Selulex Hakkında Sık Sorulanlar

Selulex Hakkında Sık Sorulanlar

Selulex Havyar Jeli ve Selulit hakkında merak edilen sorulara aşağıda detaylı şekilde yer verilmiştir. Selulit nedir, Selulit tedavisi, Selulex Jel, Kullanımı hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız. Selülit Nedir? Selülit derinin yastıksı veya portakal kabuğu görüntüsü almasına neden olan, yağ hücrelerinin biraya toplanarak bağ dokusu ile çevrelenmesi sonucu oluşan değişiklikleri ifade eder. Hormonlar hücrelerin enerji depolama […]

Selulex Havyar Jeli ve Selulit hakkında merak edilen sorulara aşağıda detaylı şekilde yer verilmiştir. Selulit nedir, Selulit tedavisi, Selulex Jel, Kullanımı hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız.

Selülit Nedir?

Selülit derinin yastıksı veya portakal kabuğu görüntüsü almasına neden olan, yağ hücrelerinin biraya toplanarak bağ dokusu ile çevrelenmesi sonucu oluşan değişiklikleri ifade eder. Hormonlar hücrelerin enerji depolama kapasitesini artırıyor, bu sırada vücudun bağ dokularının elastikiyeti azalıyor. Yağ hücreleri şişmeye başlıyor ve cildin epidermis dokusundan görünür hale geliyor. Yani özellikle üst bacaklarda dalgalı bir görünüm alan cilt, bağ dokusu tarafından artık tutulamayan büyük yağ hücreleridir.

Selülite sadece kadınlarda mı rastlıyoruz, erkeklerde de rastlamak mümkün mü?

Selülitin çoğunlukla kadınlarda görülür. Bunun nedeni kadınlık hormonlarının deride özellikle kalça ve üst bacakta yağ birikimidir. Bu durum cinsiyete özgü olup, erkeklerde selülit oluşumu yok denecek kadar azdır.

Selülitin oluşumunu etkileyen faktörler nelerdir peki?

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Selülit oluşumunu etkileyen faktörler tütün ve alkol kullanımı, hormonsal faktörler, genetik yatkınlık, psikolojik faktörler, dengesiz beslenme, sindirim sistemi problemleri, dolaşım sistemi bozuklukları ve özellikle hareketsiz yaşam sayılabilir.

Bölgesel yağlanma nedir ve neden oluşur?

Bölgesel yağlanma, yaşına ve boyuna göre normal görünüm ve kiloda olan bir kişinin vücudunun sadece belirli yerlerinde oluşan ve depolanan yağ birikimleridir. Bu daha çok vücudumuzdaki yağ dağılımı ile ilgili bir durumdur. Dikkat ederseniz, giyinikken çok ince gibi görünen bir bayanın bikini ile belden aşağısının üstüne oranla daha geniş ya da kalın olduğuna çok sık rastlarız. Bunun tam terside mümkündür, bacakları çok ince olduğu halde mide, bel, karın bölümünde yağlanma olanlarda vardır.

Vücudumuzda 3 tip yağlanma vardır:

* Tip 1 (normal): Destek yağ dokusu; böbrek, KC, Kalp gibi iç organlar arasındaki yağlanmadır.* Tip 2 (normal): Rezerv yağ dokusu; enerji için kullanılır veya vücudun ihtiyacı olan yerinde depolanır.* Tip 3 (anormal): Uyluk, kalça ve karında birikir, anormal yağ deposudur ve şişmanlığa neden olur.
Diyetlerde yakılamayan; tip 3 yağ dokusudur. Uyluk, kalça ve karında biriken anormal yağ dokusudur. Karın, bel ve kalça bölgesindeki yağların erimesini, yani bölgesel incelmenin olması için bilinen yöntemlerin dışına çıkmak gerekir.

Tip 3 yağı yakabilmek bölgesel incelme anlamına da geliyor.Bunun için ne öneriyorsunuz?

Kullanıcılarımıza hem bölgesel incelme hem de selülit görünümünün azalmasına destek vermek için, öncelikle spor ve diyeti mutlaka tavsiye ediyoruz. Sorunlu bölgeye masaj yapıp lenfatik drenajın arttırılması dokuya daha fazla oksijen giderek yağ yakımının biraz daha üst seviyeye çıkarılması gerekiyor . Bunu da Selulex ile sağlayabiliyoruz.

Selulex var olan yağları nasıl eritir?

Bölgesel yağlanma ve selülit görünümünün olduğu bölgeye sürüldüğünde özellikle içeriğindeki guarana sayesinde hızlı bir şekilde cilt altı yağlarına direkt etkiyor. Masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandığında o bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlıyor. Yapılan masajın da etkisiyle lenf kanalları ile vücuttan idrarla atılmasını sağlıyor. Ayrıca cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği de var.

Selulexi günde kaç defa ve nasıl uygulamalıyız?

Yukarıya doğru hareketlerle emilim sağlanıncaya kadar masaj yapılarak uygulanır. Günde 3 kere (sabah-öğle-akşam) kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Banyo sonrası kullanımı, ya da uygulamadan önce sıcak havlu uygulaması gözenekleri açtığından etkisini arttırıyor. Mutlaka bunu da tavsiye ediyoruz. Kullanımında uygulama öncesi ve sonrası mutlaka ölçülerinin alınmasını tavsiye ediyoruz.

Selulexi vücudumuzun her bölgesinde kullanabilir miyiz?

Evet. Selulexi vücudunuzun istediğiniz bölgesinde kullanabilirsiniz. Özellikle göbek , bel , basen , iç kalça , üst kol, dış kalça bölgelerinde toplanmış yağların giderilmesine yardımcı olur.

Selulex sadece bayanlara özel bir ürün müdür?

Hayır. Selulex hem bayanlar hem de erkekler tarafından kullanılabilir. Üniseks bir üründür.

Selulexi kullanırken spor yapmalı mıyım?

Selulex’i kullanırken spor yapmanız şart değildir. Ancak spor, kremin etkisini arttıracaktır.

Yan etkisi var mı?

Hayır. Selulex’in herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir.

Bölgesel yağlanma nerelerde görülür?

Fazla kiloların nedeni, vücudumuzda olması gerekenden fazla yağ birikmesidir. Bu yağların büyük bir bölümünü ise göbek, bel, basen, üst kol, iç kalça ve dış kalça bölgelerinde toplanır.

Selulexi cildin sıkılaştırılmasında etkili midir?

Evet, Selulex’i, içeriğindeki bitkisel polifenollerin etkisi ile cildin altında kolajen ve elastin üretimini destekleyerek, cildin elastikiyetinin sağlanmasına aynı zamanda da cildin sıkılaştırılmasına yardımcı olur.

Selülit olduğunu nasıl anlarız?

Cilt iki parmak arasında kıstırıldığında, cildin dış tabakasında girinti ve çıkıntılar meydana gelir ki tıpta buna portakal kabuğu görünümü denir. Eğer bu görüntü meydana geliyorsa cilt altında selülit var demektir.

Selülit kadınlarda hangi bölgelere yerleşir?

Uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklara genelde süvari pantolonu şeklinde yerleşir.

Selülit rejimle geçer mi?

Hayır, selülit tüm zayıflama rejimlerine karşı direnç gösterir. Özel bir tedavi gerektirir, kendi kendine geçmez.

Selülit nelerden oluşur?

Selülit üç elemandan oluşur: 1-Dayanıklı hale gelmiş bölmeli bir konjonktif doku. 2-Su molekülleri ve tuz molekülleri. 3-Konjonktif doku içine hapsolmuş yağ hücreleri birikintileri. Bu bölgesel yağ birikimi, cildin hareketliliğinin azalması ve kalınlığının artmasıyla kendini gösterir. Elle dokunulduğunda cilt pütürlü, sertleşmiş ve muntazam olmayan bir görüntü verir.

Zayıf kadınlarda selülit olur mu?

Evet, selülit zayıf hatta sıska kadınlarda bile görülebilir.

Çatlak vücutta kilolu olan bölgelerde ani kilo alma ve ani kilo vermeden dolayı oluşan bir görüntüdür. Hamilelik geçiren kadınlarda ve aniden kilo alan insanlarda sıklıkla görülür ve kilo vermek ile geçmesi çok düşük ihtimaldir.

Selulex çatlak gideriyor mu?

Selulex içeriği çatlakların giderilmesinde etken maddelerden oluşmaktadır. Bu madde %60’a varan bir etki gösterebilir. Düzenli kullanım sonucunda oluşan çatlaklardan dolayı kırmızı rengin ve çatlakların geçmesinde yardımcı bir maddedir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al