• DOLAR
  3,8685
  % -0,48
 • EURO
  4,5492
  % -0,80
 • ALTIN
  156,2214
  % 0,23
 • BIST
  $17.729
  % 3,37
Pelin Karahan Hakkında Bilmedikleriniz

Pelin Karahan Hakkında Bilmedikleriniz

Ankara doğumlu olan Pelin Karahanlı üniversite için  Eskişehir’e gelerek orda  turizm ve otelcilik okumuştur. Bugüne kadar televizyon alt yapısı olmayan , oyunculuk , sanatla alakalı hiç bir eğitim almayan Karahanlı televizyon dünyasına girmeyi tek amaç edinmiş , bu sayede İstanbul’a gitmeye karar vermiştir. İstanbul’a geldikten 5 ay sonra reklam işine başlayan Karahanlı ,  bir çok […]

Ankara doğumlu olan Pelin Karahanlı üniversite için  Eskişehir’e gelerek orda  turizm ve otelcilik okumuştur. Bugüne kadar televizyon alt yapısı olmayan , oyunculuk , sanatla alakalı hiç bir eğitim almayan Karahanlı televizyon dünyasına girmeyi tek amaç edinmiş , bu sayede İstanbul’a gitmeye karar vermiştir. İstanbul’a geldikten 5 ay sonra reklam işine başlayan Karahanlı ,  bir çok reklamlarda oynayıp kendini göstermeyi başarmıştır.

 

Kavak Yelleri dizisi ‘nin oyunculuk seçmelerine girerek Aslı rolünü oynamaya hak kazanmıştır. Film de Aslı rolünü oynayan  Kendisinin çok bakımlı bir genç kız olmasına rağmen, canlandırdığı Aslı karakterinin erkek gibi bir kız olduğunu belirten Karahanlı, Aslı rolü’nün  gerçekten ilginç bir karakter olduğunu onu canlandırma’nın da farklı bir deneyim olacağını belirtmişti.daha sonra Muhteşem Yüzyıl filmi ekibine katılarak canlandırdığı “Mihrimah “rolüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Pelin Karahanlı ile yaptığımız röportaj da kadin.info ailesi olarak  sizler için ona bilmediklerinizi sorduk. kadin.info web sitemizin Tv Rehberi kategorisinde  ünlüler hakkında öğrenmeniz ve bilmediğiniz bilgiler ile alakalı bir çok konu  yer alıyor. sitemize girerek merak ettiğiniz her konuya ulaşabilirsiniz. Şimdi gelin o röportaja bir göz atalım:

işte Pelin Karahanlı hakkında bilmedikleriniz ;

Dışarıdan ‘şeker bir kız ’ görüyoruz. Bu bir imaj mı?
– Fiziksel yapımın etkisi de olabilir. Yüzümün hatları, çocuksu ifadem…

Moringa Çayı Satın Al

Yani öyle değil misiniz?– Göründüğüm gibiyim. Ne çocukluğumda ne de gençliğimde çılgınlıklarım, büyük hareketlerim oldu.

30 yaşına girdiniz. 30 ’lar birçok kadın gibi sizi de değiştirdi mi?– Evet. Düşüncelerim, yapım, hayata bakışım eskiden farklıydı. Artık ne istediğimi daha iyi biliyorum. Hayalperestliklerim ayakları yere basan isteklere dönüşüyor. Daha sağlam, daha emin, daha huzurluyum.

İki ay önce evlendiniz. Hamile kaldınız ama bu yıldırım nikâhının detaylarını hiç anlatmadınız. Hadi biraz deşelim. Eşiniz Bedri Bey ’le nasıl tanıştınız?
– Aynı spor salonuna gidiyorduk. Bu boydan postan beklemezsin ama salonda voleybol maçları yapıyorduk. Bir de görsen sert oynuyorum. Kendimi yere falan atarak, dizlerim sürekli mosmor. Arkadaşlarım hep “Bir dizlik alsana” diyordu. Bedri de bu konuşmaları duymuş. Ve cep telefonu numaramı bulmuş. Bir gün “Dizliklerin bende” diye bir mesaj attı. Yemeğe götürmek isteyebilir, pahalı bir hediye alabilirdi. Ama gerçekten benim canımın acımasına kıyamayıp ordan vurdu. Gerçi bunu planlı mı, plansız mı yaptı bilemiyorum.


Fotoğraflar: Serhat HAYRİ

YAKINDA SERGİ HABERİMİ DUYARSINIZ
Mutfakta olmayı özellikle tatlı yapmayı çok seviyorum. 10 yıl sonra oyunculuğun yanında kendime bir de pasta dükkânı açabilirim. Ayrıca geyşa tabloları yapıyorum. Yakında sergi haberimi duyabilirsiniz.

İlk görüşte aşk mıydı?– Hayır. “Her şey ilk görüşte aşktır” diye düşünürdüm. Ama Bedri ’yi tanıdıkça sevdim. Eğer yemeğe çıkmak için bir şans vermeseydim belki hiç tanımayacaktım. Başlarda gerçi “İşim var, setim var” diye biraz oyaladım ama o da peşimi bırakmadı.

Neydi peki sizi yıldırım hızıyla nikâh masasına götüren?
– Beni çok sahiplendi. Annemle büyüdüm, hep kendi paramı kazandım, aileme destek oldum. Şimdiye kadar hiçbir erkek elimden tutup “Sen rahat et” demedi. Ama Bedri onu yaptı. Sadece maddi anlamda değil, ilk defa benim adıma her şeyi düşünen biri vardı hayatımda.

BEBEĞİN ADI ALİ DEMİR
Tozluk bahanesiyle hayatınıza giren adamın evlenme teklifi de ilginçtir herhalde…– İlk yemeğe çıktığımız gece “Ben seninle evleneceğim” dedi. Sadece güldüm. Çok mutluyumdum, yalnızdım, hayatıma kimseyi sokmak istemiyordum. Büyük konuşmuşum üç gün sonra sevgili olduk. Yaklaşık 40 gün sonra bir iş için Hong Kong ’a gitmişti. O seyahatten apar topar bir yüzükle döndü. Niye bilemiyorum ama “Hayır” diyemedim. Zaten kendimi o kadar iyi ve mutlu hissediyordum ki, her şeyi paylaşabileceğim bir insandı. Biraz ani bir evlilik oldu biliyorum ama bunları bulmuşken bırakmak istemedim.

Ne iş yapıyor Bedri Bey?
– Güvenlik hizmetleri veren bir şirketleri var.

Dört aylık hamilesiniz ama iki aylık evlisiniz. “Hamile kaldığı için evlendi” haberleri çıktı.Bu evliliğin bir sebebi de bebek miydi?
– Evlenme teklifini zaten almıştım. Karşımda âşık olduğum ve bana âşık bir adam vardı. Sadece biraz gezip tozalım, eğlenelim diye bir yıl beklemeye karar vermiştik. Ama bir aşk çocuğu oldu. Aile kurmamıza hiç bir engel yoktu. Neden vazgeçeyim. En doğal hakkımdı ve evlendik.

Bebeğinizin cinsiyeti belli oldu mu?
– Evet erkek. Adı Ali Demir olacak. Ali ismini zaten çok seviyordum. Sonra aklımıza Demir adı geldi. İkisini birden kullanmasını istiyoruz.
DERSHANEYE BURSLA GİDEBİLDİM
Daha geriye gidelim. Anne ve babanız siz sekiz aylıkken ayrılıyor. Siz annenizle büyüyorsunuz. İki kadının hayatla mücadelesi zor muydu?– Annem babasız büyümeme rağmen beni özgür bıraktı. Birbirimizin dert ortağı olduk. Annem ikinci evliliğini yaptı. Bir kardeşim oldu. Bundan 10 sene önce boşanmış çocuklara ve kadınlara bakış açısı daha farklıydı. Bir dönem İzmir ’in kasaba gibi bir yerinde yaşıyorduk. O zamanlar kadını da çocuğu da savunmasız, çaresiz ve beceriksiz gören kötü bir zihniyet vardı. Annem uzun süre alaylı olarak iç mimarlık yaptı. Ama maddi zorluklarımız oldu. Lisedeyken dershaneye gitme gibi bir lüksüm yoktu. Okuldaki başarım yüzünden öğretmenlerimin bana verdiği bursla dershaneye gidebildim.

Baba figürünün eksikliğini hissettiniz mi?– Tanımadığım ve bilmediğim bir his olduğu için küçükken olaya takılmıyordum. Hiç onun eksikliğiyle büyümedim. Yaşım ilerledikçe hissettim.

Peki tüm bunlar yaşanırken babanız nerede?– Hayatımda sadece bir kere, 17 yaşındayken gördüm. Zaten öncesinde arayıp sormamıştı. Bir daha da görmedim. Annemin isteğiyle bir akşam sadece yemeğe çıktık.

HEP YUVA KURMAK İSTEDİM
Siz büyürken yanınızda olmadığı için hep bir şeyler eksik mi kalıyor?– Evet. Tam üniversiteyi kazandığım seneydi. Annemle her şeyi ikimiz yapmışız. Ağlamışız, gülmüşüz, zorluklar çekmişiz. Sonra bir adam geliyor “Ben de varım” diyor. Kusura bakmasın ama o zaman da “Biz yokuz”. Sonuçta tanımadığım bir adam.

Siz şöhret olduktan sonra babanızı gazetelerde gördük. Annenizin sizi göstermemek için şehir şehir kaçırdığını söyledi?– Benim nerede olduğum, hangi okulda okuduğum, hangi şehirlerde yaşadığım gayet belliydi.

Yaşadıklarınız, babanızın yokluğu, sizi yalnız bırakması erkeklere karşı bir güven problemine sebep oldu mu?– Tam tersi hayatımda beni sahiplenecek ve o baba figürünü dolduracak bir erkek aradım. Onu bulunca da kaybetmek istemedim. Boşanmış ailelerin çocukları genelde evlilik mutsuz bir şey diye düşünebiliyor. Ama bende tam tersi oldu. Çocukluğumdan beri hep aile ve yuva kurmak istedim.
MASLAK ’TAKİ BÜYÜK PLAZALARIN ARASINDA DURDUM VE AĞLADIM
Eskişehir ’de Turizm Otel İşletmeciliği okuyorsunuz. Sonra birden ‘Kavak Yelleri ’ dizisindeki başrolle hayatımıza giriyorsunuz. Anketlerde yılın dizi oyuncusu seçiliyorsunuz. Nasıl bu noktaya geldiniz?
– Okul bitip İstanbul ’a geldiğimde kalacak yerim de param da yoktu. O gün Maslak ’taki büyük plazaların arasında durdum ve ağladım. Bir tanıdığımızın yanında kalmaya başladım. Kalem etek, topuklu ayakkabı ve dosyalar… En sevdiğim şeylerdi.

Sonra?– Sonra reklam filmi çekimlerine gitmeye karar verdim ve bir ajansa kaydoldum. En sonunda iş yerinden “Bir seçim yapman gerekiyor” dediler. Tam o gün ‘Kavak Yelleri ’ dizisinin görüşmesi vardı. Dizi İzmir ’de çekilecekti. Otelde kalacaktık. Para biriktiririm diye düşündüm.
Kostüm: Lanvin

Her şey bu kadar kolay mıydı?– Hiçbir şey kolay olmuyor. ‘Kavak Yelleri ’ beş yıl sürdü. Uzun saatler çalışıyordum. Büründüğüm ruh halleri bir ara psikolojimi bozdu. Psikoloğa gitmeye başlamıştım. Canlandırdığım karakter Aslı ’ydı. Sokakta görenler bana Aslı ’yı soruyordu. “Ben kimim” diye düşünmeye başladım. Sonra ‘Muhteşem Yüzyıl ’a başladım.

‘Muhteşem Yüzyıl ’ bir dönem dekolteleriyle siyasetin eleştiri konusu oldu. Bu sizi korkuttu mu?– Bazen. Ama burası Türkiye ve bir şeyler değişmeyecek sanırım. Ayrıca yaşadığın ülkeye biraz ayak uydurmak zorundasın. Amerika ’daki gibi rahat olamayız. Kimseyi üzmeye gerek yok. Tabii at gözlükleriyle bakmaktan bahsetmiyorum.

Siyasetle aranız nasıl?– Çok uzağım.

Geleceğe karşı umutlu musunuz?– Bu dünyaya bir çocuk getireceğim. Umutsuz olursam yandım.

Styling: Hakan Öztürk
Makyaj: Zehra Özdemir
Mekân: Grand Tarabya Hotel
Kostüm: Nedo by Nedret Taciroğlu
Takılar: Gazzaz

kadin.info facebook sayfası

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel

Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Tek parça namaz elbisesi satın al
Site içi Arama…
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koçlar saat 15:15 ve 19:17 saatlerinde Venüs ve Merkür gezegenleri Kuzey düğümle görünüm oluşturacak. Geri hareketle örtüştüğü için, yeni tanıştığımız kişilere ve kurduğumuz ilişkilere dikkat edeceğiz. Farklı görüşleri, yaşam biçimi veya inancı olan kişiler bizi etkileyebilir. Kimdir, neyin nesidir anlamak lazım. Yüksek eğitim, hukuk, inanç, felsefe konuları ilgimizi çekebilir. Turizm, yabancı kültürler, yazı ve konuşma yoluyla kurulan bağlantılar, hukukla ilgili işlerimizi iyi takip edeceğiz. Bize söylenenlere ve tabii ki söylediklerimize dikkat edeceğiz. Gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili bu süreçte bilgiyi önemsemeli, bir işin aslını astarını öğrenmeden karar verilmemelidir. Yalan yanlış haberler duyabiliriz. Bunların doğruluğunu araştıralım. Karşımıza çıkan insanların niyetlerini bilemeyiz. Fırsatlar karşımıza çıktığında bunun artı ve eksilerine bakmalıyız. Gözümüz açık olsun. Parasal konularda da harcamalara dikkat edelim.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, geri hareketle örtüştüğü için, toplumsal ilişkiler, yabancılarla kurulan iş veya özel diyaloglar, bağlantılar, yolculuklar, hukuki meseleler tümüyle mercek altına alınmalıdır. Sözleşmeler, anlaşmalar, toplantılar, görüşmeler bilinçli şekilde yapılmalıdır. Saydığım bu konulardaki işler yavaş seyredebilir. Ay sonuna doğru netlik kazanacaktır.

Gün boyu huzur dileğimle,

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğalar Cuma günümüz, üç önemli görünüm etkisinde başlıyor. Saat 15:15 ve 19:17 saatlerinde Venüs ve Merkür gezegenleri Kuzey düğümle görünüm oluşturacak. Geri hareket döneminde olduğumuz için ay sonuna kadar tabii ki temkinli olmakta yarar var. Eşimizin, partnerimizin veya iş ortağımızın parasal durumuyla ilgili bizi bağlayan her türlü mesele titizlikle gözden geçirilmelidir. Bu konulardaki sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Miras hakkı veya paylaşımla ilgili konuları hukuki haklar çerçevesinde ele almak gerekiyor. Bir yerlerde saklanmış, gizlenmiş veya kimsenin bilmesini istemediğimiz meseleler bizi meşgul edebilir. Kiminle ne konuştuğumuza, ne kadar güvenilir olduğuna iyice bakalım. Kredi kartlarına yüklenmek, kredi borcuna girmek, elimizdekini çarçur etmek vakti değildir. Bir ilişkide para tabii ki belirleyici bir güçtür. Ancak sadece bu açıdan bir ilişki yaşamak, bir iş ortaklığına girişmek, evlenmeye-boşanmaya kalkışmak yanlış olabilir. Duygularımızı lütfen iyi tartalım.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, geri hareket döneminde olduğumuz için, güzel sözlere, spekülatif tarzda haberlere, gelişmelere kanmamak gerekiyor. Maddi-manevi anlamda çıkarlarımızı korumak, eldeki kuş daldaki kuştan daha iyidir sözünü unutmamak gerekiyor. Birileri bir şeyler söyler inanmayınız.

Gün boyu huzur dileğimle,

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler Cuma gününe, önemli üç görünümün etkisinde başlıyoruz. Saat 15:15 ve 19:17 saatlerinde Venüs ve Merkür gezegenleri Kuzey düğümle görünüm oluşturacak. Gerek özel ilişkimizde ve gerekse başkalarıyla olan her türlü bağlantımızda aklımız başımızda olmalıdır. Evlilik kararı verilecekse, tekrar gözden geçirmede bulunmak gerekir. Ay sonuna kadar duruma iyice bakalım. İş ortaklığı kurulacaksa, ortağımızla diyalogumuzda karşılıklı dürüstlük, doğruluk ilkelerini gözetelim. Boşanma durumu varsa, hukuki anlamda haklarımızı gözetelim. Bu karara neden olan noktaları tekrar ele alalım. Sorunların farkında olalım. Tekrar görüşmek faydalı olabilir. Acele etmeyelim.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, yukarıdaki paragrafta uyardığım noktalarla benzerdir. Onun için, kimlerle ne paylaştığımızı, nasıl bir yakınlık kurduğumuzu, ilişkimizde bizi bağlayan veya ayıran noktaları iyi anlamak lazım. Eşimize, iş ortağımıza veya başkalarına ne söylediğimize dikkat edelim. Biz de ne konuştuğumuzu bilelim. Hukuksal haklarımız finansal veya ilişki anlamında önemlidir. Gerektiğinde bir uzmana danışmakta yarar vardır.

Gün boyu huzur dileğimle,

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeçler güne üç önemli görünüm damgasını vuruyor. Saat 15:15 Venüs-Kuzey düğüm ve saat 19:17 Merkür-Kuzey düğüm görünümleri, geri harekete rastladığı için, günlük hayattaki işlerimizin, ilişkilerimizin, kurulan bağlantıların dikkatli şekilde gözden geçirilmesi, incelenmesi şarttır. Şu aralar yaptıklarımız ve yaşadıklarımız bizi tatmin etmese de, farklı bir çözüm veya güçlü bir alternatifimiz yoksa, sakin olmamız gerekiyor. Sözgelimi birileri bizi anlamamakta ısrarlı olabilir. Angarya işler canımızı sıkabilir. Bu yüzden bir arayış içine girebiliriz. Hatta eski günlerimizi ararız. Keşke şunu şöyle yapmasaydım, keşke o kararı vermeseydim gibi. Güne başlamak istemeyiz. Bir şeylerle oyalandığımızı düşünürüz. Bütün bunlar aslında bir çok meselenin gözden geçirilmesi açısından kıymetlidir. Farkındalık yaratır. Böylece bundan sonrası adına nasıl bir karar vermeniz gerektiğini tespit edersiniz. O nedenle lütfen tedirgin olmayın. Parasal açıdan uygun işleri araştırın. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Zararlı alışkanlıklarınızı (ilaç, içki, sigara) doktorunuza danışın.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu da, geri hareket dönemine denk geldiği için, bugünlerde bazı kişilerden haber alabilirsiniz. İş veya herhangi bir konuda doğru bilgiye önem veriniz. Araştırınız. Size iyi gelecek aktivitelere yöneliniz. Sözgelimi sanatla uğraşmak, yazmak, yürüyüş, sohbetler, kitap okumak gibi. Beslenmenize önem verin. Abur cubur tüketmeyiniz. Dedikodulara kulak asmayınız. Her şeyi abartıp, her şeye inanıp kendinizi üzmeyiniz. Fiziksel ve bedensel sağlığınıza önem veriniz.

Gün boyu huzur dileğimle,

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslanlar Cuma gününe, üç önemli görünüm etkisinde merhaba diyoruz. Saat 15:15 Venüs-Kuzey düğüm ve saat 19:17 Merkür-Kuzey düğüm görünümleri, geri hareket dönemine rastlıyor. Başta aşk hayatımız olmak üzere, çocuklarımızla ilgili konular, hamilelik-doğum gibi hayati meselelerin yeniden ele alınması, üzerinde düşünülmesi, her yönüyle gözden geçirilmesinde fayda var. Yeni biriyle tanışmışsak onun hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor. İlişkimizde sorun varsa, bunları göz ardı edemeyiz. Borsa gibi, spekülatif içeren parasal konularda temkinli olmalıyız. Gölgeli günleriyle birlikte 27 Aralık tarihine kadar beklemek, gözlemde bulunmak, önceki kararları gözden geçirmek, yeniden ele almakta yarar var.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu da geri hareketle örtüştüğü için, bugünlerde aşk hayatımızla ilgili konularda net olarak bir karar vermek kolay olmaz. Karşımıza çıkan kişinin sözleri bizi etkileyebilir ve bir ilişkiye adım atabiliriz. Bazen de tam tersine hoşumuza gitmez ve reddedebiliriz. Bunların tümü kesin sonuç olmadığı için, bugünlerde beklemede kalmak, gözlemlemek en doğrusudur. Eğer sorunlarımız varsa bunları abartmak nasıl yanlış ise, görmezden gelmek de o denli yanlıştır. Farkındalık önemlidir. Konuşulur, karşılıklı fikir alışverişinde bulunur, sorulur ve bir kanaat elde edilmeye çalışılır. Gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna doğru net bir görüş sahibi oluruz. Ona göre bir yol belirleriz.

Gün boyu huzur dileğimle,

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başaklar Cuma günümüz üç önemli enerji etkinliğinde başlıyor. Saat 15:15 Venüs-Kuzey düğüm ve saat 19:17 Merkür-Kuzey düğüm görünümleri, geri hareket dönemine denk geldiği için, aile hayatımızla ilgili konular üzerinde fazlasıyla durmamızı, hassas düşünmemizi ve kararlarımızı gözden geçirmemizi sağlıyor. Aslında yapılması da gereken de budur. Bir takım problemler olabilir. Anlaşmazlık, tatsızlık yaşanabilir. Evimizde kendimizi bir yabancı gibi hissedebiliriz. Sanki her şey geçmişi hatırlatıyor ve bizi test ediyor gibidir. Bu da bizi fazlasıyla yorabilir. Sadece anlaşmazlık olarak bakmayalım. Kiracıysak ev sahibimizle veya tam tersi durumda kiracımızla ilgili konular etkili olabilir. Tadilat, bakım, onarım, ev içinde kullanılan araç ve gereçlerle ilgili problemler de olabilir. Gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna doğru bu meseleler kendiliğinden düzelir veya bir çözüm bulunur.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, geçtiğimiz ay veya daha eskiye dayalı konuların aile içinde konuşulması, üzerinde düşünülmesi yönünde etkilidir. Eğer problemler varsa, bunlar karşılıklı olarak gönül gönüle konuşulmalıdır. Herkes kendi tarafından ele alırsa, anlaşmak mümkün olmaz. Farkındalık çok önemli. Benim tavsiyem ay sonuna kadar ailemizi ilgilendiren konulara yeniden bakmanız ve sakince ele almanızdır.

Gün boyu huzur dileğimle,

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Teraziler Cuma gününe, üç önemli enerji etkisinde merhaba diyoruz. Saat 15:15 Venüs-Kuzey düğüm ve saat 19:17 Merkür-Kuzey düğüm görünümleri, geri hareket dönemine rastladığı için, ay sonuna kadar bir karar vermeden ve bir adım atılmadan önce enine boyuna gözden geçirilmelidir. Bu yakınlarımızla ilgili olduğu gibi, bizzat bizi ilgilendiren bir mesele de olabilir. Şu anda henüz netleşmemiş, aydınlığa kavuşmamış noktalar olabilir. Biz aceleci davranırsak, yanlış bir karar verebiliriz. Yolcululuklar, eğitim hayatı, iş girişimi, toplumsal ilişkiler veya özel hayatımıza ilgilendiren konulara yeniden bakmalıyız. Nakil işlemleri, belgeler, iletişim araç ve gereçlerinde sorunlar yaşanabilir. Beklenen haberler gecikebilir. Etrafımızla anlaşmakta onların da bizi anlamakta zorlanmaları mümkündür. Bunların tümü, ay sonuna doğru düzelmeye, netleşmeye başlar. Biz de ona göre bir yol belirleriz, karar veririz.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, görüşme-toplantı-yolculuk-iletişim ve haberleşme gibi konularda ister özel ister genel anlamda olsun bir karar vermeden önce mutlaka enine boyuna düşününüz. Aldığınız haberlere, konuşmalara, yakınlarınızla aranızdaki sorunlara olgunlukla bakmak, bilinçli şekilde ele almak, gerektiğinde karşılıklı konuşarak meseleleri aydınlığa kavuşturmak lazım. Ay sonuna kadar buna dikkat edelim.

Gün boyu huzur dileğimle,

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrepler Saat 09:42 Ay-Venüs görünümü, ilişkimizle alakalı bir sorun varsa bunu bir an önce aydınlığa kavuşturmak isteriz. Canımızı sıkabilecek her şeyden uzak durmaya çalışırız. Maddi ve manevi anlamda özgür olmaktan yanayız.

Saat 17:43 Ay-Kuzey düğüm görünümü etkisi, iş hayatında ve ilişkimizde geleceğe dönük düşünmemizi sağlıyor. Her şeyin düzeleceğine inancımızı yükselten bu görünüm, başarılı olma arzumuzu perçinliyor.

Saat 18:09 Ay-Pluto görünümü, ilgilendiğimiz alan ve konularda başarılı olmak adına özenle ve dikkatle çalışmanın önemini vurguluyor. Ne olursa olsun, kendinize inanmaktan, güvenmekten vazgeçmeyin. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Stres yaratıcı insan ve durumlardan uzaklaşın.

Saat 23:38 Ay-Güneş görünümü, maddi güç kadar, ilişkimizdeki huzur da o kadar önemsenir. Sağlıklı ve dengeli bir yaşamın ne kadar kıymetli bir hediye olduğunun farkındayız.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun. Kalben sevgilerimle,

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yaylar Saat 09:42 Ay-Venüs görünümü, ilişkileri güçlendiricidir. Etrafımızdaki dünya ile olumlu bir bağ kurarız. Hislerimizi rahatlıkla ifade ederiz. Özgürlük, yenilik, değişiklik, farklı bir şeyler yaşama arzumuz yoğundur.

Saat 17:43 Ay-Kuzey düğüm görünüm etkisi, umutlarımızı yükseltip, ileriye yönelik düşünmemizi, planlarımızı istediğimiz şekilde yürürlüğe koyabilmemizi sağlıyor. Bize olanaklar sunuyor. Eğitimden ticaret hayatına kadar her alanda kendimizi güçlü şekilde ifade etmemizde destek veriyor.

Saat 18:09 Ay-Pluto görünümü, maddi kazanç elde etme arzunuzun simgesidir. İstersiniz ki, yaptığınız iş, uğraştığınız alanda doyurucu geri dönüşler olsun. Bu anlamda biraz hırslanmak mümkündür. Bunu doğal karşılamak lazım... Kim hayatını garanti altına almak istemez ki? Ancak şartlarımıza bakacağız bir de maddi konularda her verilen söze inanmadan önce bilinçli düşüneceğiz.

Saat 23:38 Ay-Güneş görünümü, hedefe odaklı düşünmenin kendimizi güçlü bir şekilde dışa ifade etmenin işaretçisidir.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun. Kalben sevgilerimle,

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatımızda hangi işlere öncelik vermemiz, çalışma şartlarımızı gözden geçirmemiz, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini vurguluyor. Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Mesai arkadaşlarınızın düşüncelerine, kişiliklerine tabii ki saygı duyarız. Ancak tartışma, huzursuzluk veya mesafe koyamamak nedeniyle yaşanacak sıkıntılara dikkat edin. Kendinize özen gösterin. Siz de aynı şekilde davranın.

Bu Dolunayda sırlarınızı iyi koruyun. Bağımlılık verici maddelere karşı dikkatli olun. Sigortasız çalışmayın. Bazı işleri yetiştirmekte zorlanmalar veya yanlışlıklar olabilir. Vaktinde yetiştiremezsiniz veya dalgınlık sonucu yanlışlar yapabilirsiniz. Kontrol etmeyi unutmayın. Merkür geri hareket dönemi bu anlamda olumludur. Eğer kendinizde stres, uyku bozukluğu, panik atak gibi rahatsızlıklar hissediyorsanız bir doktora görünün. Sistemli yaşayın, zorlu diyetlerden kaçının. Dolunayın oluştuğu bugün Jüpiter-Neptün görünümü gerçekleşiyor. Bu sizin için gayet olumludur. Hedefinize azim ve kararlılıkla ulaşabilirsiniz. Yakın çevrenizde manevi yönde destek alırsınız. Yeni iş projeleri gelebilir. Eğitim verebilirsiniz. Karşınıza iyi fırsatlar, teklifler çıkabilir. Bu Dolunayda yukarıda da izah ettiğim gibi işlerinizi düzenli takibini yapın, sağlığınızı ihmal etmeyin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Tüm burçlar için önemli Not: Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar.Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

Keyifli bir Pazar günü geçirmeniz dileğimle,

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kovalar Cuma gününe, üç önemli enerjinin etkisinde merhaba diyoruz. Saat 15:15 Venüs-Kuzey düğüm ve saat 19:17 Merkür-Kuzey düğüm görünümleri, geri hareketle örtüşüyor. Gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar, ilişkilerimize dikkat edeceğiz. İster özel ister genel anlamda olsun, yeni bir karar vermek, bir yön belirlemek ve buna göre ilerlemek pek kolay olmayabilir. Tam oldu bitti derken, bir proje veya planlamada terslikler yaşanabilir. Bazı kişilerle görüşmek, bir araya gelmek zor olabilir. Bunlar aslında olumsuz gibi dursa da, ay sonuna doğru kendiliğinden açılır, yoluna girer veya netlik kazanır. Onun için aceleci olmayalım. Kurumlarla ilgili işlerimiz, sosyal çevremizle ilişkimiz, beklentilerimiz gibi önemli konuları belli bir anlayışla ele almak, zaman faktörünü gözetmek gerekiyor.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, geri hareketle örtüşüyor. Birileri söz verir ancak yerine getirmez. Biz bir adım atarız, istediğimiz gibi ilerlemez. Bir teklif gelir, tamam deriz ancak geri dönüş olmaz. Bunlar da doğal sayılmalıdır. Hepsi ay sonuna doğru anlaşılacak ve bu sıkıntılar halledilecektir. Hayrımıza olduğunu düşünmekte yarar var.

Gün boyu huzur dileğimle,

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balıklar, gün boyunca etkili olacak üç önemli görünüm var. Bunların ilki, saat 15:15 Venüs-Kuzey düğüm arasında oluşacak. Mesleki konularda yeni bir adım atmak veya daha önce verilmiş bir kararı uygulamak pek kolay olmadığı için aceleci davranmayalım. Birileri bizi yanlış anlayabilir. İşimizi yaparız, kimseye beğendiremeyiz. Biz de zevk almayabiliriz. Başka bir şeyler düşünürüz. Ancak şartlar henüz elverişli olmadığından yapamayız. Tayin, terfi veya iş görüşmelerinde arzu ettiğimiz gelir veya olanaklar yeterli olmayabilir. Geçtiğimiz ay başlanan işlerin bitirilmesinde yarar var. Kontrol etmeden, üzerinde iyice düşünmeden, artı ve eksileriyle analiz etmeden bir projeye evet demek, yenilikte bulunmak pek doğru olmaz. Teknik sorunlar, iletişim problemleri, kullanılan araç ve gereçlerde yaşanan sıkıntılar böyle bir zamanda normal sayılmalıdır. Bunlar daha sonra yavaş yavaş yoluna girer. Görev ve sorumluluklarımızı aynen yerine getirelim. Harcamalarımıza dikkat edelim.

Saat 17:10 Merkür-Venüs kavuşumu, geri hareketle örtüştüğü için bize söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu araştıralım. Hemen inanmayalım. İş teklifleri, fırsatlar karşımıza çıktığında bunun sağlamlığına bakalım.

Gün boyu huzur dileğimle,