Şifalı Bitkilerin Faydaları

Şifalı Bitkilerin Faydaları

Şifalı Bitkilerin Faydaları Doğada yüzlerce şifalı bitki bulunmaktadır. Her birinin çeşitli hastalıklara iyi geldiği, vücudun olağan işleyişine katkı sağladığı ve çeşitli yararları olduğu yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Aslında vücutta olumsuz reaksiyon vermeyen ve zehir barındırmayan tüm bitkiler şifalı olarak nitelendirilebilmektedir. Şimdi sizlere bu şifalı bitkilerin için en etkili olarak varsayılan bir kaçından bahsedeceğiz. Çörek Otu: Mikrop […]

Şifalı Bitkilerin Faydaları

Doğada yüzlerce şifalı bitki bulunmaktadır. Her birinin çeşitli hastalıklara iyi geldiği, vücudun olağan işleyişine katkı sağladığı ve çeşitli yararları olduğu yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Aslında vücutta olumsuz reaksiyon vermeyen ve zehir barındırmayan tüm bitkiler şifalı olarak nitelendirilebilmektedir. Şimdi sizlere bu şifalı bitkilerin için en etkili olarak varsayılan bir kaçından bahsedeceğiz.

Çörek Otu: Mikrop ve virüslere karşı koruyucu ve öldürücü etkisi vardır. Kan şekeri ve ürik asidi düşürücü özelliği vardır. Damar hastalıklarına iyi gelir. Bir çok vitamin ve minerali bünyesinde bulundurur. Astım hastalığının etkilerini düşürücü özelliğe sahiptir. Bazı kanserleri yavaşlatıcı ve durdurucu özelliği olduğu bilinmektedir.

Sarımsak: Bağışıklık sistemini geliştirir ve bağışıklığı arttırır. Kanser türleri üzerinde etkileri araştırılmış ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir. İltihap sökücü özelliğiyle doğal antibiyotik görevi görür. Besin zehirlenmesi sağlayan bakterileri öldürücü özelliği vardır. A, B ve C vitaminleri içerir. Yaralara ve kulak ağrılarına iyi gelir. Saçları kuvvetli ve sağlıklı yapmaya yardımcı olmaktadır.

Dereotu: A ve C vitaminlerini içermektedir. Bunların yanında bir çok minerali de içermektedir. Trigliserit ve kolesterol oranını düşürmektedir. Bebeklerin gaz sorununa iyi gelmektedir. Ayrıca ağız kokusunu almaktadır. Kalsiyum barındırdığı için kemik yapısını güçlendirmektedir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Adaçayı: Hafızayı güçlendirip Alzheimer hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Rahimde oluşan iltihaplanmalara iyi gelir. Halsiz hissetmeye karşı dinç kalmanızı sağlar. Sakinleştirici özelliği vardır. Kanın içinde bulunan mikropları temizlediği bilinir. Diş eti kanamalarına ve boğaz ağrılarına iyi gelir.

Enginar: Karaciğerin en büyük dostu olduğu bilinir. Antioksidan özelliğiyle karaciğere büyük katkı sağlar. Bunun yanında safra kesesi, böbrek ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Güçlü bir idrar söktürücüdür. Kanı temizleyerek mikropların idrarla dışarıya atılmasını sağlar.

Karanfil: Öksürük ve kötü nefes kokusuna iyi gelir. Su ile karıştırılarak ya da çayı hazırlanıp içildiğinde bağırsak bölgesinde oluşan şişkinliklere iyi gelir. Karanfil yağı sivilcelere karşı etkilidir. Karanfil çayı ile ağızda gargara yapıldığında yaraları iyileştirir. Üst solunum yolları enfeksiyonlarını iyileştirici özelliği vardır.

Karabaş Otu (Lavanta): Cilt sağlığına çok iyi gelir ve bu sebeple cilt bakımı ürünlerinde tercih edilir. Yanıkların tedavisinde de kullanılır. Sakinleştirici özelliği vardır. Sindirime yardımcı olur.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al