Planlı Hamilelik Nasıl Olur?

Planlı Hamilelik Nasıl Olur?

Evlilikte en güzel duygulardan birisi bir bebek sahibi olmaktır. Bu aslında dünyanın en güzel duygularından biri. Anne olmak, baba olmak duygusu her evli bireyin istediği özel duygular. Bebek beklentisi doğru zamanda ve eşlerin psikolojik olarak hazır olduğu dönemlerde olması önem taşımaktadır. Hamile kalma isteği, Planlı Hamilelik tanımı ile ortaya çıkmakta ve doğru bir zamanda gebe […]

Evlilikte en güzel duygulardan birisi bir bebek sahibi olmaktır. Bu aslında dünyanın en güzel duygularından biri. Anne olmak, baba olmak duygusu her evli bireyin istediği özel duygular. Bebek beklentisi doğru zamanda ve eşlerin psikolojik olarak hazır olduğu dönemlerde olması önem taşımaktadır. Hamile kalma isteği, Planlı Hamilelik tanımı ile ortaya çıkmakta ve doğru bir zamanda gebe kalma durumunu beklemektir.

Peki Planlı Hamilelik nasıl olmalı? Gebelik için neler yapılmalı, Eşler doğru zamanı nasıl seçmeli?

Birincil Koşul: Annenin Rahatlığı

Özellikle bebek daha anne karnında iken annenin kendini mutlu ve huzurlu hissetmesi, yeni doğacak bebek için sabırsızlanması ve bu konuda kendini rahat hissetmesi önemlidir.

Elbette ki, bunun sağlanmasında babanın anneye olan psikolojik desteği ve yardımı, ek olarak diğer çevredeki bireylerin annenin bu durumunu onaylaması ve ona yardımcı olması annenin psikolojik rahatlığının sağlanması açısından gereklidir.

Unutmayınız ki, çocuğun dış ortam yani dünya ile ilk etkileşimi anne karnında başlar. Bu dönemdeki ruh hali ve sevgi kesinlikle bebeği etkiler. Anne baba adaylarının bebek olayını kendi düzenlerini bozacak yeni bir hayat evresi şeklinde görmemeleri, bu olayı büyütmeden kendilerini bu evreye hazırlamaları gerekmektedir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Belki sizin sorumluluk alanınıza bir kişi daha eklenecek, hayatınıza yeni eklenen kişi programlarınızı değiştirebilecek, sizin vaktinizden kendi ruhsal ve fiziksel bakımı için vakit alacak, belki de bazı geceler sizi uykusuz bırakacak ama o minik yüzün size gülümseyişi, dokunuşu ve seslenişi size bütün yorgunluğunuzu unutturacaktır.

Eğer bebek sahibi olmak ve o bebeği büyütmek çok zor olsaydı, insan nesli bu çağa ulaşamayacaklardı. Anne babalara bebek sahibi olmadan önce en büyük tavsiyemiz, daha anne karnında iken mutlu ve huzurlu, aynı zamanda sevgi dolu aile ortamını hazırlayıp, minik misafiri beklemeye koyulmaları olacak ve hayatın bu yeni evresinin keyfini çıkarmaya çalışmaları olacaktır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al