayatınızda ilişki sorunlarının sebep olduğu kaygılar rahatsız edici olabilir.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, yeni bir tanışmanın işaretçisi olduğu gibi, devam eden ilişkilerde ortak bir karar vermenin, görüş alışverişinde bulunmanın işaretçisidir. Her iki kişi de ilişkinin düzgün bir şekilde yürümesi için, üstlerine düşeni yapmaktan yanadırlar.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünüm etkisinde, isteklerimizi daha fazla önemseriz. Kim bize karşı ve kim bizimle beraber? Bütün bunları anlamak isteyebiliriz Hatta durumları lehinize çevirmek için olayları manipüle etmeniz dahi mümkündür. Fikirlerimizi ortaya koyma ve uygun alanlarda değerlendirme ihtiyacımız yoğundur.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeçler, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, maddi konular başta olmak üzere eğitim-iş-yeni yerleşim-bilgilenme ve kendini geliştirme anlamında hayallerimizi gerçekleştirme ve ideallerimize sahip çıkma yönünde kararlı ve inançlı olmamızı sağlıyor

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, tutkulu bir aşkın göstergesi. Sorunlar olsa da, iki kişi cinsel anlamda birbirine vurgun ve kopmaları pek mümkün değil. Diyelim ki, hayatınızda kimse yok mu? Üzülmeyin, bu karşınıza çıkacak bir kişiyi işaret ediyor.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, iş hayatınız veya ailenizle ilgili konular üzerinde ortaklaşa düşünmenin ve meseleleri birlikte ele alarak sorunlara çıkış yolu aramanın işaretçisidir.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünümü, ilişkimizi gözden geçirmemizde önem taşıyor. Çiftler arasında ortaklaşa hareket etmek son derece kıymetlidir. Partnerimizle ne kadar el birliğinde bulunuyorsak kendimizi güvende hissedebiliriz.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslanlar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, girişim, meslek hayatınız, ailevi konular, sorumluluklarınız, miras, hisseli para, cinsel yaşamınız, paylaşımlarınız yönünde yaşanan gerilimi biraz olsun hafifleticidir.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, iç dünyanızda tutkularınız öylesine yoğun ki, sahip çıktığınız hiçbir şeyi bölüşmeye razı değilsiniz. Hatta elinizden gelse, tüm dünyayı karşınıza alabilirsiniz. O derece arzulu ve bir kadar baskın bir şekilde isteklerinizi kabul ettirmekten yanasınız.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, yeni biriyle tanışmak veya devam eden ilişkide ortaklaşa görüş alışverişinde bulunmak demektir. Ancak birbirinize karşı dürüst ve gayet açık olmakta yarar var.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünümü bizi güçlendiriyor. İnandığımız bir yolda güvenle ilerlememizi destekliyor.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başaklar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, endişelerinizi, korkularınızı bir yana koyarak, gelişmeye, bilgilenmeye önem verecek ve ideallerinize sahip çıkabileceksiniz. İlişki problemlerinizi içinize atmak yerine, bunları ılımlı bir şekilde çözümlemek isteyebilirsiniz.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, çevrenizle olan her türlü paylaşımınızda inandığınız ülkünüz, değerleriniz, çevreniz, aileniz, sevdiklerinizin son derece önem taşıdığını gösteriyor. Başarılı olmak, gücünüzü kanıtlamak arzunuz son derece yüksek. Bütün yaşadıklarınıza inat yine de ayakta durmaktan yanasınız.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, eviniz veya şahsi harcamalarınızın düzgün bir bütçe çerçevesinde gerekli ve gereksizler tespit edilerek yapılması yararlı olur. Böylece açılmamış olursunuz. Yolculuklar, değişiklikler, yenilikler aceleye getirilmemelidir.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünüm etkisinde sizi üzenleri affetmezsiniz. İntikam duygusu öylesine etkili ki, avınızı kıstırmak için sabırla bekleyebilirsiniz. Ancak bugün beklemeye pek tahammülünüz yok. Ne olacaksa bir an önce yapılmalı ve isteklerime kavuşmalıyım diye düşünebilirsiniz.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Teraziler, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, sağlık, iş veya maddi sıkıntılarınızı endişeden uzak bir şekilde ele almamızda yardımcı olacaktır. Böylece nerelerde yanlış yaptık, neleri düzeltmemiz gerekiyor sakince bir bakarız.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, kazanımları konusunda hırslı olan kişi, gerekirse bir ortakla birleşerek maddi anlamda kendini güçlendirmek isteyebilir. Bu görünüm, ticari anlamda yapılacak görünümlerin de işaretçisidir. Böyle bir etki altındayken insan, parayı kolayca harcar ancak sonra da pişmanlık duyabilir.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, düşünceleri sizinle aynı doğrultuda olan kişilerle konuşmaktan, paylaşımda bulunmaktan zevk alırsınız. Fikirlerinizi öne sürersiniz, onlar da kendi görüşlerinden bahsederler. Ortaklaşa bir şeyleri kotarmaya çalışırsınız.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünüm etkisinde paranın gücünü önemseriz. Ailemizin güvenliği ve geleceğimizi garanti etmek isteriz. Kazanma hırsımız büyüktür. Etrafımızda olan bitene kulak kabartırız, kim ne yapıyor veya nasıl bir yöntemle başarı elde ediyor takip ederiz. Güçlü insanlarla irtibatta bulunmak isteriz.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrepler, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, iş hayatınız-ciddi ilişki-aşk hayatınız-çocuklarınızla alakalı konularda size güçlü bir sezgi ve yaratıcılık gücü vericidir.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, ilişkilerde güçlü taraf olmayı istediğinizi hem tutkulu ve baskın kişi olmaya çalışacağınızı gösteriyor. Size oldukça çekicilik katıyor. Karşı cins üzerinde etkiniz bir hayli yükseliyor.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, ilişki ve finansal konularda bir çok meselenin sizi düşündürmesi halidir. Halinizi pek kimseye belli etmek istemezsiniz. İdareli gitmekte yarar var tabii ki. Elimizden geldiğince hesabımızı bilmeliyiz.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünüm etkisinde insanları etkileme gücünüz yükselir. Başarıya odaklısınızdır. Çünkü amacınız güçlü görünmektir. Çekiciliğiniz size apayrı bir hava katabilir. Karşı cins özellikle partnerinizle olan ilişkinizde cinselliğinizi etkileme aracı olarak kullanabilirsiniz. Eğer ilişkinizde dengeler sarsılmışsa ve buna sebep karşı taraf ise, kıskançlık ve ele geçirme arzunuz yoğunlaşır.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yaylar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, kişisel anlamda gelişimi önemsemenizi, yeteneklerinizi uygun bir alanda değerlendirmenizi, eviniz, aileniz, yurdunuz, çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili meseleleri gözden geçirmenizi sağlıyor.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, özellikle gizli ilişki, arzular, tutkular anlamında etkili olduğunu gösteriyor. Fiziksel ve ruhsal anlamda kenetleneceğiniz bir aşk istiyorsunuz. Sahip olamadığınızda, elde edemediğinizde, elde olmayan engellerle karşılaştığınızda bunu kabul etmenizin mümkün olmadığını görüyoruz.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, ekip çalışmalarının göstergesidir. Kişi bilgi ve tecrübelerini insanlara sunmak için gayret eder. Uygulamaya dönük düşünülmeli, iyice odaklanmalı ve başarılı olmak için gayret göstermelisiniz.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünümü, hiç kimse ve hiçbir nedenin arzularınızı elde etmenin önüne geçemeyeceğini işaret ediyor.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlaklar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, aşk hayatınız, çocuklarınız, yeni bir çevreye ve insanlarla kaynaşma anlamında destekleyici olup, mali konular üzerinde de durmanızı, geleceğe güvenle bakacak şekilde kararlar almanızda, gözden geçirmelerde size moral olabilir ve maneviyatınız güçlenebilir.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu, bir yandan kafanızın içindeki sorulara cevap arıyorsunuz, diğer yandan artık yeter dediğiniz ne varsa onun üzerinde hakimiyet kurarak elde etmekten, kendinizi kanıtlamaktan yanasınız. Sizin için kazanmak çok önemli. Her türlü ilişkide baskın taraf olmayı tercih edebilirsiniz. Amacınızı gerçekleştirmek, hedefinize varmak arzunuz bir hayli yükseliyor.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, iş hayatımız, sorumluluklarımızın bilinci içinde hızlı ve oldukça aktif şekilde görevimizi yapmaya gayret edeceğiz. Görüşmeler, toplantılar, işveren veya diğer kişilerle iletişimi güçlü tutmamız gerekiyor.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünümü, sizi aşkta ve isteklerinizi elde etme yönünde destekliyor. Bu gücün özünde başarı hırsı yatmakta. Birilerinin kontrolü ele geçirmemesi için, siz onlardan önce davranarak ipi göğüsleyen taraf olmak niyetindesiniz. Dayanıklılığınız ve performansınız diğer günlere göre gayet yüksektir. Bu sayede başarılı girişimlerde bulunmanız gayet mümkün. Fikirlerinizi kendinizden emin bir şekilde ifade ederken, dikkatleri üzerinize kolaylıkla toplayabilirsiniz. Cinsel istekliliğiniz bu saatlerde yükselir.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kovalar, Saat 09:33 Ay-Neptün olumlu görünümü, ideallerinizi gerçekleştirmek anlamında size yardımcıdır. Burada en önemli nokta, gelir ve gider dengenizi sarsabilecek dağılmanıza yol açabilecek kararlar almamaktır. Bütçenize mutlaka özen gösteriniz.

Saat 11:17 Ay-Venüs kavuşumu etkisiyle, bir çok meseleyi önceden sezebilme gücünüz yükseliyor. Kariyer hayatınızda otoritenizi kabul ettirmekten yanasınız. İş ilişkilerinde çıkarlarını düşünen, üzerinizde baskı kurmaya çalışan kişilerden hoşlanmıyorsunuz.

Saat 17:25 Merkür-Mars görünümü, yeni hedefler belirlemek, bilgilenmek, dış dünyadaki gelişmeleri takip ederek bunları uygulamaya dökmek amaçlı hareketliliğin işaretçisidir. Hedefimize varmak için, iyice odaklanmalıyız. Yolculuklar, kısa görüşmeler, gidiş-gelişler, öğretmek, öğrenmek gibi aktivitelerde bulunabiliriz.

Saat 21:15 Ay-Pluto görünümü, bizi derinlikli düşünmeye sevk eder. Bir yandan kimse bizi hafife almasın istiyoruz diğer yandan var gücümüzle mücadele etmemiz gerektiğinin farkındayız. Peki, biz ne istiyoruz? Çaresiz kaldığımız zamanlarda en yakınımızdan başlayarak, tüm tanıdıklarımızdan destek bekliyoruz. En çok ihtiyacını hissettiğimiz de manevi telkinleri. Haklı mücadelemizde çevremizden tepki çekmek yerine onaylanmak arzusundayız. Çünkü bu onaylanma sayesinde çok mesafe alacağımızın bilincindeyiz.

Günün tüm güzellikleri sizden yana olsun. Huzurlu, aktif, başarılı bir gün geçirmeniz dileğimle,

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balıklar, Saat 08:14-15:29 arasındaki Ay-Boşluk etkisi altında sakinlik, ılımlılık ve hoşgörünün son derece önemli olduğunu her zaman söylüyorum. Yengeç burcunun son derecelerinde oluştuğu için doğal olarak güvenlik, sahiplenme, korunma ihtiyacınız oldukça yükselebilir. Bu güçlü hassasiyet beraberinde tedirginlik yaratır. Her şey üzerimize geliyormuş gibi düşünürüz. Ailemizi, sevdiklerimizi özleriz. Birisi ters bir söz etse, sanki dünyanın sonuymuş gibi algılarız. Bütün bu ruh halleri çoğumuzda yaşanabilir. Benim tavsiyem, kısa molalar vermek, biraz rahatlamaktır.

Saat 15:12 Güneş-Pluto olumlu görünümü, karşılaşabileceğiniz fırsatların işaretçisidir. Hedefi belli olan birey, bu enerji altında, bilgi birikimini ortaya koyabileceği, deneyimlerini sergileyebileceği yeni alanlar keşfedebilir, güçlü bir yapılanmanın içinde yer alarak hayatına bir yön verebilir.

Saat 15:29 itibariyle etkili Ay-Aslan geçişinde, ya olanı olduğu haliyle kabul etmeye zorlanırız veyahut zorlukların üstesinden gelebilmek için kendimize yükleniriz. Hayatımızda hangi meseleyi öncelikli bir şekilde ele almamız gerekir veya hangi konuyu bu kadar kafamıza takmamamız gerektiğini tespit etmek pek kolay olmaz. Ancak şu var ki, Aslan burcu geçişlerinde kendinize güvenmenizde fayda vardır. Bu sizi iyi niyetinizin kullanmasından korur.

Saat 20:15 Ay-Venüs görünüm etkisinde, sezgilerimiz rehberimiz gibidir. Bir meseleyi hem derinlikli hem de çıkarlarımız kollayarak gözden geçiririz.

Gönlünüzden geçen dileğiniz gerçek olsun. Kalben sevgilerimle,