Sağlıklı yaşlanma ‘nın Sırları

Sağlıklı yaşlanma ‘nın Sırları

Yaşlanmak ,herkesin bir gün karşılaşacağı belki de en büyük gerçeklerden biridir. İnsanlar yaşlanmayı , ya da yaşıtlarından yaşlı görünmeyi kendilerine büyük sorun yaparak , bunu bir hastalık halinde getirmişlerdir. Yaşlanmak kaçınılmaz bir son olsa da , sağlıklı ve yaşlı  olarak nitelendirdiğimiz yaşlılık sendromuna girmeden de yaşlanabilirsiniz. Ama bizim sizin için merak ettiğimiz konuların başında  daha sağlıklı Nasıl yaşlanılır ? yaşlanırken […]

Yaşlanmak ,herkesin bir gün karşılaşacağı belki de en büyük gerçeklerden biridir. İnsanlar yaşlanmayı , ya da yaşıtlarından yaşlı görünmeyi kendilerine büyük sorun yaparak , bunu bir hastalık halinde getirmişlerdir. Yaşlanmak kaçınılmaz bir son olsa da , sağlıklı ve yaşlı  olarak nitelendirdiğimiz yaşlılık sendromuna girmeden de yaşlanabilirsiniz. Ama bizim sizin için merak ettiğimiz konuların başında  daha sağlıklı Nasıl yaşlanılır ? yaşlanırken dikkat etmemiz gerekenler ? yaşlılıkta bilmediklerimiz ?

Yaşlılık ile ilgili öğrenmeniz gereken herşeyi kadin.info adlı web sitemizin Yaşam kategorisinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı bir şekilde yaşam sürmek her birimizin en büyük arzusudur. Yaşımız ilerledikçe bir takım sağlık problemlerine yakalanma ihtimalimiz oldukça yüksektir. Yaşlanmanın etkisinden dolayı vücut eskisi kadar dinç ve dinamik olamıyor, kuvvetten düşüyor ve bu nedenle de hastalıklarla baş edemeyecek kadar bitkin olabiliyor. Tüm bunların önüne geçmek adına sağlıklı yaşlanma yöntemleri hakkında fikir edinmeli ve gelecekte daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam temellerini şimdiden atmalıyız.

Dengeli beslenme, egzersiz yapmak ve belirli aralıklarla sağlık taramalarından geçmek sağlıklı yaşlanmanın kurallarıdır. Daha uzun ve kaliteli bir yaşam için sağlığımıza özen göstermeli, onu korumalı ve zararlı olan her şeyden de uzak durulmalıdır. Daha sağlıklı yaşlanmak için sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklarınız varsa erken dönemde elveda etmeniz gerekir. Düzenli olarak sağlık kontrolü yaptırmanın, egzersiz ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanma sayesinde kaliteli ve sağlıklı yaşam kapıları size açılmış olacak.

Daha sağlıklı yaşlanmak için şunlara dikkat edin:

  1. Stresten uzak durun. Sigara alkol tüketmeyin.
  2. Hazır yiyeceklerden kaçının.
  3. Sabah kahvaltısı alışkanlığı kazanın ve öğün atlamadan beslenin.
  4. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenin.
  5. Egzersiz ve spor yapın. Daha az şeker, tuz, yağ kullanın.
  6. Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmayın. Yaz ve kış olmak üzere yılda 2 kez tatil yapın.
  7. Kendinizle barışık olun, bol bol gülün. Uyku düzenine ve kalitesine dikkat edin. Sevdiklerinizle bolca vakit geçirin.

 

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al