Saç Boyası Nasıl Akıtılır

Saç Boyası Nasıl Akıtılır

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Çeşitli nedenlerle boyatılan saçlar tekrar eski haline getirilmek istenildiğinde saç boyası nasıl akıtılır sorusunun vakti gelmiş demektir. Genelde dip boyası geldiğinde orijinal renge dönülmek istenir. Bazıları ise saç boyasından memnun kalmazsa bu soru ile muhatap olur. Saç rengi açık olup, boyadığı renk koyu ise sonuç elde etmek daha kolaydır. Ancak daha […]

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Çeşitli nedenlerle boyatılan saçlar tekrar eski haline getirilmek istenildiğinde saç boyası nasıl akıtılır sorusunun vakti gelmiş demektir. Genelde dip boyası geldiğinde orijinal renge dönülmek istenir. Bazıları ise saç boyasından memnun kalmazsa bu soru ile muhatap olur. Saç rengi açık olup, boyadığı renk koyu ise sonuç elde etmek daha kolaydır. Ancak daha önce saç açma işlemi uygulatma yaşanmışsa birçok yöntem işe yaramaz. Saçların sıcak su ile yıkanması saç boyasının akması için iyi bir çözüm olup, bir ay kadar sıcak su ile yıkamak sonuç verecektir. Çoğu marketlerden kolayca temin edilebilecek olan “saç akıtma şampuanları” alınarak da banyoda kullanılabilir.

Diğer “Akıtma” Yöntemleri

Kepeğe karşı etkili şampuanlar da saç boyası nasıl akıtılır sorusunun cevapları arasındadır. Ayrıca şampuan kullanmak yerine beyaz sabun kullananlar da sonuç almakta olup, saçın sertleşmesi göze alınmalıdır. Saçlar yıkandıktan sonra mutlaka saç kremi kullanılmalıdır. Saç boyası akıtan maskeler de saç boyası akıtmada düşünülebilir. Saçın sağlıklı görünümü ve parlaklığı için üretilmiş maskeler mevcuttur. Bunun yerine saç bakım yağları da kullanılabilir. Evde rahatlıkla yapılabilecek yöntemde ise bir kaşık “bebe yağı” ile bir kaşık bal karıştırılır. Saç yoğunluğuna göre macunun miktarı artırılıp azaltılabilir. Bütün saça yedirildikten sonra bir süre beklenerek durulanır. Arzu edilen ton yakalanana kadar haftada iki kez uygulanabilir.

Zeytinyağının Mucizevi Etkisi

Saç bakımında en çok tercih edilen ürünler arasında olan zeytinyağı yıkanmış saça uygulanarak beklenir. Saçın sıcak suyla yıkanması şarttır. Zeytinyağı ısıtılarak uygulanmalıdır. Bekletildikten sonra saçlar kepek şampuanıyla yıkanıp durulanır. Bebe şampuanı da bu yöntemde rahatlıkla kullanılabilir. Saç boyatıldıktan sonra kısa bir sürede bu yönteme başvurulduğunda sonuç mükemmel olacaktır. Saç boyasını koyu bulup saç boyası nasıl akıtılır diye soranlar limon maskesini denemelidir. Bu çözüm yolunda ise limon kabukları rendelenerek iki su bardağı suda kaynatılır. Hazırlanan bu kür ile saçlar ıslatılıp havlu ya da bone ile sarılır. Bir süre beklendikten sonra saçlar sarılmadan güneş ışığında beklenir. Güneşe çıkmak yerine uyurken de bu metot kullanılabilir.

 

 

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al