Porsche Cayenne ‘nin Muhteşem dönüşü

Porsche Cayenne ‘nin Muhteşem dönüşü

Yeni Porsche Cayenne farklı dış tasarımı, kendine özgü yenilikleri ve performansıyla diğer marka araba modellerini geride bırakacak gibi. Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel, Cayenne S Diesel ve ilk kez satışa sunulan Cayenne S E-Hybrid versiyonları ile sunulan Yeni Cayenne Ailesi, ilk bakışta daha agresif, dış tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Tamamen yenilenen ön gövdesi, […]

Yeni Porsche Cayenne farklı dış tasarımı, kendine özgü yenilikleri ve performansıyla diğer marka araba modellerini geride bırakacak gibi.

Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel, Cayenne S Diesel ve ilk kez satışa sunulan Cayenne S E-Hybrid versiyonları ile sunulan Yeni Cayenne Ailesi, ilk bakışta daha agresif, dış tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Tamamen yenilenen ön gövdesi, ızgarası, motor kapağı ve ön tamponda yer alan hava girişleri araca daha dinamik ve güçlü bir duruş kazandırıyor.

Cayenne ve Cayenne S modellerini bir önceki nesilden ayıran 4 noktalı gündüz sürüş farları, Bi-Xenon farlar, ana farların altında bulunan yeni aydınlatma modülleri ve yenilenen ızgara dikkat çekiyor. Cayenne Turbo modeli ise, bu modellerden farklı olarak daha geniş ızgarası, LED ve sis farları ile ayırt ediliyor. Yeni Cayenne modelinin arka lambalarına da üç boyutlu bir tasarım getirilerek daha keskin bir görünüm kazandırıldı.

Cayenne modelinin Diesel versiyonları, her zaman olduğu gibi sportif sürüşü verimlilik ile buluşturuyor. Cayenne Diesel modelinin 262 bg güç üreten 3 litrelik V6 motoru 100 kilometrede ortalama 6.6 litre yakıt tüketiyor. 4.2 litrelik V8 motora sahip Cayenne S Diesel modeli 385 bg güç üretirken, 100 kilometrede ortalama 8 litre yakıt tüketimine sahip.

Yeni Cayenne S modelinde kullanılan 3.6 litrelik V6 Bi-Turbo motor, Porsche tarafından geliştirildi. 420 bg güç üreten yeni motor, Cayenne S modelini 0’dan 100 kilometreye sadece 5.5 saniyede ulaştırıyor. Cayenne S modelinin azami hızı ise saatte 259 kilometre. 520 bg güç üreten 4.8 litre V8 Bi-Turbo motora sahip olan Cayenne Turbo 0’dan 100 kilometre hıza 4.5 saniyede ulaşırken, azami 279 kilometre hız yapabiliyor.

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor