Sağlıklı Kilo Alma ‘nın Yolları

Sağlıklı Kilo Alma ‘nın Yolları

Kilo vermek ne kadar zor olsa da  kimi insan için sağlıklı  kilo almak ta bir o kadar zordur. Bir çok insan besin takviyeleriyle , ilaçlarla , kilo alma programları ve diyetleri ile boğuşup duruyor. Genellikle bayanların daha çok sıkıntı yaşadığı  sağlıklı kilo alma problemi aslında o kadar zor olmayan basit bir problemdir. bazı vücut kiloyu […]

Kilo vermek ne kadar zor olsa da  kimi insan için sağlıklı  kilo almak ta bir o kadar zordur. Bir çok insan besin takviyeleriyle , ilaçlarla , kilo alma programları ve diyetleri ile boğuşup duruyor.

Genellikle bayanların daha çok sıkıntı yaşadığı  sağlıklı kilo alma problemi aslında o kadar zor olmayan basit bir problemdir. bazı vücut kiloyu kabullenmez hastalığa çevirirken , kimi bünyeler de ne yerse yesin bir türlü kilo alamaz.

Bu son bahsettiğimiz daha çok düzensiz gıda atıştırmasından kaynaklanıyor. Sadece bilinmesi ve yapılması gereken bir kaç şey ile Nasıl daha sağlıklı ve daha iyi kilo alabilirsiniz buyrun  tavsiyelerimiz:

1-) Gün içinde tüketeceğiniz ağır yiyecekler yerine sık sık hafif olanları tercih etmelisiniz.

Akşamları özellikle sık sık yemeyi tercih edin. Metabolizmanın akşam saatlerinde yavaş çalıştığı için  kilo almanız daha rahat olacaktır. Kalori değeri yüksek yiyeceklerden tüketiniz, mesela normalde günlük kalori ihtiyacınız 3000 ise Siz bunu 4000’ne çıkardığınız zamanda  fazla olan bu kaloriler kiloya dönüşecektir. Ondan dolayı akşam yemelerine daha çok önem veriniz.

2-) Bol proteinli yiyecekler tüketin.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Proteinden zengin besinlere ağırlık veriniz ; Et ,yumurta,balık,soya,tavuk gibi protein oranı yüksek olan besinleri sık sık tüketiniz. Yalnızca bir konuda uyarıda bulunmak istiyoruz ; bazı insanların vücut geliştirmek için kullandığı protein tozlarını pek sağlıklı bulmamaktayız. Bunların ileride kısırlığa  neden olabileceği yönünde ciddi araştırmalar mevcuttur.

3-) Düzenli Spor yapın.

Spor yapmak kilo vermek olarak düşünülse de düzenli bir spor vücudunuzun dengesi için gereklidir. Bunun için düzenli gideceğiniz spor salonuna ya da bir fitness salonuna yazılmanızı öneririz. Sık sık egzersiz yapın,egzersiz yapmanın kilo alımındaki faydası  ise iştahı açması yönündedir. Bundan dolayı düzenli aralıklarla egzersizler yaparsanız  iştahınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

4-) Yemek yerken su içmeyin.

Su ,  yemekle birlikte alındığında alacağınız yemek miktarını azaltacaktır. Yemek yerken iştah kesecektir.  Genelde kilo vermek isteyenlere yemek öncesi ve sonrası içilmesi önerilir.

5-) İştah arttırıcı gıdaları , yiyecekleri tercih edin.

6-) Sigara az içilmeli imkan varsa bırakılmalıdır .

Sigara kilo almayı engellediği kadar sağlıksız da olduğu için vücudunuzu her yönden olumsuz etkileyecektir. Sigara ve Stress’den uzak durun; Sigara ve Stres belki ikisi de birbirini tamamlayan elemanlar gibi görünse de , bizler için iki büyük düşman demektir. Kilo almak istiyorsanız kesinlikle sigarayı bırakmalısınız ve stres’li ortamlarda da bulunmamalısınız.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al