Pürüzsüz ve Güzel Bacaklar için Bakım Önerileri

Pürüzsüz ve Güzel Bacaklar için Bakım Önerileri

Pürüzsüz ve güzel bacaklar her kadın için çok önemlidir. Genel bakım bacaklardan ayrı düşünülemez. Cilt bakımı denildiği zaman sadece el, yüz gibi belirli bölgeler akla gelmemelidir. Kadınlar güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Bunun için de ufak ama önemli olan bakım metotları uygulanmalıdır. Vücut için özel olarak üretilen kozmetik kremler, losyonlar bacakları nemlendirmek için […]

Pürüzsüz ve güzel bacaklar her kadın için çok önemlidir. Genel bakım bacaklardan ayrı düşünülemez. Cilt bakımı denildiği zaman sadece el, yüz gibi belirli bölgeler akla gelmemelidir. Kadınlar güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Bunun için de ufak ama önemli olan bakım metotları uygulanmalıdır.

Vücut için özel olarak üretilen kozmetik kremler, losyonlar bacakları nemlendirmek için kullanılabilir. Bu bacakların pürüzsüz olmasını sağlar. Aynı şekilde güzel görünümlü bir bacak kan dolaşımının hızına bağlıdır bunun için de spor yapmak önemlidir. Masaj yaparak da kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Yürüyüş, yüzme gibi sporlar kasları çok kaba göstermeden ince ve zarif görünmesini sağlar. Ayrıca yoğun ve yorucu bir gün yaşamışsanız bacaklarınızı dinlendirin. Bu hem ertesi gün için enerji depolamanızı sağlayacak hem de güzel bacaklara sahip olmanıza yardım edecektir. Yürüyüş yapmak kalp sağlığı için de oldukça önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken nokta ayakkabı seçimidir. Rahat ve yürüyüş ayakkabılar tercih etmeniz daha sağlıklı bir şekilde spor yapmanızı sağlayacak ve sakatlıkları önleyecektir.

Güzel Bacaklar için Kişisel Bakım Önerileri Nelerdir?

Bacakları dinlendirirken ayak bileklerinizden başlayarak krem ile masaj yapabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırırken bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlar. Ayaklarınıza ise özel olarak üretilmiş kremler sürerek hem cildinizin yumuşamasını sağlayabilir hem de dinlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Güzel bacaklar için yazımızı incelemeye devam edin…

Bol bol yürüyüş yapın. Yürüyüş yapmak kasları geliştirir ve sıkılaşmayı sağlar. Ayrıca kilo vermek istiyorsanız bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Yazın bacaklarınıza da yüzünüze gösterdiğiniz bakımı gösterin. UVA ışınlarına karşı korunmak için vücut losyonlarınızı spf içeren kozmetik ürünlerini kullanın.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bacağınızdaki tüyler az ise sarartma işlemi uygulayabilirsiniz. Eğer kalın ve çok tüyleriniz varsa çeşitli epilasyon yöntemleri ile almanız gerekir.  Pürüzsüz ve güzel bacaklar deyince akla tüysüz bacaklar gelir. Bunun içinde kişisel bakıma önem vermek gerekir. Bacaklarınıza epilasyon yaparken yavaş ve özenli olmalısınız. Aksi durumda ciltte ölü derilerin birikmesine ve batıkların çıkmasına neden olabilirsiniz. Önerilen epilasyon çeşidi ağdadır.

Epilasyon aletleri tüyleri rastgele aldığı için batıklara neden olabilir. Böyle durumlar olduğunda suyla şekeri karıştırarak cildinize masaj yapın.  Ayrıca bacaklara peeling uygulamak ölü deriyi temizler ve canlı bir görünüm kazandırır.

Bacaklara peeling uygulamak duşta işlem gerektirir. Şeker, zeytinyağı ve balı karıştırıp kendi peelinginizi uygulayabilirsiniz. Kozmetik ürünlerden de içerisinde A vitamini bulunan nemlendirici özelliği olan peelingleri tercih etmenizde yarar var. Ölü deri arındırma ve epilasyon işleminden sonra bacaklarınızı sıcak su ile yıkamayın. Ilık su tercih edin. Bu işlemden sonra bacaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Ayrıca nemlendirme işlemi için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz (gliserin gibi).

Bacaklarda meydana gelen batıkları çıkarmaya çalışmak yaraya neden olabilir bu tür işlemlerden uzak durmak gerekir. Batık varsa kese, peeling işlemlerine başvurulmalı ve epilasyon çeşidine dikkat edilmelidir.

Güzel Bacaklar için kişisel bakım önerileri ile ilgili makalemizi siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış bulunuyoruz. Konu ile ilgili yorumlarınızı konu altında bizlere iletebilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al