Soğuk algınlığı için bitkisel kış çayları

Soğuk algınlığı için bitkisel kış çayları

2018 yılının en soğuk dönemlerinde sizi hastalıklardan koruyacak sıcacık ve şifalı kış çayları ve tarifleri.

Kış aylarının gelmesiyle beraber soğuyan hava ve kapalı alanlarda daha çok vakit geçirme sebebi ile hastalıklarda daha fazla artmaktadır. Kişiler yaz aylarına göre kış aylarında daha fazla hasta olurlar. Özellikle soğuk algınlığı grip ve nezle gibi hastalıklar kış aylarında daha çok insanları yakalarlar. Fakat böyle durumlar yaşandığında hemen ilaçlara başvurmak doğru değildir. İlaçlardan önce bitki çayları ile de hastalığı önleyebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sizlere kendinizi iyi hissettirecek kış çaylarından örnekler verecek olursak:

bitkisel kış çayları

• Ihlamur: Kış aylarının vazgeçilmezleri arasında bulunan çaylardan bir tanesi de ıhlamurdur. Özellikle gribe yakalanan her insanın ilk başvurduğu çaydır. Vücut direncini arttıran ıhlamur limon ve bal ilavesi ile de daha çok işe yarayacaktır.

• Kuşburnu çayı: güzel 1C vitamini deposu arıyorsanız kuşburnu tam da size göre bir çaydır. Soğuk algınlığı gibi hastalıkları önlemek için kuşburnu çayına başvurabilirsiniz. Bunların yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren kuşburnu çayının cilt içinde faydaları bulunmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklarda da kuşburnu çayı önerilmektedir.

• Melisa çayı: Kış ayları geldiğinde kişiler kendilerini daha yorgun ve mutsuz hissedebilirler. Bu hislerden kurtulmak için ise melisa çayı oldukça iyi bir çaydır. Özellikle uykusuzluk sorunu yaşayan kişilere melisa çayı önerilmektedir. Eğer tadını sevmiyorsanız da limon ile melisa çayınızı tatlandırarak içebilirsiniz.

• Zencefil çayı: bağışıklık sistemini güçlendiren çaylar arasında zencefil çayı da bulunmaktadır. Kökünü rendeledikten sonra zencefili sıcak suda demle yedik zencefil çayınızı yapabilirsiniz. Zencefil çayının tadını herkes sevmeyebilir. Biraz limon ve bal ile çayınızı tatlandırırken bir yandan da Kış hastalıklarından kendinizi koruyabilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

• Nane çayı: Kış hastalıkları ile beraber gelen mide bulantısını önlemek için en başta gelen çaylar arasında nane çayı bulunmaktadır. Sadece mide bulantısı değil mide ağrıları için de önerilen çaylardan bir tanesidir. Limon ile birlikte tüketerek bağışıklık sisteminizi de nane çayı ile birlikte güçlendirebilirsiniz.

• Tarçın çayı: sevilen baharatlar arasında olan tarçınlı çay olarak da tüketebilirsiniz. Özellikle soğuk algınlığı gibi hastalıkları önlemek için tarçın çayı içebilirsiniz. Eğer tarçın çayının tadından hoşlanmıyor iseniz de demlediğiniz bitki çaylarının içine tarçın ilave ederek de tüketebilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al