Opel‘den Beklenen yeni dizel motor

Opel‘den Beklenen yeni dizel motor

Uzun yıllardır 1.6 litrelik motorda gelişme gösterilmeyen Opel’den  beklenilen yeni 1.6 motorlarını  tanıtılmaya başladı. Opel, 1.6 lt’lik yeni dizel ünitesinin ardından Insignia ve Zafira’da kullanacağı 2.0 lt dizel motorunu da Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. kadin.info web sitemizin otomotiv kategorisinde yer verdiğimiz farklı diğer otomobiller hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. .Mevcut 2.0 ve 1.7 litrelik, Türkiye’de […]

Uzun yıllardır 1.6 litrelik motorda gelişme gösterilmeyen Opel’den  beklenilen yeni 1.6 motorlarını  tanıtılmaya başladı. Opel, 1.6 lt’lik yeni dizel ünitesinin ardından Insignia ve Zafira’da kullanacağı 2.0 lt dizel motorunu da Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.

kadin.info web sitemizin otomotiv kategorisinde yer verdiğimiz farklı diğer otomobiller hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

.Mevcut 2.0 ve 1.7 litrelik, Türkiye’de vergi mağduru olan dizel motorların yerini alması beklenen bu motor , Opel’in ilk tümü alüminyumdan  oluşan ünitesi olacak. Bu motor 3500 d/d’de 136 hp güç, 2000 de.Yeni geliştirilen ünite, 170 bg güç ve 400 Nm tork üretiyor. öncesinden  daha güçlü olan motorun yakıt tüketimi de yerini aldığı üniteye göre geliştirilmiş. Euro 6 emisyon normlarını karşılayan yeni motor, kullanılan gelişmiş mühendislik yöntemleri ile de daha sessiz bir yapıda.

Motorda kullanılan Turbo  değişken geometriye sahip olup  ,Motorun kontrol sistemi General Motors tarafından geliştirilmiştir. Bu yeni ECU, Opel’in ilerideki 4 silindirli dizel motorlarında da kullanılacak.

Start –stop sisteminin yanında altı kademeden oluşan  manuel şanzımanla Astra’nın bu yeni motorla fabrika verilerine göre ; karma tüketim ortalaması 5.9 litre olarak açıklanıyor.

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor