Parlak Bir Cilt için Ne Yapılmalı

Parlak Bir Cilt için Ne Yapılmalı

Vücudumuzda en büyük organımız cildimizdir. Onun bakımı parlaklığı, sağlığı, pürüzsüzlüğü ve güzelliği çok önemlidir. Onunla doğar ve yaşlanırız, o bizimle birlikte değişime ayak uydurur ve bir noktada iç dünyamızı fiziki görünüşümüzü etkiler, yansıtabilir. Otuzlu yaşlara geldiğimizde kendini kolojen dokumuz yavaşlar  ve değişimler başlar, cildin yenileme oranı yavaşlamaya başladığı için bizim ek destekler vermemiz gerekebilir. Güzellik […]

Vücudumuzda en büyük organımız cildimizdir. Onun bakımı parlaklığı, sağlığı, pürüzsüzlüğü ve güzelliği çok önemlidir. Onunla doğar ve yaşlanırız, o bizimle birlikte değişime ayak uydurur ve bir noktada iç dünyamızı fiziki görünüşümüzü etkiler, yansıtabilir.

Otuzlu yaşlara geldiğimizde kendini kolojen dokumuz yavaşlar  ve değişimler başlar, cildin yenileme oranı yavaşlamaya başladığı için bizim ek destekler vermemiz gerekebilir.

Güzellik ve cilt bakımı için milyar dolarlar harcanmakta ve özel formüller geliştirilmektedir.Bazılarını ala bil sekte bir çok ürüne fiyatından dolayı el bile uzamamaktayız. Peki evde özel formüllerle kendimiz cilt bakımımızı yapmaya ne dersiniz? neden olmasın ki.

Cilt özellikle yüz bölgemiz korumasız olduğundan dolayı hertürlü dış etkenlere maruz kalmaktadır, bu sebepten onun bakımı daha dikkatli , özenli ve düzenli bir şekilde olmalıdır.Cilt uzun süre temizlenmeyince gözenekler kir ve yağ ile kapanır cansız, soluk bir görünüme sahip olursunuz. Bunun için en az ayda bir kez Peeling kullanmalısınız, içindeki tanecikler cilt yüzeyini hafifçe soyar ve ölü deri hücrelerini deriden alır yerine parlak ve diri bir cilt çıkarır.
Cildinizde farklı sebeplerden lekeler oluşmuşsa salatalık güzel bir çözüm olabilir.Eski zamanlardan beri kullanılan bu bitki lekeler için güzel bir çözüm olacaktır.Her gün bir kez lekenin üzerine masaj yaparsanız salatalıkla zamanla lekenin açıldığını göreceksiniz.besleyici özelliğe sahip olan bitkiyi masaj yapmadan önce bir gün dışarıda tutulmalıdır.

BALLI MASKE
2 kaşık beyaz kil, 1 kaşık bal, 1 kaşık soya yağı, 1 kaşık ezilmiş yaban mersini hepsini bir kap içinde karıştırın, cildinizi ılık su ile yıkayın ve hafif nemli iken maske olarak yüzünüze sürün.

Yarım saat sonra sıcak su ile yıkayın.
Kullanımı ve hazırlanması kolay olan bu maske sayesinde, cildinizde hızlı bir toparlanma olacağını fark edeceksiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor