Regl Sancısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Regl Sancısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Her kadının 28 gün veya 30 gün ara ile her ay en fazla 7 gün olan bir süreçtir regl kanaması. Regl kanaması gören insanlar sağlıklı insanlardır. Çünkü kişinin her ay hormonları yenilenir ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar. Fakat regl sancısı oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kişinin özel hayatını ve gün içerisindeki aktifliğini dahi aksatacak […]

Her kadının 28 gün veya 30 gün ara ile her ay en fazla 7 gün olan bir süreçtir regl kanaması. Regl kanaması gören insanlar sağlıklı insanlardır. Çünkü kişinin her ay hormonları yenilenir ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar. Fakat regl sancısı oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kişinin özel hayatını ve gün içerisindeki aktifliğini dahi aksatacak bir hal alır. Karın ve kasık bölgesinde kramp ve ağrılar meydana gelir.

Bu ağrılar için belli başlı ilaçlar kullanılır sancıyı hafifletmek amaçlı fakat ilaç almakta kanamayı bazı zamanlarda aksatabilmektedir. Yani ilaç almak pekte önerilen bir durum değildir. Bunun için evde yapılan bazı kürler, içecekler ve yiyecekler mevcuttur.

Regl Sancısına Ne İyi Gelir?

Bu süreçte insanın canı sürekli tatlı türü şeyler ister. Bu durumda kan kaybetme durumundan dolayı meydana gelir. R​​​​​​egl sancısına iyi gelen yiyecekler arasında bitter çikolata önde gelir. Çünkü regl sancısına oldukça iyi gelmektedir. Bitter çikolata regl döneminde hormonları yeniler ve mutluluk hormonları salar vücuda. Aynı zamanda kerevizde oldukça iyi gelmektedir oda regl dönemindeki şişliğe iyi gelir. Regl döneminde kasların gevşeyip ağrı ve sancının azalmasına yardımcı olan bir diğer yiyecek ise ananastır.

Ananasın aynı zamanda suyunu sıkıp meyve suyu gibi içmekte oldukça yararlıdır. Muz yemekte kasık ve karın ağrısını oldukça rahatlatma durumundadır. Aynı zamanda sıcak yiyecekler veya çorbalar da iyi gelir. Regl sancısını önlemek için regl döneminde bol bol kalsiyum tüketmek gerekir. Ayrıca regl sancısına iyi gelen bir diğer yöntemler ise çay, sıcak süt, ıhlamur türü içeceklerdir. Onun dışında ılık duş ve sıcak su torbası da oldukça iyi bir yöntemdir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al