Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bunlara Dikkat Edin

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bunlara Dikkat Edin

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bunlara Dikkat Edin. Sağlıklı ve doğal yöntemlerle hızlı şekilde saç uzatmak için işte önemli detaylar.

Saçlarını hızlı bir şekilde uzatmak birçok bayanın en büyük hayallerindendir. Saçların aylık olarak ortalama uzama aralığı 0,5 santim beraberinde 2,4 santim arasıdır. Arada bulunan fark ise yine bazı çevresel faktörlere veya genetik faktörlere göre değişim göstermektedir.

Doğru yöntemlerle saç uzatma yöntemleri

Yine doğru ve dengeli beslenmek ile iyi saç bakımı beraberinde bu uzama aralığı değişim gösterebilmektedir. Yetersiz ve dengesiz beslenme sonucunda vitaminlerin tam alınamaması sebebi ile saçlar uzayamayabilir. Ayrıca sık bir şekilde saçların boyatılması, saç kurutma makinesinin sıcak ayarının sürekli olarak kullanılması gibi bazı sebeplerden dolayı da saçlar yavaş uzayabilir. Bu faktörleri sıralayacak olursak;

  • Saç kurutma makinesi
  • Sık saç boyatma
  • Saç yıpratan bakımlar
  • Dengesiz beslenme sonucu vitamin eksikliği

Bu gibi faktörlerden dolayı saç iyi bir şekilde uzayamaz ve bunun sonucunda da kopmalar, kepeklenmeler de görülebilmektedir.

Saçların çabuk çıkması için tavsiyeler

Saçları Çabuk Uzatmanın Sırrı

Saç bakımının yapılması saç diplerinden başlar. Özellikle de saç tellerinin dip kısımları oldukça önemlidir. Hızlı bir şekilde saç uzatmanın anlamı mucizevi bir ilaç alıp veya çeşitli bakım kürleri ile bir anda saçın uzaması anlamını taşımamaktadır. Hızlı bir şekilde saç uzatılması, saçlara doğru bir şekilde bakım yapılarak ve ihtiyaç duyulan çeşitli vitamin ve mineraller alınarak saç sağlığının korunması ve uzarken de kırılmalarını engelleyebilmektir.

Saç köklerine gereken özeni göstermezseniz eğer yine saçlarınız kısa süre içerisinde zayıflayacaktır ve koparak dökülmeler, kırılmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca saçların daha yavaş uzaması da mümkündür.

  • Saçlarınızı güçlendirebilme adına yapmanız gereken birkaç önemli faktör vardır.
  • Saç derisini sürekli temiz tutun
  • Bakteri ve yağ oluşmasının önüne geçin
  • Düzenli masaj yapın ve kan dolaşımının hızını yükseltin

Bu üç uygulamayı yaptığınız takdir de saçlarınız güçlenecektir ve çeşitli hastalıklara karşı da bağışıklık kazanacağı gibi daha hızlı uzayacaktır.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor