Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Dökülme Sebeplerin %50’si Genetik ve Sağlıksız Sebeplerden Dolayı Detaylı bilgi ve tavsiyeler

Günümüzde birçok kişi saç dökülmesinden oldukça rahatsız olmaktadır. Genetik problemler, yaşlanmış getirmiş olduğu etkiler, stres ve yanlış ürünlerin kullanımı ve çeşitli hastalıklar saç dökülmesinin sebeplerinden olabilir. Saç dökülmesinin engelleyebilmek için ilk olarak sorunun neden kaynaklandığı bilinmesi gerekir. Doğru tespit yapıldığı takdirde saç dökülme sorunun önüne geçilebilir.

Dökülme Sebeplerin %50’si Genetik Sebeplerden Dolayı

Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde değişiklik göstermektedir. Genetik sebeplerden dolayı erkeklerde daha çok dökülme olmaktadır. Zaman geçtikçe kellik oluşur ve kişiler saça ekimi uygulamasına başvururlar. Erken yaşlarda mezoterapi ve PRP gibi uygulamaların yapılaması dökülmeyi geciktirebilir. Kadınlarda da dökülme genetik sebeplerden dolayı olabilir. Ama genellikle aşırı stres, dengesiz ve yanlış beslenme ve hormonal problemlerden dolayı olmaktadır. Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi tedavi görülmesi dökülme hızını yavaşlatacaktır.

Saç Bakımı PRP

Deri Hastalıkları Dökülmeye Sebep Olabilir?

Deri ve iç hastalıkları da dökülmeyi oldukça tetikliyor. Deri kaynaklı dökülmelerin çoğu deriyi tutan hastalıkların saç derisinden dolayı oluşur. Sedef hastalığı, akne, egzama, aşırı yağlanan deri ve mantar hastalıkları dökülmeye yol açar.

Stres ve Depresyona Dikkat

Hayatın yoğun temposunda kişiler oldukça stres yaşayabilir. Aşırı stres sebebinden dolayı çeşitli hastalıklar oluşabilir. Bunun yanında çok fazla saç dökülmesi de olabilir.

Hamilelik Sonrası Dökülme Oluşabilir

Doğumlardan 2-3 ay sonra dökülme başlayabilir. Bu sebep hamilelik başlarında dökülmesi gereken saçların dökülmeyi aniden dökülmesinden kaynaklıdır. Uzmanlar tarafından yapılan uygulamalar bu dökülmelerin hızını yavaşlatabilir.

Kalitesiz Ürün Kullanmayın

Birçok kişi saç dökülmesini önlemek için birçok ürün kullanır. Bu ürünler saçı korumak yerine zarar verebilir. Bir doktor kontrolü altında yapılan uygulamalar saçınıza daha yararlı olacaktır.

Kadın sitemizin Güzellik kategorisinde yer alan Saç Bakımı bölümünden diğer konuları inceleyebilirsiniz.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli