Saç Tellerini Güçlendirin ve Saça Hacim Katın

Saç Tellerini Güçlendirin ve Saça Hacim Katın

Kadın sitesi Saç Bakımı kategorisinde sizler için paylaştığımız Saç Tellerini Güçlendirme ve Saça Hacim katmakla ilgili önerileri paylaşımlara yer veriyoruz.

Doğuştan olarak saç telleriniz kalın olmasa da doğru bir bakım ve beslenme şekli ile kalın ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Vücudumuzda birçok organımızın doğru ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi, cildimizin güzel parlaklığı ile pürüzsüz olması ve sağlıklı bir şekle girebilmemiz için mutlaka sağlıklı beslenmeliyiz. Bütün gün boyunca sigara dumanı, hava kirliliği gibi bazı faktörler nedeni ile olumsuz bir şekilde etkilenen saç köklerinizi ve saç yapınızı eski doğal sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Saçın Güçlenmesi için önemli Tavsiyeler

Saç Teli Kökleri

Saç teli kökleri kafa derisinin içerisinde yer alırlar ve bu kökler de kılcal damarlar beraberinde sarılıdırlar. Bu damarlardaki yetersiz olan kan akışı köklerin hızlı bir şekilde zayıflamasına ve uzun zamanda dökülmelerine yol açmaktadır. Bu damarlar içerisindeki kan akışını hızlandırabilmek için de arada sırada saç derisine güzel bir masaj yapmalısınız. Bu masaj kökleri güçlendirir ve koparak dökülmeleri artık ortadan kaldırır. Kafa derinize masajı banyo içerisinde şampuan beraberinde 10 – 15 dakika yapabilirsiniz. Buna ek olarak zeytinyağını da 3 ila 5 dakika kadar ısıtarak haftada 2 kez kafanıza masaj yapabilirsiniz.

Şampuan Saçların İncelmesine Neden Olabilir

Günlük olarak kullanmış olduğunuz şampuan saçlarınızın incelmelerine sebep olabilirler. Şampuanlar saç kremleri ve saç şekillendiricileri gibi ürünler saçı yıpratabilirler, kolay bir şekilde dökülmelerini de sağlayabilirler çünkü bazı kimyasallar içeriyorlar. Daha sağlıklı saç tiplerine sahip olabilmek için bazı değişiklikler de bulunabilirsiniz. Sülfat içermeyen bir çeşit şampuan kullanmalısınız. Sülfat sert temizleyici maddedir ve saçınızdaki bütün yağları yok ederler. Doğal yağların koruması da bulounmadan saçlar kolay bir şekilde hasar görebilirler bu sebeple yağlar ve doğal temizleyiciler barındıran şamuanlar tercih etmelisiniz.

Ticari amaçlar çerçevesinde üretilen bazı saç kremlerine yerine de doğal ürünlerden yapılmakta olan saç kremlerini tercih etmelisiniz. Saç kremleri de sülfat içerebilmekteler. Buna ek olarak da birçok kimyasalları içererek saçlarınıza zarar verebilirler.

Çok fazla aşırı kimyasal içermekte olan saç spreyleri ve çeşitli jellerden de uzak durmalısınız. Bu gibi bazı ürünler saçlarınıza zarar verir. Sadece aşırı gerek duyulmakta olanlar kullanılmalıdır.

Saç tellerini güçlendirmek için doğal yöntemler için sizde kadın sitemizin bu makalesi altında ki yorum bölümünden düşüncelerinizi ve değerlendirmelerinizi paylaşabilir ya da sorularınızı iletebilirsiniz.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli