Safra  taşı için bitkisel çözümler

Safra taşı için bitkisel çözümler

Çoğu insanın dert yandığı safra kesesinde bulunan taş yüzünden şiddetli  ağrılar duyan hastalar , artık ilaçsız bitkisel tedavi yöntemi ile  de kolayca kurtulabilecekler. Keyif kaçıran bu ağrılar özellikle akşam yemeğinden sonra sizi sıkıştırıp rahatsız ediyorsa safra yollarının taşlarının tıkandığı ,safra kesesindeki iltihabın şiddetli bir ağrıya dönüşeceği açık ve nettir.genellikle bulantı ,karın ağrısıyla başlayan ağrılar sonrasında […]

Çoğu insanın dert yandığı safra kesesinde bulunan taş yüzünden şiddetli  ağrılar duyan hastalar , artık ilaçsız bitkisel tedavi yöntemi ile  de kolayca kurtulabilecekler.

Keyif kaçıran bu ağrılar özellikle akşam yemeğinden sonra sizi sıkıştırıp rahatsız ediyorsa safra yollarının taşlarının tıkandığı ,safra kesesindeki iltihabın şiddetli bir ağrıya dönüşeceği açık ve nettir.genellikle bulantı ,karın ağrısıyla başlayan ağrılar sonrasında karnınızın sağ tarafında ,kaburga altında yoğunlaşan sağ omzunuz ve sırtınıza doğru yayılan bu acı canınızı bir hayli yakarak sizi fazlasıyla zorlayacaktır.

Bu ağır acıların son bulması için yaptığımız araştırmalarla ameliyatsız safra taşı düşürülür mü ? safra taşının bitkisel çözümü , safra taşı neden olur ? gibi merak edilen soruları  kadın.info sitemiz olarak yer verdiğimiz bu konuda bilmediklerinizi rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir imkan sunarak sizinle paylaştık.

 

 Safra kesesi taşı ne demektir?

Safra kesesi içinde normalde bulunan, kolesterol veya pigmentlerin çökelti oluşturması sonucu ortaya çıkan yapılara safra kesesi taşı adı verilir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Safra taşları neden olur?

Safra içerisindeki maddelerin oranlarının bozulması sonucunda oluşurlar. Önceleri kolesterol kristalleri, pigment birikintileri şeklinde iken zamanla safra taşı şeklini alırlar.

 

Safra kesesinde meydana gelen taşların bitkisel tedavi yöntemleri ile sorun olmaktan çıkabileceği müjdesini veren uzman doktorlar, safra kesesi taşı bitkisel ilaç tariflerini de bu problemi yaşayan kişiler için açıkladılar. Şiddetli ağrı ve ciddi komplikasyonlara meydana olan safra taşının bitkisel tedavisi sayesinde risk teşkil eden problemlerin kısa zaman içinde giderilmesini sağlayabileceksiniz.

Ekseri yaşı 20 ile 50 arasında olan kişilerin sıklıkla karşılaşmış oldukları safra taşı daha çok ise genç kadınları hedef almakta, erkeklere nazaran kadınlarda daha çok görülmektedir. İlerleyen yaşlarda ise kadın ve erkekte eşit oranda meydana geldiği bilinmektedir.

Safra kesesi taşının doğal çözümü için doktorunuzun yemenizi ve içmenizi yasakladığı gıdalardan uzak durmalısınız. yumurta, domuz eti, soğan, tavuk, süt, kahve, turunçgiller, mısır, kabuklu yemişler ve fasulye safra kesesi taşı bulunan hastalara tavsiye edilmeyen gıdalardır. Safra taşı bitkisel çözümü için kullanımı tavsiye edilen şifalı bitkiler ise şunlardır:

Kara hindiba tentürü , günde 2-6 ml
Gengel tohumu bir dozu 70-210 mg silymarin ’e eşdeğerdir.
Enginar yaprakları, günde üç kez 150 mg
Zerdaçal, baharat olarak kullanılır. Günde üç defa 150 mg

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al