Selülit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Kadının cilt dokusundan kaynaklı sebeplerden 10 kadından 9 unda görülen selülit sorunu bir çok sebepten olduğu gibi başlıca damardaki dolaşım bozukluğu ve metebolizma sisteminin düzensizliğinden kaynaklanır, hareketi az bir hayat sürmekte iseniz ve fazla kilolara sahipseniz selülit kaçınılmaz bir sorununuz olacaktır. Deri altında ödem oluşur ve Aşırı büyümüş yağ dokusu ciltte portakal kabuğu görüntüsü oluşturmaya […]

Kadının cilt dokusundan kaynaklı sebeplerden 10 kadından 9 unda görülen selülit sorunu bir çok sebepten olduğu gibi başlıca damardaki dolaşım bozukluğu ve metebolizma sisteminin düzensizliğinden kaynaklanır, hareketi az bir hayat sürmekte iseniz ve fazla kilolara sahipseniz selülit kaçınılmaz bir sorununuz olacaktır.

Deri altında ödem oluşur ve Aşırı büyümüş yağ dokusu ciltte portakal kabuğu görüntüsü oluşturmaya başlar. Bölgesel yağ birikintileri cildin hareketliliğini azaltır ve cilde sert ve pütürlü bir görünüm katar.

Bu problem sadece iç etken değil dış sebeplerden de kaynaklı olabilir, güneşte fazla kalmak, sürekli gergin ve stresli bir hayat yaşamak , düzensiz beslenmek, kalorisi yüksek şeyleri tüketmek, doğum kontrol hapı kullanmak, çak, kahve, tütün ve alkolü fazlaca tüketmek bunlar dış etkenlerdir.
Birde iç etkenler yani elinizde olmayan sebeplerden olabilir, annede varsa çocuğunda genetik olarak geçe bilir,kalp rahatsızlığından dolayı dolaşım bozukluğun dan olabilir, hormon al sebeplerden, kadın cildinin doğal yapısından oluşabilir.

Elbette önlene bilmesi mümkün bir sorundur selülit. Tedavisi uzun sürse de imkansız değildir, normal rejim diyetleriyle tedavi etmek zordur, çünkü rejime karşı direnç gösterir selülit, ayrıca zayıf kadınlarda da aynı sorunla karşılaşılmaktadır iç ve dış etkenlerden kaynaklı olarak.
Selülitten kurtulmak için bilinçli çaba vermek gerekmektedir. Öncelikle doğru beslenmeli dir, un , şeker, tuz, yağ gibi ürünlerden uzak durmalı yada minimum seviyede kullanılmalıdır. Alkolün tüketimi azaltılmalı, kan dolaşımını direk etkileyen tütün kullanılmamalıdır. Metabolizmanın hızlanması ve zararlı maddelerin dışa atılmasında su çok önemli bir etkendir, günde en az 2 litre su tüketilmelidir. Özellikle soğuk duş ve duşun ardından selülitli bölgeye 5 dak.aralıklarla birkaç kez uygulanacak buz kompleksi tedavinizde güzel çözümler verecektir

Konu İle İlgili Diğer Bilgi için İse ;

Son yıllarda kendinden epeyce bahsettiren ve bahar, yaz aylarına doğru kadınlarda panik oluşturan selülit , dolaşım sisteminin düzensizliğinden kaynaklı dır, deri altında kalın yağ birikintilerinin çoğalmasıyla ödem oluşur , ödem kan ile yağ hücreleri arasındaki iletişimin aksamasına ve dolayısıyla yağ hücrelerinin metabolizmasının bozulmasına sebep olur, bag dokularının yapısı da bozulunca ciltte sertleşmeye yol açar. Ardından ciltte çöküntüler, portakal kabuğu gibi görüntüler ortaya çıkarır. Cilt pürüzlü ve sert bir yapıya sahip olmaya başlar.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Selülit kadın cildinin yapısından dolayı her 10 kadından 9 unda var olmaktadır. Tedavisi yapılabilmekle birlikte selüliti engellemekte mümkündür. Zayıf yada çok sıska diye bileceğimiz kadınlarda bile zaman zaman görülmektedir. Fazla kilo ve düzensiz beslenmek başlıca düşmanıdır vücudumuzun.

Selülitin belli başlı oluşma sebepleri öncelikle dolaşım bozukluğu dur, genetik olabilme ihtimali de yüksektir annede var ise çocuğa da geçmiştir, kabızlık, doğum kontrol hapları, karaciğer fonksiyonlarının kötü olması, kaygı ve güvensizlik, ruhsal etkenler, yüksek kalorili yiyecekler, gebelik, dengesiz kilo alıp verme, çay, kahve, alkol bunlar belli başlı sebeplerindendir.

Normal bir rejim diyetine girerek selülittten kurtulmak biraz güç tür çünkü diyete karşı dayanıklıdır selülit. Öncelikle alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz ve onlar nefes alıp vermeniz kadar sabit olmalı.

Öncelikle düşük kalorili beslenmelisiniz, E ve A vitamini cildi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmanızı çalıştırır, bisiklete binmek, yüzmek, yürüyüş yapmak gibi aktiviteleri en az günde 20 dk. Yapmalısınız, metabolizmanın hızlanmasında suyun önemi büyüktür, günde en az 2litre su tüketmek işe yarayacaktır, duştan sonra o bölgeye soğuk buz kompleksi yapmak selülit tedavisinde başarı gösterebilen yöntemlerden biridir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al