Kadın Güzellik Sağlık ve Moda
Saçlarınızı Yıkarken Bunlara Dikkat Edin
Sosyal Medyada Paylaş
7 Nisan 2019
Zencefil Çiçek

Saçlarınızı Yıkarken Bunlara Dikkat Edin

Birçok insan saçlarının oldukça doğal bir şekilde görünebilmesi için çeşitli yöntemler peşinde koşuyorlar. Bazı bakım tüyoları, kozmetik ürünler, farklı uygulamalar. Saçlarınızın oldukça doğal, kendi halinde ve güzel görünebilmesi için yapabileceğiniz doğal maskeler vardır. Bu maskelerimizden bu yazımız ile bahsedeceğiz. Ancak her şeyden önce saçlarınızın sağlıklı olması gerekmektedir. Vücudunuzun ve saçlarınızın ihtiyacı olan bileşenleri vitaminleri ve mineralleri onlara sağlamalısınız.

Saçlarınızın oldukça sağlıklı olması sayesinde onların güzel doğal bir görüntüye sahip olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca güzelliğinizi de ön plana çıkartacaktır. Bayanlar için saçlara yapılabilecek birçok yöntem vardır. Mutlaka dengeli beslenmelisiniz. Aldığınız gıdalara çok dikkat edin. Diyet yapacağım diye saçlarınızı heba etmeyin. Özellikle diyet yapan bayanların saçları kısa süre içerisinde solar, cansızlaşır, kırılır, kepeklenir, dökülür her türlü saç hastalığına yakalanabilir.

Saçlarınız İçin Doğal ve Dengeli Beslenin

Kaliteli saçlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka dengeli beslenme diyeti uygulayın. Özellikle sebze ağırlıklı beslenin. Yine saçlarınız için meyve tüketin. Bol bol meyve tüketirseniz eğer saçlarınız gerekli vitamini alacak ve toparlanacaktır ayrıca doğal görüneceklerdir.

Vücudunuzu içeriden beslemedikten sonra uygulayacağınız bu yöntemlerin, dışarıdan yapacağınız bakımların da pek bir faydası olmayacaktır. Şimdi saçlarınız için uygulayabileceğiniz yöntemlere geçebiliriz. İlk olarak saçlarınızın rengini açacağız.  Bu sayede saçlarınız kendi renginde, boyanmamış doğal ve kaliteli görünecektir.

Saç Bakımında Papatya ve Limonlu Su.

Papatya Çayı İle Saç Rengini Açın

Papatya çayı saçların doğal rengini açmak adına uygulanabilir oldukça güzel ve doğal yöntemlerdendir. Malzemelerimiz ise sadece papatya çayıdır.

  • Papatya çayını ilk olarak kaynatın ve 15 dakika kadar demlenmesini bırakın ve suyunu süzün sonrasında saçlarınıza uygulayın.
  • Bir tarak ile saçlarınızı dağıtın ve güneşe çıkarak saçlarınızı kurutun. 

Yukarıdaki uygulamayı yaptığınız da saç renginiz kısa sürede açılacaktır. Ayda bir iki kez yapabilirsiniz. Bir diğer yöntemimiz ise limon suyudur.

Limon Suyu İle Bakım

Limon suyu da saç renginin açılmasını ve son derece doğal saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Malzemelerimiz;

  • Birkaç adet limon
  • Bir bardak ılık su

Limonları suyun içerisine sıkacaksınız. Sonrada karıştırın ve saçınıza uygulayın yine bir tarak ile eşit ağırlıkta saçlarınıza dağıtın.

Arkasından güneşe çıkarak saçlarınızı kurutun ve sonrasında saçlarınızı tekrar yıkayabilir ve durulayabilirsiniz.

Doğal Saç Bakımı - Kadin.info

Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak saçlarınızın son derece doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız için sadece maske değil çeşitli gıdalardan da faydalanabilir ve yine çeşitli yağlardan da faydalanabilirsiniz. Özellikle yasemin yağı ve badem yağı saçlarınıza çok iyi gelecektir ve onlara gereken vitamini ve bileşenleri sağlayacaktır.

Bunlara ek olarak kullandığınız şampuan da doğal olursa sizin için çok iyi olur.
Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2019 Kadın ve Kadınlara Dair Tüm Güzellikler Seo by Data İstanbul