Saçtaki Boya Nasıl Çıkar

Saçtaki Boya Nasıl Çıkar

Saçtaki Boya Nasıl Çıkar Saç boyama işleminden sonra kimi zaman ortaya çıkan sonuç memnun edici olmayabilir. Bu durumda saç boyasını biran önce akıtmak isteyen kişiler, bazı yöntemlere başvururlar. Kimyasal ürünlerle saç boyası akıtma işlemi de mümkündür. Ancak bu tip kimyasal yöntemler saça zarar verebilmektedir. Zaten henüz boyanmış olan saç, yıpranmalara açıktır. Bir de üzerine kimyasal […]

Saçtaki Boya Nasıl Çıkar

Saç boyama işleminden sonra kimi zaman ortaya çıkan sonuç memnun edici olmayabilir. Bu durumda saç boyasını biran önce akıtmak isteyen kişiler, bazı yöntemlere başvururlar. Kimyasal ürünlerle saç boyası akıtma işlemi de mümkündür. Ancak bu tip kimyasal yöntemler saça zarar verebilmektedir. Zaten henüz boyanmış olan saç, yıpranmalara açıktır. Bir de üzerine kimyasal boya akıtıcıların uygulanması saçın daha da zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden saç boyası akıtma yöntemleri genellikle doğal tekniklerle uygulanmalıdır. Aşağıda saç boyası akıtma yöntemlerinin doğal alternatifleri sunulmuştur.

  • Karbonat Yardımıyla Saç Boyası Akıtma Tekniği

Karbonat, yalnızca saç boyası akıtma yönteminde değil, birçok saç bakım yöntemlerinde de karşımıza çıkmaktadır. Mucizevi bir ürün olan karbonat, saçın zarar görmeden boyadan arınmasını sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken, günlük kullandığınız şampuan kutusunun içine 3 çay kaşığı kadar karbonat eklemek olacaktır. Saçınızı bu karbonatlı şampuanla yıkayıp 5 – 10 dakika beklettikten sonra durulamanız gerekir. Böylece doğal bir şekilde, saç zarar görmeden boyadan arınır. Ancak bu uygulamayı rutin olarak yapmak gerekir. Unutulmamalıdır ki, doğal yöntemler sağlıklı ve etkilidir ancak düzenli olarak uygulanmaları gerekir.

  • Sıcak Suyla Saç Boyası Akıtma Tekniği

Sıcak su, saçın boyadan daha çabuk arınmasını sağlar. Ancak bu yöntem zaman isteyen bir tekniktir. Bu nedenle her duştan sonra saçları sıcak suyla iyice yıkamak gerekir. Ancak unutmamak gerekir ki, sıcak suyun da saça zararı olabilmektedir. Bu yüzden aşırı sıcak su kullanmamaya dikkat edilmelidir.

  • Limon Yardımıyla Saç Boyası Akıtma Tekniği

Limon, asidik doğal bir üründür. İçerdiği asit sayesinde saçın boyadan daha çabuk arınmasına yardımcı olur. Bunun için saçlara limon suyu uygulayıp yarım saat bu şekilde beklemek gerekir. Daha sonra saçlar durulanır. Limonun saçın rengini açma özelliği de vardır. Doğal saça uygulanması halinde doğal bir açıcılık da sağlar.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver
  • C Vitamini Yardımıyla Saç Boyası Akıtma Tekniği

C vitamini, saçı besleyip yumuşattığı gibi, boyadan arınmasını da sağlar. Hem doğal hem de besleyici bir yöntem olan C vitamini yardımıyla saç boyası akıtma tekniği, haftada iki defa uygulanabilmektedir. Düzenli olarak yapılması halinde saç renginde açılmalar da olur. Doğal saça uygulandığında doğal bir renk açıcı özelliği taşır. C vitamini kapsülünü eczanelerden almak gerekir. Bu kapsüllerin 10 – 15 tanesi bir kasenin içerisinde iyice ezilir. Daha sonra içerisine kepek önleme özelliği olan bir şampuan eklenir. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saça uygulaması yapılır. Saça uygulandıktan sonra bu şekilde yaklaşık 1 saat kadar beklemek gerekir. Daha sonra saç güzelce durulanır.

  • Sabun Yardımıyla Saç Boyası Akıtma Tekniği

Beyaz sabun, saçın boyadan arınmasını sağlarken renginin açılmasında da etkili olmaktadır. Beyaz sabunun tek dezavantajı saçı kurutma özelliğinin olmasıdır. Bu nedenle saçları beyaz sabunla yıkadıktan sonra saç uçlarına saç kremi uygulaması yapılmalıdır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al