Saçınızın Uzamasını Sağlayan Besinler

Saçınızın Uzamasını Sağlayan Besinler

Uzun saçlı kadınlar için saç bakımı doğru beslenme ile geçer. Sağlıklı ve vitaminli yiyecekler saçları besler ve saçın uzamasını sağlar. Sizler için haberin detayına aşağıda ki bilgiler dahilinde yer veriyoruz. Konu ile ilgili bizlere sorularınızı konu altında aktarabilirsiniz. Tükettiğiniz besinlerin faydaları ile paralel olan saç bakımı ve saçların hızlı uzamasını sağlayan Tahıllar, meyve ve mantar […]

Uzun saçlı kadınlar için saç bakımı doğru beslenme ile geçer. Sağlıklı ve vitaminli yiyecekler saçları besler ve saçın uzamasını sağlar. Sizler için haberin detayına aşağıda ki bilgiler dahilinde yer veriyoruz. Konu ile ilgili bizlere sorularınızı konu altında aktarabilirsiniz.

Tükettiğiniz besinlerin faydaları ile paralel olan saç bakımı ve saçların hızlı uzamasını sağlayan Tahıllar, meyve ve mantar gibi sebzeler özellikle saçlara ve cilde iyi geldiği uzmanlar tarafından defalarca tekrar edilmektedir.

 

Tükettiğimiz besinlerin ve beslenme şeklimizde saç bakımı için çok önemli. Saçınızın uzamasını sağlayan besinleri tüketin ve farkı görün…

TAHILLAR

Genelde tahıl tüketimine önem vermeyebiliriz ancak araştırmalara göre tahıl türler saçlarımızın uzamasında büyük rol oynuyorlar. Demir, çinko ve silisyum dioksit gibi saçın uzamasını sağlayan besinler içeriyor. Ayrıca B7 vitamini içeren tahıllar, saç sağlığı için çok yararlı.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

AVOKADO, KİVİ VE KAYISI

Bu üç meyvenin ortak yanı A, E vitaminleri ve antioksidan içeriyor olmaları. Vitamin E, saçın doğal bir şekilde uzamasını sağlıyor. Vitamin A, saç köklerinin sağlıklı olmasına yarıyor. Antioksidanlarda saç kaybını engeller ve saçın uzamasını sağlar.

MANTAR

Mantarlar, büyük oranda bakır içerir. Bakır, saçın yapısı ve saçın uzamasında önemli rol oynar. Aynı zamanda susam, ayçiçeği ve kuşkonmaz da bakır açısından zengindir.

YUMURTA VE SÜT

Yumurta ve süt dediğimizde aklımıza ilk gelen proteindir. Saçın sağlıklı uzamasında protein büyük rol oynar. Protein, yeni saçların çıkmasına sağlar ve saç köklerinin enfeksiyon kapmasını engeller.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al