Sağlıklı ve Hızlı Kilo Almak için Püf Noktalar

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Almak için Püf Noktalar

Maalesef kilo almak,  vermekten çok çok daha kolay bir eylemdir. Kilo almanın 10 altın anahtarı diye kitap yazılsa, satış yapmaz, yazarın elinde patlar.  Çünkü hemen hemen hepimizin uzmanlık alanıdır bu konu ve kimse yardıma ihtiyaç dahi duymaz. Kadın sitemizde Kilo almak ile ilgili bir çok makaleye yer verdik. Güncel olarak sizler için özel derlediğimiz kilo […]

Maalesef kilo almak,  vermekten çok çok daha kolay bir eylemdir. Kilo almanın 10 altın anahtarı diye kitap yazılsa, satış yapmaz, yazarın elinde patlar.  Çünkü hemen hemen hepimizin uzmanlık alanıdır bu konu ve kimse yardıma ihtiyaç dahi duymaz.

Kadın sitemizde Kilo almak ile ilgili bir çok makaleye yer verdik. Güncel olarak sizler için özel derlediğimiz kilo almak için püf noktalar yazısını da ayrıca bu makalemizde paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Yediği halde kilo alamayan grubu dâhil etmemekle birlikte(tiroit sorunu,  barsak-mide sorunu olan kişiler hariç) son yıllarda obezite sınırlarını zorlayan ülkemizde,  yaygın bir kitlenin uyguladığı en önemli bir kaç taktikle, kilo alınmaması söz konusu dahi olamaz.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo almak için,

-Üç beyazla dost olun. Un,  tuz ve şeker hayatınızın vazgeçilmezleri olsun.  Bol bol hamur işi yiyin. Tatlı yiyecekler tüketin.  Çayınızı, kahvenizi bol şekerle için ve yemeklerinize bol bol tuz katın. Katın ki vücudunuz su tutsun, ödem yapsın, olduğunuzdan daha da kilolu gözükebilin.

-Yağlı yiyeceklerden ve kızartmalardan asla vazgeçmeyin

-Her gün avuç avuç kuruyemiş yiyin. Badem,  fıstık, ceviz, kaju, çekirdek,  ceplerinizde, çantanızda hep bulunsun.

-Kuru incir-ceviz ve tahin-pekmez ikilileri ile çikolata,  fındık, fıstık ezmesi gibi abur cuburun her çeşidi mutlaka evinizde bulunsun

-Ekmeksiz sofraya oturmayın. Porsiyonlarınızı büyük tutun ve tabağı ekmek ile temizlemeden sofradan kalkmayın

-Mümkün olduğunca akşam yemeklerinizi geç saatte yiyin.

-Yemekten sonra TV İzlerken abur-cuburu sakın unutmayın

-Hatta yatmadan öncede biraz daha atıştırıp, öyle uyuyun. Uyku arasında da kalkıp yemeye devam ederseniz çok daha güzel olur.

-Mutfak sisteminizde her gün düzenli olarak karbonhidrat, protein ve tatlı olsun.  Karbonhidrat ve proteini karıştırarak kolayca yağa dönüştürebilirsiniz. Yemeğin üzerine tatlı yemeden kalkmayın.

-Acı yemeyi ihmal etmeyin. Acı, insanı daha da çok acıktırır.

– Yemek yedikten sonra fazla hareket etmeyin. Hatta mümkünse hiç hareket etmeden yatın. Yatın ki metabolizmanız çalışmasın ve kilolar koşa koşa size gelsin.

-Mideniz doysa da gözünüzü doyurmayın. İkinci, üçüncü tabağa psikolojik olarak, daha en başında yer bırakın.

-Son olarak da tüm bu gıdaları tüketirken, elinizden geldiğince hızlı yiyin. Çok yiyin. Özenerek ve sevdiğiniz her şeyden korkusuzca yiyin. Bir ay sonra siz bile kendinizi tanıyamayacaksınız.

Şuraya da Diyetisyen İpek AĞACA tarafından kilo almanın püf noktalarını anlatan bir videoyu paylaşalım.

Konu ile ilgili diğer konumuz olan “Kilo Almak istiyorum ama alamıyorum diyenler” başlıklı makaleye göz atabilirler.

Tekrar belirtmek isteriz ki, amaç sadece kilo almak değil, sağlıklı şekilde dengeli kilo almak olmalıdır. Kilo almak için abur cubur yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor