Sağlıkla Uzayan Bakımlı Saçlar

Sağlıkla Uzayan Bakımlı Saçlar

Sağlıkla Uzayan Bakımlı Saçlar Bu hayatta kim herkesin hayranlıkla baktığı mükemmel gür, bakımlı, ışıl ışıl parlayan ve sağlıklı bir şekilde uzayan saçlar istemez ki? Bu sorunun cevabını verdiğinizi duyar gibiyim. Evet, doğru herkes böyle sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Ancak kullanılan kozmetik saç ürünleri, ısıtıcı özelliği olan saç şekillendirici araçlar, hava şartları vb. bir çok […]

Sağlıkla Uzayan Bakımlı Saçlar

Bu hayatta kim herkesin hayranlıkla baktığı mükemmel gür, bakımlı, ışıl ışıl parlayan ve sağlıklı bir şekilde uzayan saçlar istemez ki? Bu sorunun cevabını verdiğinizi duyar gibiyim. Evet, doğru herkes böyle sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Ancak kullanılan kozmetik saç ürünleri, ısıtıcı özelliği olan saç şekillendirici araçlar, hava şartları vb. bir çok etken saçların kısa sürede yıpranmasına, kırılmasına ve özellikle de dökülmesine neden olmaktadır. Bu da saçlarınızın görüntüsünü soluk yaparak sizin de moralinizi bozulmasına neden olmaktadır. İşte bu yazımızda sizlerin de sağlıklı ve güzel görünen saçlara kavuşabilmeniz için önerilerde bulunacağız.

  • Özellikle kış aylarında rüzgar ve yağmurdan dolayı nemsiz kaldığından saçlarınız elektriklenmektedir. Bunun içi özellikle böyle havalarda saçlarınıza nemlendirici kürler uygulayabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı ya da badem yağı kullanabilirsiniz.
  • Duş aldığınızda suyun sıcaklığı çok önemlidir. Sürekli sıcak su ile yıkanmak saç derinizi kurutacak ve saçlarınızın dökülmesine neden olacaktır.
  • Saç şekillendirici araçlarınızın yüksek ısı vermesi nedeniyle saçlarınızın kısa sürede yıpranmasına, kırılmasına ve hatta yanmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı bu ürünleri kullanımınıza dikkat etmelisiniz ve çok sık kullanmamalısınız. Kullanım yapılacağı zamanlarda ise yüksek ısı koruyucu spreyleri kullanmalısınız.
  • Saçlarınızın sağlığı için yapmanız gereken daha doğrusu yapmaktan kaçmanız gereken en önemli şey saçların sık sık yıkanması durumudur. Saçların çok sık yıkanması saçlardaki nem ve yağ dengesini bozacağından saçlarınızın çabuk yağlanmasına, güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olacaktır.

Saç Bakım Kürleri Önerileri

  • Saçlarınızın diplerini hafifçe ıslatın. Ve nemli olan saçınıza 2 adet çırpılmış yumurtayı sürün. Yarım saat yumurtayı beklettikten sonra saçlarınızı ılık suda yıkayın. Protein miktarı oldukça yüksek olan yumurta saçlarınızı besleyecektir.
  • Kış aylarında bol miktarda bulunan ısırgan otunu sıcak suda yaklaşık 7-8 dakika demledikten sonra saçlarınızı bu su ile yıkayınız ve saçınızda bu çayı bekletiniz. Daha sonra ılık su ile yıkayınız.
  • Saç diplerinizin beslenmesi için ise muhteşem bir yağ karışımı önerimiz var. 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve yine 1 çorba kaşığı badem yağını bir kasenin içinde karıştırın ve saç diplerinize sürün. Yaklaşık 45-60 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al