Selülit Yapan Gıdalar

Selülit Yapan Gıdalar

SELÜLİT OLUŞMASINA NEDEN OLAN GIDALAR Kadınların en büyük problemlerinden olan selülit derinin alt kısmında toplu halde bulunan yağ tabakalarını dereyi deforme etmesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Selülit sebepleri içerisinde hormonal bozukluklar ve genetik rahatsızlıkların yanı sıra beslenme alışkanlıklarının olumsuz olması da büyük etki oluşturur. Genelde kadınlarda görülen selülit dönem dönem erkeklerde hatta küçük çocuklarda ve bebeklerde […]

SELÜLİT OLUŞMASINA NEDEN OLAN GIDALAR

Kadınların en büyük problemlerinden olan selülit derinin alt kısmında toplu halde bulunan yağ tabakalarını dereyi deforme etmesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Selülit sebepleri içerisinde hormonal bozukluklar ve genetik rahatsızlıkların yanı sıra beslenme alışkanlıklarının olumsuz olması da büyük etki oluşturur. Genelde kadınlarda görülen selülit dönem dönem erkeklerde hatta küçük çocuklarda ve bebeklerde görünebilir. Östrojen hormonu seviyesinin kadınlarda yüksek oranda bulunması selülitleri daha çok kadınlarda görülmesinin temel sebebi arasında bulunmaktadır ve özellikle kalça basen kol ve bacak bölgelerinde selülit çok sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır.

Selülitlerin oluştuğu bölgelerde kan dolaşımları yavaşlamaktadır bu sebeplerden dolayı egzersiz ya da masaj gibi yöntemler ile selülitle mücadele yapılırken oldukça etkili olarak kabul edilmektedirler. Selülit kesinlikle yüzeysel bir hastalık olarak incelenmeli tüketilen gıdalardan tutun da yanında kullandığınız içeceklere kadar dikkat edilerek en doğru savaşma yöntemine gitmiş olursunuz.

Hangi içecekler ortaya çıkmasını tetiklemektedir?

Kahve: İçinde yoğun kafein miktarı bulunduğundan dolayı idrar söktürücü olmakta ve vücutta sıvı tutulmasını engellemekte olan kahveler yoğun kullanıldığı takdirde selülit sebebi olmaktadır. Özellikle kahvenin yanında tercih edilmekte olan şeker krema gibi diğer unsurlar da selülitlerin ortaya çıkmasını sağlayan en önemli sebeplerdir.

Kola: Kafeinin içerisinde yoğurt bulunduğundan ve yoğun bir biçimde tatlandırıcı şeker bulunduğundan dolayı düzenli kola tüketimi selülit oluşmasını sağlayan en önemli sebeplerden olmaktadır.

Çay: İçinde yine kafein içeren çok fazla tüketildiği zaman oluşmasına sebep ve özellikle de şekerle tüketilen çay selülitin hızlı yayılmasını sağlar.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Hazır meyve suyu: Yüksek kalorili hazır meyve suyu içinde bulundurduğu yoğun şeker miktarından dolayı selülit oluşmasını sağlamaktadır.

Alkol: Alkollü içecekler vücutta selülit oluşumunu zeminini hazırlar yüksek kalori içerdiğinden ve içerisindeki yoğun şeker miktarından dolayı düzenli kullanımlarda özellikle kol ve basen bölgesinde yoğun selülit ortaya çıkmasını sağlar

Kremalı içecekler: Şeker ve doymuş yağ oranı yönünden zengin olmakta olan kremalı kahve ya da milkshake tarzı içecekler selülit oluşumunu hızlandırır.

Turşu suyu: Yüksek miktarda tuz bulunduran turşu suyu selülitin başlıca sebepleri arasında yer alır. Tuz miktarından dolayı vücutta su oranı az olacağı için, selülit oluşumu gerçekleşir

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al