Siyah Sarımsak Yağı Nedir? Faydaları ve Etkisi

Siyah Sarımsak Yağı Nedir? Faydaları ve Etkisi

Siyah sarımsak yağı bir çok noktada etkisi ve faydaları konuşulmaya devam ederken, ürün hakkında merak edilen tüm soruları bu konuda ki yazımızda detaylı olarak yer vermekteyiz. Kadin.info olarak, Vusla Sarımsak ile ilgili bir çok önemli faydalarını ve etkisinden bahsetmiştik. Şimdi ise sağlıklı ve doğal zayıflama etkisini içinde bulunduran Kara Sarımsak Yağı ürününden bahsedeceğiz. Siyah Sarımsak Yağı […]

Siyah sarımsak yağı bir çok noktada etkisi ve faydaları konuşulmaya devam ederken, ürün hakkında merak edilen tüm soruları bu konuda ki yazımızda detaylı olarak yer vermekteyiz.

Kadin.info olarak, Vusla Sarımsak ile ilgili bir çok önemli faydalarını ve etkisinden bahsetmiştik. Şimdi ise sağlıklı ve doğal zayıflama etkisini içinde bulunduran Kara Sarımsak Yağı ürününden bahsedeceğiz.

Siyah Sarımsak Yağı Nedir?

Bildiğimiz sarımsaktan daha faydalı olduğu tespit edilmiştir.  Kara sarımsak, Japonya, Avustralya, Amerika ve Avrupa ülkelerin mutfaklarında oldukça yüksek oranda bir kullanım alanına sahip. Aslında kara sarımsak bildiğimiz sarımsağın belirli ısı ve nem koşullarında bir ay süreyle kurutulması sonucu elde ediliyor.

Bir ay boyunca fermente olan sarımsak siyah bir renge bürünüyor. Asya mutfaklarında ( özellikle Kore Mutfağı ) oldukça popüler olan siyah sarımsak faydaları nedeniyle Avrupa Mutfaklarında da son dönemlerde oldukça artmıştır.

Asya mutfaklarının vazgeçilmezi olarak bilinen ve avrupa ülkelerindede son yıllarda değer verilen siyah sarımsak fermantasyondan sonra kansere karşı özel etki sağlamakta, kolesterol seviyesini minimuma indirmekte, antiseptik özelliği ve bununla birlikte antifungal, antiviral, antioksidan ve antibakteriyel bileşenleri muhtevasında barındırmaktadır. Bu sebeple siyah sarımsak beyaz ve normal sarımsağa göre iki kat etki sağlayabiliyor, iki kat antioksian içeriyor. Böylece kronik hastalıklar, romatoid arterit, dolaşım sistemi hastalıkları ve Alzheimer hastalığına karşı gayet etkilidir.

Sarımsağın tadını sevmiyorsanız siyah sarımsağın tadına hayret edeceksiniz ve tadına bayılacaksınız. Siyah sarımsakta kurutulmuş meyve tadı hakimdir ve ağızda kokmaz. Şeker oranıda daha yüksektir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Sarımsağın insan sağlığına yararları yüzyıllardır yaygın olarak bilinmektedir. Besin içeriği nedeniyle uzmanların şiddetle tavsiye etmelerine ve beslenme programlarına mutlaka eklenilmesine rağmen keskin kokusu nedeniyle birçok kişi tüketmekten kaçınmaktadır. Sarımsağın bu dezavantajı için alternatif olarak siyah sarımsak gündeme getirilmiştir. Siyah sarımsak, taze sarımsağın fermente edilip, tamamen siyah rengini alana kadar koyu renge dönüşümü ile oluşmakta ve bu süreçte besin içeriği de değişim göstermektedir. Fermantasyon işlemi ile sarımsak başlarının karakteristik kokusunu veren öncül maddeleri alliin ve allicin azalmakta böylelikle hem istenmeyen kokusunu kaybetmekte hem de tadındaki acılık kaybolmaktadır. Siyah sarımsak, taze sarımsağa oranla yüksek oranda antioksidan aktiviteye sahiptir. Bu özelliği, sadece koku ve lezzet olarak değil, besin içeriğiyle de beslenme takviyesinde kullanımını daha çekici hale getirmiştir. Siyah sarımsak Asya ve Avrupa ülkelerinde henüz yeni beğeni toplamaya başlamıştır. Japonya ve Kore’de siyah sarımsak, anti kanserojen özellikleri ve aroması ile yemeklerde aparatif olarak kullanılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere’de de yoğun şekilde ticareti başlamıştır. Bu çalışmada, siyah sarımsak konusunda yapılan araştırmaların sonuçları derlenmiştir.  Kaynak: Ulakbim.Gov.TR

Kara Sarımsak Yağı Faydaları?

Sarımsak adeta vitamin deposudur,muhtevası oldukça zengindir ve eski tarihleren beri ilaç olarak kullanılmaktadır. Sarımsağın muhtevasında şekerler, vitaminler (A, B, C vitaminleri), kükürtlü uçucu yağ ve içerisinde zengin olarak allil sülfür bulunuyor. Sarımsağın kokusu ve tadı bu allil sülfürden kaynaklanıyor.

Sarımsağın ihtiva ettiği yağ ‘Oleum allicine’ diye adlandırılmaktadır. Sarımsak Yağının 1 miligramı, 15 OE penisilinin gücüne denk çok değerli ve kıymetli bir deva.Hipotansif ile kalp koruyucu bir güce sahip olan beyaz ve siyah sarımsak nelere iyi gelmiyorki: Uzmanlar gençlik için ve genç kalmak için sarımsağı öneriyor.

Damar sertliğine,İltihap kurutulmasına,Kan basıncı dengelemede,Soğuk algınlığında,hücre yenilenmesinde,bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok güçlü etkilere sahiptir.

Sarımsak Salgın Hastalıklara Karşı Kalkan Görevi Yapar Fermantasyona tabi tutulduktan sonra kara sarımsak haline gelen siyahi sarımsağın bileşimindeki anti kanserojen maddeler daha yoğunlaşıyor.Daha yararlı hale geliyor.

Enfeksiyonlarla Savaşan Siyah Sarımsak bakteri ile virüslerden kaynaklanan enfeksiyonlara karşıda oldukça etkilidir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al