Sivilce ve siyah noktalar için doğal çözümler

Sivilce ve siyah noktalar için doğal çözümler

Sivilce ve siyah noktalar için doğal çözümler Sivilce ve siyah noktalar herkesin şikayet ettiği sorunlardan bir tanesi. Kişisel temizliğimize ne kadar önem gösterseniz de cildinizi sevince ve siyah noktalardan arındırmadığını sürece tam olarak temiz bir cilt elde edemezsiniz. Sivilce ve siyah noktalardan arınmış bir cilt ile oldukça temiz bir görüntüye kavuşurken bir yandan da sağlıklı […]

Sivilce ve siyah noktalar için doğal çözümler

Sivilce ve siyah noktalar herkesin şikayet ettiği sorunlardan bir tanesi. Kişisel temizliğimize ne kadar önem gösterseniz de cildinizi sevince ve siyah noktalardan arındırmadığını sürece tam olarak temiz bir cilt elde edemezsiniz. Sivilce ve siyah noktalardan arınmış bir cilt ile oldukça temiz bir görüntüye kavuşurken bir yandan da sağlıklı bir cilt elde edersiniz. Sivilce ve siyah nokta genellikle yağlı ciltlerde görülmektedir. Yedikleriniz içtikleriniz ve dışarıdaki kişilere bağlı olarak sevince ve siyah nokta miktarınız artabilir. Fakat sivilce ve siyah noktalarla yaşamak zorunda değilsiniz. Dışarıda sivilce ve siyah noktalar için pek çok kimyasal ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler hem pahalı hem de kimyasal olduğu için sivilcelerinizi geçirse bile başka bir yönden kimyasal olarak sizlere zarar verebilirler. Fakat sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için pek çok bitkisel çözüm de bulunmaktadır.

Bu bitkisel ürünler ile hem siyah nokta ve sivilce nerden kurtulabilir sen de oldukça az paralar harcamış olursunuz. Bu bitkisel yöntemlerden sizlere bahsedecek olursak:

Sivilce ve siyah noktalar için 

•. Karbonat: karbonat hem cildi hem de dişleri temizlemek için sıklıkla kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Karbonatın içerisinde bulunan partiküller ile cildi peeling etkisi yaratmış olmaktadır. İki kaşık karbonatı maden suyla karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada iki kez bu uygulama ile siyah nokta ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

• Limon suyu: ciddi üzerinde sivilce ve siyah noktalara gözenekler neden olmaktadır. Bu gözenekler da biriken kir yüzünden siyah nokta ve sivilceleri meydana gelmektedir. Limon ise bu gözenekleri küçültmek için kullanılmaktadır. Limon suyunu bir pamuğu sıkarak vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bu sayede cilt gözenekleriniz küçülerek cildiniz sıkılaşır.

• Yeşil çay: Birçok derde deva yeşil çay sevince ve siyah noktalar için de sizlere çözüm yaratmaktadır. Sivilcelerinizin üzerine yeşil çay sürerek bir süre bekleyebilirsiniz sonra daha sonra sürdüğünüz yeşil çayı durulayarak yüzünüzü nemlendirmelisiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

• Buhar: siyah noktalardan kurtulmak için uygulanan yöntemlerden bir tanesi de buhar banyosu dur. Kaynamış suyu bir kabının içerisine boşaltarak sudan çıkan bu bayrak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Gözenekler içerisinde bulunan kirler buhar sayesinde yumuşayarak gözeneklerden dışarı çıkacaktır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al